Gerçekten nereye gidiyor Türk gençliği?

Yazı uzun ve kimse 5 dakikasını ayırıp okumayacak çünkü herkes cinsel sorular üzerinde konuşuyor. Ben yine de bunu buraya bırakayayım belki birileri okur ve gerçekleri görür.

Sosyal hayatta ve sanal hayatta gördüğümüz gençlik bizim gençliğimiz değildir. Bir milletin, özellikle gençliğin ahlâkı önemlidir. Çünkü milletin mukadderâtı söz konusu olduğu yerlerde, onlar iş görecekler, kan dökeceklerdir. Gençlik, kendini saran maddî ve manevî çevrede ahlâk disiplini, ahlâk örnekleri görürse, ahlâksızlığın daima ezileceğinden gençlik, kendisine sözle ahlâki telkin yapıldığı halde rüşvet, iltimas, dalkavukluk, haksızlığın hâkim olduğunu görürse, işte o zaman onda ahlâk buhranı başlar.

Gençlik, ahlâki bir çevre içinde yaşamalıdır, dedim. Gençlik okulda, hayatta, sinemada, kitapta, plajda, sokakta, vapurda, tramvayda daima ahlâkın hakim olduğunu görmelidir. Gevşek bir öğretmen, kötü bir filim, zararlı bir kitap, bir plaj kepâzeliği, sinsi bir yazı bazan herhangi bir gencin bu toplum için kaybolmasına sebep olabilir.

Türk gençleri, millete kötülük edenlerin tepelendiğini, büyüklere heykel dikildiğini görmelidir. Türk gençliği ata yadigârı olan sebilerde rakı satıldığını , sinemalarda şehvet uyandıran filimler gösterildiğini, sağlık koruma yeri olan plajlarda türlü kepâzelikler yapıldığını görmemelidir. Mefâhiri inkar eden, yalancı ülkülerin propagandasını yapan, âileyi baltalayan yazı, roman, makale okumamalıdır. Yoksa, yalnız telkin vermekle, öğüt vermekle iş bitmez. Millî ahlâkın mezbahası olan bar, meyhâne, balo gibi yerler ve güzellik kıraliçesi seçimi gibi rezâletler Türkiye’de yasak edilmelidir. Medeniyet bunlar değildir. Bunlar medeniyetin kanalizasyonlarıdır.

Sözün kısası: Kendimize dönelim. Ahlâk, edebiyat, musiki, giyim, zevk, yemek, eğlence, hukuk, aile, görenek, gelenek ve her şeyde milli olalım.

Anavatan boğulurken kıpkızıl kanda
Yalnız gönül verdiniz siz zevke, cazbanda…
Ey nankör kız, ey fahişe unutma şunu:
Sizin için harbederken yedim kurşunu.

0|1
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İyi bir yere gitmediği kesin. Eski araştırıldığında o zamanda iyi değilmiş. Herkesin tamamen iyi olabilmesi düşünebilen varlıklar olduğumuz sürece neredeyse imkansız.
    Ayrıca her şeyi kaldırmak bir çözüm değil. İnsanlara bir şeyi baskı olarak diretirsen daha çok geri teper. Tabi isterim ben de islamı, ahlakı, vatan sevgisini,... bilsinler ve uygulasınlar. Fakat dediğim gibi direterek olmaz. Sonuçta doğruyu aynı koşullarda yaşayıp hatalarlada olsa ben buluyorsam bunu bulabilen başkaları da vardır. Ayrıca karşılaştığıma doğru bildiğimi söylerim ama üstelemem. Böyle şeyler antipati yaratır ve uzaklaştırır.
    Unutulmamalı ki bir insanın iyi olması için illa islama inanması, tamamen geriye dönmesi, her şeyden uzaklaştırılarak yaşatılması gerekmez. İstersen birini mükemmel yetiştir. Sonuçta o mutlaka mükemmel olacak diye şey yok.
    O yüzden bir insanda insanlık varsa zaten o iyidir ve elinden geldiğince doğruyu bulur.

0|2
    0|0
    • Yazıyı okuduysan İslamdan bahsetmediğimi görmüşündür. Öncelikle herkesin iyi olmasını beklemiyorum zaten ama baskın olan toplum ve yöneticilerin sağlam karakter ve ahlaka sahip olması gerek. Ayrıca herşeyi kaldıralım da yazmıyor yukarıda. Sinema kaldırılsın yazmıyor, sinemadaki ahlak dışı filmler kaldırılsın yazıyor. Zaralı kitaplar kaldırılsın yazıyor. İnsanları baskı altında tutmak değil bu yapılan, insanları korumak. Ve insan yetiştirilmesi için en büyük aracılardan biri de öğretmenler ve öğretmenlerin karakterine değil kpssden aldığı sonuca bakılıyor. Yakındığımız nokta burada bizim. Bende isterim herkes keyfince yaşasın lakin topluma zarar verecek unsurların ortadan kaldırılması şartıyla.

• evek ufacık çocuklar bile girebiliyor sonuçta

• okumadım ama olayın cinsellikle zerre alakası yok. herkes kendi ahlakını bilir. zaten kimse 4x4 te değil. sana mı kaldı benim ahlakım

0|0
    0|0
    • okumadığın belli

• herkes bir şeylerden şikayet edeceğine dönüp kendine baksa bu sorunlar olmaz. boşa yormuşsun kendini

• Herkes kendine bakmıyorsa toplumun bozulmasına göz yumamam. Ben toplum için elimden geleni yapmam lazım

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...