Cemaatler desem yorumuz ne olur?

Tarikatlardan bahsediyorum.
Ben 1 sene diyanete gittim,1 senede suleymanlilarda kaldım.
Seneyede nurculara gidicem.
Soyle diyim, diyamey genel bir yer, itikadi yönden çok çok iyi eğitim sistemi ve disiplin olarak çok iyi.
Suleymancilar öyle değildi. Bölüm bölüm kademeler var genelde arapcaya yogunlasiyorlar azim filan konusunda çok iyi, üstazları var belli bir rengi olan bir yer ama sistem olarak tirt. Disiplinli filanda degil, daha çok sacma sapan şeyleri dustur edinmiş ve ondan sapmayan bir yer..
Nurcularda duyduğum kadarıyla sade bu yer risale-i nurları var ve itikadi bir yer.. Ne yaptimsa su suleymancilara alışamadım sevemedim.

Sizin yorumlariniz?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• nurculara git kardeşim bence ama risaleleri anlayarak oku ki ne derse desin anlamını bilmediğin kelimeler sözlükten bak

1|0
    0|0
    • Guzel mi :)
      Nedense nurculara gitmeden bile kanim isindi :)

• güzel kardeş samimi ortamları falan iyi güzel

En İyi Kız Görüşü

• Olumlu buluyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hiristiyanmısın desem ne isin vardı oralarda müslümanmısın desem ne hakkın var tarikatlara dil uzatıyorsun. gecmiste türkiyede ezanların susturuldugu kitapların yasaklandığı devirde o senin at gözlüğü takmışlar dedigin tarikat ehli süleymancılat nurcular gizli gizli talebe okutuyordu.
    O nurlu yollarda nasibin yokmus iyi birisi olsaydın dışarda kalmazdın

0|0
    0|0
  • cemaat desen saçma sapan fikirlerin ürediği yer derim kendi kafalarına göre yoruyorlar müslümanlığı derim

0|0
    0|0
  • hepsi para tuzağı dini kullanarak ceplerinidolduruyorlar

0|0
    0|0
  • özele gel

0|0
    0|0
  • Ufo tarikatını bir dene derim.

0|0
    0|0
  • Nasibinde bizim cemaat nurculuk var demek ki
    Fetö ile alakası yok demi

1|0
    0|0
    • Fetonun gerçek yüzü çıkmadan önce az çok münasebetleri olmuş ama alakası yokmuş öyle duydum.
      Anlatir misin nasıl bir eğitim sistemi var orda?

• Fetö denilen şahıs 70 ler de mahkeme de ben nurcu değilim diyerek mahkemeden beraat almıştır. Hiç alakası yoktu sadece taklit

Nur cemaat i genelde iman ahlak üzerinde durur
      Erkekler gibi ise evler cemaat ile vakit namazları kılarsınız risale i nur okursunuz öyle işte

• Dinlere inanmadığım için bana bu tür şeyler çok komik geliyor.

0|0
    0|0
    • Bana da tarikatlar sacma geliyor

• Tarikatlar zaten saçmalık. İnsanları parçalar, böler. Aynı dine inanan insanların arasını açar. İşin içine yorum girer. Yapılan yorumlar insan algısıyla alakalıdır. Farklı yorumlar, farklı anlatır. Sonuç olarak aynı dine inanan ama farklı şekillerde ibadet eden insanlar ortaya çıkarır.

• Feto nurcumuydu yani😯

• süleymancılar cok disiplinli ve agır. pislik insanlar şiddete bile basvuruyor. ve bu tarikatların alayı hikaye . boş iş.

0|0
    0|0
    • Bencede ama devir cemaat devri.
      Ayrıca suleymancilar disiplinli filan değil.
      Disiplinli insanlara hakaret etmiş oluruz.
      Orası sadece sacma ve belli kalıplara sahip olan at gözlüğü takmış kişilerle dolu bu cemaat.
      Diyanetten sonra oraya gidince "bu neyin kafası, normal değil bunlar" demekten kendimi alamadım.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...