Yinede psikoloğa gitmeli miyim?

arkadaşlar benim 4 - 5 yıldır bir sorunum vardı. okulda çok sık karşılaşıyordum bu durumla. heleki korktuğum ve başarsız olduğum derslerde çok oluyordu. zaten korkuyu yaratanda başarısızlığım ve özgüvensizliğimde ve o derslerde yaşadığım kötü anılar vardı. sanırım böyle böyle bu sorun ortaya çıktı. örneğin o ders olunca evde sabahtan akşama kadar onu düşünürdüm ve rahatsız olurdum. özellikle rahatsızlığı zihinimden çok bedenimde hissediyordum.
- ellerde ve bacaklarda titreme
- kısık sesle konuşma
- kalp çarpıntısı ( nadiren )
- ses titremesi , kekeleme.
- ellerin ve ayakların aşırı derecede soğuk olması
- rezil olma ve küçük duruma düşme hissi
- ağlama isteği
- midede gerginlik
- korku , tedirginlik , sakinleşememe.
- o ortamda bulunmama / kaçma isteği.
- dehşete düşme hissi.
- boğaz ve ağızın kuruması.
bunlar oluyordu. şimdi biraz geçti diyebilirim. ancak örneğin müdür yardımcısının odasına felan tek başıma gidemiyorum. korkuyorum veya kendimi kontrol edemiyorum. bazen istemsizce gülüyorum ciddi ortamlarda felan. şimdi yine müdür yardımcısının odasına tek başıma giremiyorum. korkuyorum ve girmek istemiyorum. konuşurken kısık sesle konuşuyorum ve karşısında bacaklarım titriyor... şimdi derslere daha katılım gösterdim. o kadar panik yapmıyorum artık. kontrol edebiliyorum kendimi. herhangibi psikolojik destek ve ilaç desteği almadım. yinede gitmelimiyim? yoksa böyle devam edip kendim yenmelimiyim bu durumu? sizde yaşadınız mı bu durumu? normal heyecan mı? ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 1

• Git tabi

1|0
    0|0
Yükleniyor...