Taciz, tecavüz ve çocukların istismarı neden bu kadar arttı? Sapık düşünceli insanlardaki artış nasıl engellenir?

Berbere gidiyorsun 50 yaşında adam yoldan geçenleri izleyip sapık sapık yorumlar yapıyor, liseli kızlara bile demediğini bırakmıyor. Arkadaş çevrende millet skor peşinde hadi yaşadın bari anlatma millete. Yok o kız şöyle yok bununla şunları yaşadım. Tamam yaşadın da alemin kızının adını neden çıkarıyorsun. Sen o kızdan daha karaktersizsin. Periscope giriyorm 12-13 yaşında kızlara koskoca adamlar ağza alınmayacak şeyler yazıyor. Ksde de durum aynı herkesin aklı fikri sapıklık olmuş. Bence daha çok göreceğiz taciz , tecavüz ve istismar haberlerini. İlkokul ve liseler zaten leş gibi. Lise hatta ilkokuldaki çoğu erkek sınıf arkadaşlarına bile başka gözle bakıyor. Küfürlerimizden belli milletin ne durumda olduğu. Yazacak çok şey var ama... Siz neler düşünüyorsunuz.

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• ben birden arttığını düşünmüyorum hep var olan durum buydu sonra insanlar ses çıkarmaya hakkını aramaya başladı biz daha çok duyduk e hakkını arayan bulamayınca insanlar da ee bir şey olmuyormuş ki dedi ağızlarını kapatmayı sapkın fikirlerini kendilerine saklamayı bıraktı bana göre olan şey bu elbette dış etkenler internetti dizilerdi artmasına sebep oldu ama asıl neden bu diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Aynen haklısın. Ama çözüm yok, daha çok basın yasağı , adaletsiz hapis cezaları vb. Kimse sorunun kaynağına inmiyor

• evet inmiyor

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar sahip olma istemesinden kaynaklanıyor dini inançlarımızı kaybediyoruz atalarımız artık gençlere dini vicdanı saygıyı sevgiyi öğretmiyor herkes siyah kutunun esiri olmuş onu izliyor ve orda ne yapılıyorsa ne deniyorsa onu yapıyorlar deccal her yerde kıyamet kopacak yakında

0|1
    0|0
    • Aynen töremizi, özümüzü unuttuk

• Unutturmaya çalışıyorlar insan kendi kendine unutmaz bu yönde çaba var aklımızı karıştırıyorlar büyük bir savaş var dünyada

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben senin gibi düşünen bir erkek daha gördügüm icin gelecekten az biraz daha umutlandım taktir ettim seni cok haklısın arkadasım haklısın ortam iyice bozuk ve bu iyi günler burasıda dedigin gibi sapık ruhlu insanlarla dolu engelle o bölümleri en azından migden bulanmaz ben yaptım engelledim görmüyorum kafam rahat ama dısarısıda bir bu kadar bozuk

0|1
    0|0
    • Kız erkek farketmiyor zaten çocuk istismarcıları bence vatandaşlıktan çıkarılmalı

• İyiler de çok kötüler de

• İyi insanlar azınlıkta malesefki

• İnsanlık gittikçe sapıklaşıyor

0|1
    0|0
  • Her gun ugramak zorunda kaldigimiz taciz sayisini soylesem eminim daha cok isyan edersin

0|1
    0|0
  • iki tanesini sallandıracan meydanda bak bakalım bir daha yapan oluyomu

1|1
    0|0
    • Duyulan , bilinen cezalandıralacak ama bir de bilinmeyenler var

Erkekler Ne Diyor 6

• Suçların artış göstermesi kıyamet alametidir klm bilir belki çok yakında kopacak

0|1
    0|0
    • Ne zaman kopacak bilemeyiz ama bence yakın değil :) Tarihsel açıdan baktığımızda dünya daha karanlık dönemler geçirmiş.

• Ben bu durumun islamın bastırdığı duyguların ve katı sınırlandırmaların aynı oranda dışa vurumuyla bağdaştırıyorum.

0|0
    0|0
    • Bence islamla bir alakası yok. Ben internetin ve sosyal medyanın etkisine inanıyorum.

• Ya bunlar bitmez ki ayrıca eğitim çok önemli bide şu sözü hatırlatmak isterim. Rus yazar Tolstoyundur.

"Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder de , kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez..."

0|1
    0|0
    • Yasalar , din ve genel ahlak inancı insanların hareketlerini bir nebze engeller ancak fırsatını bulsa bu kötü düşünceli insanların düşüncelerini harekete dökeceğine inanıyorum.
      2. Dünya savaşında almanlar rus kadın esirlere insan yözüyle bakmadıkları için dokunmamışlar. Savaş bitiminde esir kampını geri alan rus askerler kendi vatandaşlarına günlerce tecavüz etmiş. Bunlar çoğu belgeselde var.

• Ya kısaca herşeyde vicdan gerekiyor. Vicdan için iyi bir dini ahlak onun için de çalışmamız gerekiyor. Diğer toplumlara gelince yani islam ülkesi dışındakilere gelince onların bu tip şeylerden uzak durması içinde bizim bizlerin İslami gerçekten ama gerçekten yaşamımız gerekliliği ve onun sonucunda bizlerin yaşayış tarzına ahlakına bakınca islama yöneleceklerine inanıyorum. Bunun sonucunda da bu tür şeylerin kalmayacağına dünyanın güzel bir yer güneşli yerler olacağına inanıyorum ama öncelik kendimizden başlamak gerek

• Ne eğitim var nede caydırıcılık yapanın yaptığı yanına kâr kalıyor buda onu buna teşvik ediyor..

0|1
    0|0
    • Eğitim önemli. Geçen gün liselinin biri periscopta yayın açmış derste hoca var boxerla dolaşıp şeyiyle oynuyor sınıfın ortasında. Sınıfta bazı kızlar gülüyor , bazıları da sesini çıkaramıyor. Video kaydı alabilseydim mebe ulaştıracaktım bir şekilde. Bunlar adam olacakta vatana millete hizmet edecek

• Okulda ki eğitimi bir kenara bırakırsak senin dediğinden yola çıkalım eğitimin ailede başladığı ve başlaması gerektiği gerçeği çok onemli. Aile çocuğunu güzel yetiştirmiş ve eğitmiş olsa inan bana hiç bir akli başında birey bu gibi davranışlara kalkma seviyesizligini gösteremez göstermez.

• Az yabancı dil öğrenip başka ülkelerin de gündemine göz gezdirebilirsin. Pek fark yok.

0|0
    0|0
    • Yabancı ülkelerle bir karşılaştırma yapmaya gerek yok bence. Zaten ülkelerde sınırlar var sadece düşünce farkı pek kalmadı iletişim araçlarıyla.

• islam islam islam... hep islam... insanlar islam kültürü ile sapık bir birey olarak yetişiyor. birde cinsellik toplumda islam ile yasaklanınca işler iyice sıkıntılı oluyor. adam olmaz bu halk... dediğin doğruysa o adi herife sormak lazım senin kızına karına yapılsa ne dersin diye...

#stopislam
    #wewillkillallpervertmuslims

0|0
    0|0
    • İslamla pek alakalı değil bana göre. Sonuçta islam evlilik dışı ilişkileri yasaklayan bir din. Her müslümanım diyenin gerçek bir inanan olmadığı gerçeğini unutmamalısın. İslamda böyle suçların cezası ağırdır.

• sorunda bu zaten. insanlar evlilikdışı ilişkiyi duyuna kendini kaybediyor. ama cinselliğe hasret kalmışlar... maalesef insanların artık zina takıntısından kurtulması ve bol bol seks yapması lazım. ama önce erkeklerin karşısında duranların kadın değil insan olduğunu düşünmesi gerek ve kendisininde insan olduğunu hatırlamalı. böylece karşı tarafa bakış açınız değişir. islam insanı erkek kadın diye ele alır.

• Suç islamdaysa müslüman olmayan topluluklarda bu olaylar neden var? Hiçbir dine mensup olmayan insanlar da bunu yapabilir. İslamı senle tartışmak değil amacım. Ama bireysel eylemlerden bir din veya ideolojiyi sorumlu tutmak yanlış. Şimdi sana bir sürü islamla ilgili bir sürü şey yazsam da düşüncen değişmeyecek.

Yükleniyor...