Küçük hırsızlıklar yapıyorum?

Arkadaşlar neden böyle birşey yapıyorum bilmiyorum birinin evine gittiğim zaman en değersiz eşyayı bile çalasım geliyor. Marketten çikolata falan çalıyorum halbuki param var. Birşeyi bedava almak hoşuma gidiyor bunu nasıl yenerim. Büyük hırsızlaklar değil para çalmıyorum mesela bilye var onu çalıyom yemek çalıyom. Toplasan 5 lira etmiyecek şeyler çalıyorum. Psikoloğa falan mı gitsem?

0|0
20|32

En İyi Erkek Görüşü

• Bu bir psiko rahatsızlık , dürtü kontrol bozuklukları altında görülebilen yönlendirilmesi oldukca basit kontrol edilmesi mümkün olan bir davranış bozukluğu denilebilir. Çoğunlukla bayanlarda daha sık görülmekle beraber Çalma Hastalığı (Kleptomani) nedenleri konusunda çeşitli görüşler vardır. Psikanalitik kurama göre, insanda doğuştan geldiğine inanılan bir alt benlik vardır. Alt benlik, her an haz almak ister... Üst benlik ise, otoriteyi temsil eden kişilerin etkisi ile oluşmuş bir benliktir. Üst benlik, topluma uyum sağlamak için, kişinin isteklerine sınır koymaktadır. Benlik ise, üst benlik ve alt benlik arasında dengeyi sağlamaya çalışır ki bu noktada oraya çıkan dengesizlikten meydana gelen bir açlık olarak görebilirsin bu rahatsızlığı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bencr tedavi ol

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Kleptomania.

3|0
    0|0
  • Bu hastalıklı yalnış hatirlamamiyorsam

1|0
    0|0
  • Ablacım seni bir hastalık bu bir psikolojik hastalık ismi şu an aklıma gelmedi eskisen tanıdığım bir bayan aklına geldi zengin olmalarına ramen mağazalara gittiğim Aman elinde olmadan ordan birşey çalmak istiyorum derdi hatta o kadar ileri ki tek başıma alışveriş yapmıyorum kendine hakim olamayıp çalmak isterim diye

1|0
    0|0
  • bu kötü alışkanlık ve bu imansızlıkdan geliyor tövbe etmelisin namaz kılmalısın dua etmelisin sabretmelisin yoksa başına çok büyük bela gelecek haberin ola

1|0
    0|0
  • Unide boyle bir arkadasim vardi kiz kendi kendinin esyasini caliyordu sonrada bulamiyordu vallahi bak sonra tedavi gördü sende bir yardim al bence

1|0
    0|0
  • gitmen gerekiyor.. bu bir hastalık..

1|0
    0|0
  • Tevbe et önce sonra psikiyatriye git.

0|0
    0|0
  • Evet böyle bir hastalık var kendini daha zor duruma düşürmeden bence bir uzmana gözük

1|0
    0|0
  • psikoloğa gitmen lazım

1|0
    0|0
  • Bunun bir hastalığı vardı. Çalma hastalığı.

1|0
    0|0
  • eeee şimdi bişey diyecem ama ustune alınma sakın ama oruspuya 7 kilit vurmuşlar banamısın dememiş. sendekide alışkanlık bir gun yanlış bişey çalarsın ya rezil olursun ya içerde yatarsın ya canım benim bırak bu alışkanlığı

0|1
    0|0
  • Kesinlikle pskiyatriste danismalisiniz

1|0
    0|0
  • İsmini hatırlamıyorum ama hastalık geçmiş olsun öncelikle buradada yargılıycak adamın adamlığından şüphe duyarım ona göre durun.

0|0
    0|0
  • ileride büyüdeğe başlarsın olur biter, kendini vazgeçir hemen yakalınırsan kötü olur, gururunu kırarlar

0|0
    0|0
  • Aliskanlik olmus çok kötü bisey

0|0
    0|0
  • Polisi arayın.

0|0
    0|0
  • Kalp çalma bari arada

0|0
    0|0
  • Xper calamazsın 😜

0|0
    0|0
  • Hastalik

0|0
    0|0
  • Manyakmisin

0|0
    0|0
  • Kleptomani hastalığı bu ünlü isimlerdede var doktora git :)

0|0
    0|0
  • bu bir hastalık ve seni dava etmeleri halinde rapor aldırırsan cezan azalıyor

0|0
    0|0
  • Gir. zira bu bir hastalik tam adini hatirlamiyorum ama. ileride basini derde sokabilir

0|0
    0|0
  • Psikoloğuda soyarsın. Kendini odana kilitle ve anahtarı camdan at 😂

0|0
    0|0
  • gel bende de bedava birşey var

0|0
    0|0
  • Ilk once bir rehber ogretmen ile gorus sonra psikologa gorun psikolog 3 seans ta bitirir

0|0
    0|0
  • bu bir hastalık aslında. tıbbı müdahale şartı

0|0
    0|0
  • direk psikoloğa git kliptomani var sende

0|0
    0|0
  • Hırsızlığın küçüğü büyüğü olmaz Allah katında hepsi eşittir acilen kendini dizginle

0|0
    0|0
  • muhtemelen standartın üzerinde yemek yiyorsun, yemeğini azalt biraz :D

0|0
    0|0
    • yoo yemiyorum. Öylesine çalıp dolaba koyuyorum orda duruyorlar.

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 19

• hastalık bu demek ki o hastalık var sende

1|0
    0|0
  • Kleptomani diye bir pskolojik bir sorun bu sanırım. Git tabi başka çözüm bulabilicek biri yok gibi çünkü

1|0
    0|0
    • hiç bilmiyordum hastalık olduğunu teşekkürler.

• Rica ederim ne demek. Umarım çözersin bu durumu

• Yanlış anlama ama bu gerçekten bir hastalık mutlaka bir psikologa gitmen gerekli

1|0
    0|0
  • Böyle bir hastalık varmış ama sen yinede doktora git sonuçda ufakda olsa hırsızlık yapıyorsun

1|0
    0|0
  • bence git cünkü böyle bir hastalık var en Azından ilerlemesine engel olursun ama bunu fark etmende güzel bence

1|0
    0|0
  • bir uzmandan yardım alman gerekiyor. yaptığın şeyin doğru olmadığını farketmen çok güzel erdemli bir davranış. problem varsa çözümünü de bulmalısın. tek başına aüstesinden gelemezsin bu bir adrenalin hastalığı..

1|0
    0|0
  • bu bir hastalık tedavi olmalısın

1|0
    0|0
  • bu bir hastalık. ismi neydi unuttum. ama bence bir uzmana görünmelisin.

1|0
    0|0
  • hırsızlık hastalıgı olabilir. doktora git

1|0
    0|0
  • Oyke bir hastalık var ya psikoloğa git tabi

1|0
    0|0
  • bu bir davranış bozukluğu tedavisi var (kleptomani) seninki bu kadar ciddi olmayabilir ama bir psikolog veyahut psikiyatrist görmek senin için faydalı olur

0|0
    0|0
    • yıllardır böyleyim ilk kez bir hastalık olduğunu anladım.

• Kesin git. Hastalik bu zaten. Tedaviye basla kurtul bir an once

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gitmelisin 😏

0|0
    0|0
  • töbe yarabbi

0|0
    0|0
  • Hirsizlikta mulki deger yoktur

0|0
    0|0
  • Kleptomani var sende. Doktora git

0|0
    0|0
  • Kas kas kas xper kas aferin

0|0
    0|0
  • Toplu inede çalsan. bankada soysan hiç bir fark yok. günahın büyğü küçüğü olmaz. bu durumu nasıl yenersin bilmiyorum ama biran önce tövbe et ve bidaha yapma.

0|0
    0|0
    • Günahın büyüğü küçüğü olur. Örneğin ALLAH'a şirk (ortak) koşmakla basit bir sakız çalmak aynı şey mi?

• Sanki bilerek yapıyoruz bende istemiyorum ama dayanamıyorum.

• Bende onu diyorum şeker neden kızdın ki? ALLAHa ortak koşma ilahlık iddiasında bulunma sakızda çalma ama çalıyorsan da şirk günahı ile aynı değil diyorum...

• Bu bir hastalık ya da hastalık olma yolunda buna bir dur demen lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...