Selam arkadaşlar sorum çok basit ve net Atatürk'ü sevmeyen saymayan biriyle arkadaş sevgili vb. Olur musunuz?

Evet su sıralar sosyal medyada ve etrafimizda bu tip insanlarla fazlaca karşılaşmaya başladık eskiden de vardılar da sesleri mi çıkmıyordu yoksa yeni yeni mi ortaya çıktılar orasi tartışılır. Ama ben o insanlara tahammül edemiyorum saygi da duyamiyorum...

• evet neden olmasın
    16% (7)29% (18)24% (25)Oy Ver
  • Hayır kesinlikle olmam
    28% (12)29% (18)28% (30)Oy Ver
  • bu insanlarin bu ülkede olmasıni bile istemiyorum
    19% (8)10% (6)13% (14)Oy Ver
  • benimle polemiğe girmediği sürece sıkıntı yok
    19% (8)11% (7)14% (15)Oy Ver
  • sevmeyebilir doğal hakkıdır saygı duyarım
    18% (8)21% (14)21% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
12|39

En İyi Erkek Görüşü

• Ataturku sevmeyen insanin herseyi sahtedir.
    Asla ama asla konusmam bile.

Ataturk bizim icin turnusol gibidir arkadaslar. Ataturkle zoru olan kisiden hicbirsey olmaz dar goruslu cahilin tekidir o

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Yüce Başbuğumuzu, Başta Ermeni Dölleri, Yunan Tohumları, Vakti Zamanında Asılan Ya da Kurşuna Düzülmek Suretiyle Gebertilen Or*sbu Çocuklarının Torunları Sevmez.

3|1
    0|0
  • Beyni olmayan biriyle anlaşamam zaten

3|0
    0|0
  • Olmam. Atatürk Dünya çapında çok büyük bir lider, Az Zamanda başkaları için imkansızları yapmış Çook Önemli Biri. Türkiye için yaptıkları ise ne deseniz az. Türkiye için bu kadar şey yapmış birine hala saygısız ve sevgisiz Türkler varsa zaten Yazıklar Olsun bunlara. Dünya'da bile örnek bir kişi, ve ülkesini Yokolmaktan alıp Kurtarmasını ve Nasıl Medenileştirmeye Çalıştığını bilenler on Saygıyla anar. Böyle birini Dünya'da tanıyıpta O'nu Saymayacak Sevmeyecek kişi zaten Hilkat Garibesidir (Karakter Olarak). Hele O'na kötü laf eden Türkler tek kelime ile Atalarının Onlar için yaptıklarını hakketmeyen tarifsiz Mendeburlardır.
    E Tabii Atatürk Yüce Ruhlu biri, bu kekoları da Yunanlıların tuvalet temizleyiciliğinden kurtarmış biri.

1|0
    0|0
  • Bu tür davranışlarla insanlar kutsallarının (Atatürk, din, ideoloji.. v. s.) tartışmaya açılmasına, hakaret görmesine, saygı duyulmamasına istemsizce yol açarlar. Aynen şu anda sizin yaptığınız gibi. Eskiden ben de Atatürkçüydüm ama yanıldığımı anladım zamanla. Zira Atatürk asla demokrat birisi değildi, olmadı. Ve siz Atatürkçüler de bu tür yaklaşımlarla demokrasi dersinden sınıfta kalıyorsunuz. Kimse bir ideoloji ya da lideri sevmek zorunda değil. Ama karşısındakinin değerleri her ne olursa olsun saygılı davranmalı. Zira demokrasi budur.

2|0
    0|0
  • Atatürkü sevmeye bilirde saymayan kişi ile zorr.. zaten o kişi ya tam olgunlaşamamış ya da şükretmeyi öğrenememiş insan modelir veya bir ingilizdir dünyada Atamızı sevmeyenn milletlerden biri ingilizler adamlar kendi çaplarında anket bile yaptıklarında dünya genelinde en sevmedikleri lider Atatürkk.. demek ki atamız zamanında bunlara iyi koymuşşş... kiii halen sevmiyorlar :D
    2

1|0
    0|0
  • Olmam cunki olsamda yanimda laf eder girtlagini sıkarım

2|1
    0|0
  • Saçmalıklarını bana bulaştırmaya çalışmadığı sürece sıkıntı yok. Ama bana bulaştırmaya çalışırsa olay çıkar, kavga çıkar

1|0
    0|0
  • Atatürk e saygısı olmayana benimde saygım yoktur net... Yeni düzenle türeyen bu tipler içlerinde nasıl bir nefret beslemişlerse artık bilemiyorum

1|0
    0|0
  • öyleleri yaşamasin ozaman onun kurtardigi ülkede

2|1
    0|0
  • Ataturku sevmeyen birine saygi duymam insan yerine koymam.

1|0
    0|0
  • Atatürk biz onu sevelim diye başarılar kazanmadı sonuçta. Artık seviyor-sevmiyor tartışmalarını yapmayın ülkenin IQ derecesini düşürüyorsunuz başarılı bir adamın arkasına saklanan sefiller gibi oluyorsunuz. Atatürk'ü bende sevmiyorum ama kin ve nefret ile değil bazı hataları var ve yanlış yaptığını düşündüğüm için o benim liderim her harükarda ülkemin kurucusu. reel'de Atatürk'e söz ettirmem Atatürk'ü sevmiyoruz diyerek gruplaştırmak saçmadır Türk düşmanlığıdır Atatürk Türklüğün simgesidir hele hele Gazi/Şehit'in arkasından kimse konuşmamalı.. Dediğim gibi Atatürk'ü sevmemek Türk düşmanlığı'dır Atatürk'ün bazı yönlerini sevmiyorum demek en mantıklısıdır Atatürk'ü bütünüyle seviyorum demek kör olmaktır cahillik ile sevmektir 5 yaşındaki çocuklara körü körüne Atatürk sevgisi aşılanıyor çok yanlış büyüsünler önce bir Atatürk'ü ne yüzden sevmeleri gerektiğini anlamaları lazım, Çünkü o Osmanlı dönemindeki batıyla rekabetleşme uğruna Türkiye'yi batıya benzetti, i, aslında olması gereken oydu geri kalmamamız gerekiyordu, ama şimdi ki zamana onun yaptıkları uymuyor. Osmanlı Devlet'i adını muhafaza edebilirdi mesela.

0|0
    0|0
    • Tarih bilgisi olmadan ben Atatürk'ü sevmiyorum diyenlerden uzak durun.

• Ya sen ne diyorsun saçma sapan ya hakkaten yaptığın bos muhabbt hadi gule gule

• Ben ne dediğimi iyi biliyorum Türkiye'de kızlar Atatürk'ü çok seviyor Atatürk'çüyüm diyor, Atatürk'ün başarılarından bir haber olmalarına rağmen tek bildikleri şey Atatürk'ün samsuna çıkması sadece bu :)) ben hiç bir kızdan Fatih Sultan'ı seviyorum dediğini görmedim neden çünkü Atatürk kadar yakışıklı olmadığı için şimdi çekilebilirsin ben çoğunuzun içini biliyorum.

• Kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
    Bu nasıl bir kafa yapısı da, insanlara bir insanı neden sevmiyorsun diye suçlayici ve rendice edici tavırlar yöneltiliyor?

Evet, ben de sevmiyorum. Sevme zorunlulugum da yok. Müslüman bir kimsenin sevecegine de inanmıyorum.

Not; 3. kişi, görüşüme salça olma. Ben düşüncemi ifade ettim. Kimseye de hakaret etmedim. Benim gibi düşünmek zorunda değilsin. Git, kendi alanında dillendir yorumunu...

1|0
    0|0
    • Saygi duymak zorundasin cynku saygi duyulcak biri o. Müslümanlarin çoğunlugu sevmiyor zaten onlarin hayalinde baska bir ülke var

• Duymus bence biseyleri görün istemiş ama işte olmayınca olmuyor.

• He canım he...
      Elbet birgün ortaya çıkacak; TR ile İsrail'i kuran kadronun aynı olduğu. O zaman kim hain kim kahraman herkes görecek...

• Olmam tabii.

Atatürk düşmanlarından dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar. Eğer kim onlardan biriyle dostluk ederse, o da onlardandır.

-SchindlersTits aforizmalar syf 72

1|1
    0|0
  • Atatürk'ü sevmeyen biri beni sevmez zaten.

1|0
    0|0
  • arkadaş olmak zorundaysam , eh işte çok konuşmadan ve elimden geldikçe konuşmadan , iş arkadaşlığı dışında arkadaş olmam. sevgilim kesinlikle olmam

ama Atamı çok seviyor ve dinsizse gene hiç bir cacık olmam onla :D

0|0
    0|0
  • Siyasi görüşün farklı olur, aile yapın farklı olur vs. vs. tamam da bir insan neden düşman olur anlamam? Atatürk ortak değerimizdir.

0|0
    0|0
  • sevmek ayrı konu. saygı duymak başka. saygı duyarsa sorun yok. kimse kimseye sevmek zorunda değil.

0|0
    0|0
  • Olmam!

0|0
    0|0
  • Atatürkü sevmsi bir kişinin benmle sevgli olması için nasıl yeterli olmaycksa Atatürkü sevmiyor olması da o şklde tek başına yeterli olmaycktır.

0|0
    0|0
  • İnsanları yargılamam bu şekilde, saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • benim açımdan çok iyi olur ben kendisinide icraatlarınıda sevmiyorum

1|0
    0|0
    • Allah'ın gücüne kim karşı gelebilmişte bir karşı gelelim Allah aşkına. En iyisi din konusunda çok fazla derine inmemektir yüzeysel kabul ediceksin.
      Beynimiz gerisini kavrayamaz diye düşünüyorum.
      Bu konuda anlaştığımıza sevindim hocam.
      Hayırlı günler olsun

• sever ya da sevmez. herkesin kendi bileceği bir iş...

1|1
    0|0
  • atatürkü sevmeyene insan demem

0|0
    0|0
  • en azından saygı duymalı

0|0
    0|0
  • Ulan peygamberini boyle savunmaz tövbe allahin malı

1|0
    0|0
  • olabilir çünkü laiklik dediğin şeyin temelinde özgürlük yatar

0|0
    0|0
  • aziz nesin derki : Gerçek Müslüman Atatürk'ü sevemez. Seviyorsa ya ahmâktır ya sahtekâr. bir müslüman olarak bende sevmem ama hakaret etme gereğide duymam çünkü onu sevenleri inciteceğimi düşündüğüm için hakaret etmem.

0|0
    0|0
  • o kız candır can.

1|0
    0|0
  • Atanızı yesinler be😂

0|1
    0|0
  • Şöyle birşey de var saygı önemli bir etken ya bu memleket buraya gelmişse sen bu toprağa sağlam basmissan bilki birileri sıkıntı çekmiş kahraman olmuş dediğim gibi saygı önemli bir etken azizim iyi geceler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Kesinlikle hayır. Gerek arkadaş gerek sevgili seçerken siyasi görüşe çok önem veririm. Nankör yobazları çevremde tutmam.

1|1
    0|0
  • Olmam kesinlikle.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ne arkadas ne de sevgili olma ulkesini kurtarana nankorluk eden sana mi etmeyecek...

1|1
    0|0
  • Atatürkü sevmek herkese yakışmıyor zaten bırak şu cahilleri konuşmaya değmez

1|1
    0|0
  • Asla. Mümkün değil.

1|0
    0|0
  • Bu insanlarin bu ulkede olmasii bile istemiyorum.

1|0
    0|0
  • sevgili olmam benimle aynı görüşü paylaşıyor olması çok önemli benim için

1|0
    0|0
  • atatürkü sevmeyenin hayatı sahtedir

1|1
    0|0
  • Saygı duyarım saygı duyduğu sürece

0|0
    0|0
  • Sevmemesini anlarım hakkıdır sevmeyebilir. Fakat şöyle bir sorun var saygı göstermemesi durumunda sabrım taşabilir. O kadar da değil.

0|0
    0|0
  • Sevmesin.. Ama saygı duymuyorsa yanımda işi yok.

0|0
    0|0
  • 5816 olmasaydı duygularımı çok net bir şekilde ifade ederdim :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...