Suriyeli küçük çocuk dondurmamı almak için bana saldırdı bende ona vermedim? Kötü mu davrandım?

En yakin arkadasinla bir gun patkta oturuyoruz o kendisininkini bitirmis benimde aklima hiç etrafta çocuk var mi canı çeker mi diye bir düşünce aklima gelmedi
Uzaktan suriyeli 5 6 yaşlarında üstü başı kötü bir çocuk hızla geldi yanına hemen dondurmama almaya çalıştı
Ben ilk önce soka girdim ilk defa başına böyle birsey geliyor ne yaptığını anlamak için onu biraz geriye ittik ama gittikçe uzerime gelmeye başladı uzerime çıktı ayaklarımı tekmeledi
Onunla konusmak için oturtmaya çalıştım fakat yine dondurmayı almaya çalıştı dondurmanın uzerime düşmemesi için arkadaşıma verdim bu seferde onun üzerine gelmeye başladı en sonunda bir kuvvetle cimenlere oturttuk konuşmaya başladık ama onun turkcesinden birsey anlamadı telefonumu istedi vermedim sonra sinirlendim birazcık kızdım abisi geldi aldı onu.

Tabi bende sonradan dondurma yiyemedim yememde ona o dondurmayı vermeme sebebin ben yaladim hani bu kirilan çikolata gibi birsey değil ki vereyim ağzı yara olacak

Kötü mu davrandım ben o çocuğa?
O an nasıl davranacağımı bilemedim ne yapmam gerektigini bilemedim

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle yapmak yerine elinden tutup götürün bir şey ikram edin arkadaşlar. Onlar çocuk ana babalarının suçlarını onlar çekiyor.
    Görünce tiksinmeyin gidin başını okşayın. Sevecen davranın onlar en günahsız insanlar.
    Bisküvi verin çikolata şeker verin gazoz meyve suyu dondurma verin. Karnını doyurun emin olun size zarar vermezler

0|0
    0|0
    • Bana ve arkadaşa saldirdığında onu sakinleştirmeye çalıştım ama yapamadım ilk defa böyle birsey basima gelince konuşmaya çalışsam onu da yapamadım
      Çocukların bir suçunun olmadığını bende biliyorum daha önceden birçok mülteci ile konusmuslugum sohbet etkinliğin var fakat kimse üzerine çıkıp beni tekmelememisti

• Eline odaklandiysa sende ver elindekini dursun bunu anlamak cok mu zor

• Ya ben hastaysam ve yediğim birşeyi istiyorsa
      ya o gün hava soguksa ve ben kendi hastalanmamı göze alıp onun hasta olmasını göze alamıyorsam
      ya dondurma daha önceden yere dusmusse..
      ? Hala vermeli miyim peki

En İyi Kız Görüşü

• bence kötü hissetme cünkü su an bile bunu düşünmen vicdan sahibi olduğunu gösteriyor şoka girmişsin anlık bana da olmustu aynısı telefonda arkadaşımla mesajlasırken suriyeli bir cocuk gelip telefonuma dokunmustu bende tırsıp telefonumu çekmiştim bende seninle aynıyım kafana takacaksın bunu bir kaç gün ama bence kötü değilsin hani tamamen doğal aslında öyle yapmanda bir bakıma iyi cünkü sen verseydin o an onu cocuk istemeden şey diye düşünür artık insanlardan ne istersem verir diye böyle de yüzsüzleşiyorlar maalesef :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben o dondurmayı boğazına sokardım sen iyi yapmışın yine. GO AWAY NALET SURİYELİLER:Gidin ülkeniz de geberin.

1|0
    0|0
    • O kadar da değil bence

• Onlar büyüsün ki 80 bin daha pislik doğuruyorlar şu an kriminal suç çetelerine ya da terör örgütlerine piyade olsunlar sen o zaman o kadar mı bu kadar mı görürsün.

• Sokakta niye bir şey yersiniz hiç anlamam zaaten. Yazık olmuş :(

0|1
    0|0
  • bugun çocuklar yarın büyüyecekler 16 17 yaşlarına geldiklerinde istemeyecekler
    ya da mendilk satmyacaklar cunku mendil karınlarını doyurmaycak

bu ulkde en buyuk soun issizlik
    issizlik = aclık

ac kaldıklarında hayatınızı kabusa cevirecek o cocuklar ilerde bilginiz olsun

0|0
    0|0
  • Şimdi normal istese verirsin sorun değil ama yaşı küçük bilmiyordur aklı yetmiyor sorun değil ama senin vermemenin tek bir iyi tarafı var saldırarak alamayacağını anlasın yani

1|0
    0|0
  • Keşke elindekini vereydin ben bir. Gün bir kermes te açılışta idim yanıma yaklaşan bir Suriyeli çocuk elimde bir porsiyon tatlı vardı bakıyordu çokkk aç. Dı her halınden belli idi be yaklaştım yanına verdim tatlıyı bir yedi bir yedi görmelisin Allah kimseyi Suriyeliler gibi yapmasın

0|0
    0|0
  • yahu bir köpeğin ağzından millet yiyecek yiyor sen kendini kandırıp o dondurmayı o çocuğa veremedin yazıklar olsun sana veyl olsun sana canım aptal birde burda pişkin pişkin anlatıyorsun yahu ne zalim insanlarsınız be yeminle orda olsaydım iki tokat atardım sana. şuanda öyle bir yüreğim sıkıştıki senin yüzünden yahu bir çocuk bir çocuk bir çocuk... lanet olsun sana be dünya

0|0
    0|0
    • Köpeğin ağzından yiyenleri onaylıyor doğru mu buluyorsun? Benim yaladigim yediğim bir şeyin başka insanlara verilmesi mi doğru? Çocuğun bana saldırması mı? Yoksa benim onu sakinlestirip konuşma çabalarına karşı hala aynı davranışı sergilemesi mi? Iyi düşün ve bir daha bana hakaret edersen ben de sana ederim görüşünü saygılı bir şekilde paylaş.

• Vurmadıysan sorun yok.

0|0
    0|0
  • Yok olmasi gerekeni yapmissin.

0|0
    0|0
  • Çocuğun Suriyelisi İsraillisi olmaz. Keşke verseydin belli ki canı çekmiş garibin. Ayıp etmişsin.

0|0
    0|0
    • Ben zaten suriyeli olduğu için vermemezlik yapmadım ki bunu bir türk de yapsaydı benim yaladigim birşeyi ben yine vermezdim hijyen hastalık söz konusu

• Küçük olduğu için keşke verseydim diye bilirsin ama ileride büyüdüğü zaman bu bağımlılık haline gelcek ve daha çok şey isteyecek insanlardan boş ver takma

0|0
    0|0
  • Verseydin keşke

0|0
    0|0
    • Çocuğun ağzı yara olunca ne olacak peki?

• Doğrusunu yapmışsın

0|0
    0|0
  • doğru olanı yapmışsın. eğer isteseydi insan gibi o zaman sana haksızsın derdim, ama saldırgan bir eylemde bulunması apayrı bir konu. için rahat olsun. suriye iran ırak gürcistan falan nereli olduğu değil , nasıl istediğiyle alakası var.

0|0
    0|0
  • Verseydin cocuk mutlu olurdu bence ama saldirtmadan veriyim mi diye sen teklif etseydin keşke

0|0
    0|0
    • Onunla konuşamıyorum ki türkçesi pek iyi değildi malesef

• Kismet ama olsun sende takilma fazla.. davranis bozuklugu yapan o

• Az bile yapmışın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Dondurma alinabilirdi neyse

0|0
    0|0
  • Keşke verseydin

0|0
    0|0
  • Verseydin keşke

0|0
    0|0
  • Verseydin keske ya kucukmus bide

0|0
    0|0
  • Hic insanlik kalmamis yemin ediyorum ya alti ustu bir dondurma verseydin ne olurdu sanki cocugu mutlu etsen o kadar mı cimrisin?

0|0
    0|0
    • Bunun cimrilik alakası yok çocuğun bana ve arkadaşıma saldırmış olması ve sakinlesememesi
      ona dondurma alsaydım bunu diğer insanlara da aynı hareketle isteyeceğini pekiştirmek istemedim sadece bu bir çocuğun yetiştirilme kurallarından biri. neyse

• Ama ayıp yaptığın gercekten

• tamam

• çok pis oluyo o çocuklar iyi yapmışın alışmışlar bedavadan yemeye

0|0
    0|0
  • ona da dondurma alabılırdın... çocuğun tek derdı dondurma çünkü.

0|0
    0|0
    • O an ne yapacagimi bilemedim aklima dahi gelmedi konuşmaya çalıştım ama dediklerinden de birsey anlamadım malesef

• Aliverseydin bitane dondurma 1 lira degilmi

0|0
    0|0
  • Senin vicdan muhakemeni niye biz yapiyoruz? Ne yaptigini dusunuyosan odur yani

0|0
    0|0
    • Bir daha böyle bir olay olursa nasil bir davranis sergilemem gerektigini insanlara sorarak ogrenmeye çalışıyorum
      Sizi bu sorum rahatsız mi etti?
      Girmeye bilirsiniz
      Hatta buna da cevap vermeyin aman mazaallah canınız sıkılır

Yükleniyor...