Ateizm hakkında merak ettikleriniz var mı?

Evet merak ettiklerinizi varsa sorunuz veya ön yargılarınızdan bahsedin. Sıkıldım biraz sohbet edelim hadi.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• evrim ateizmi olusturan yapi tasidir nerdeyse. evrime inanmadan ateizm bos bir ateizmdir. bu soruyla insanlardan soru bekleyecek kadar bilgili degilsin ne yazikki. kaldi ki ikinci el bilgi zararlidir. birak insanlar kendileri arastirsin. ben boyle ateizmi elinde bayrak gibi tasiyan insanlardan haz etmiyorum. sen zayif bir ateistin anladigim kadariyla, negatif olabilirsin ama bu da bunu aciklamak icin yeterli degil yine de. daha cok kitap okuyup belgesel izlemelisin. ateizm aslinda komplikedir, daha cok sey biliriz. bunun icin ugras

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Maymundan geldik ise maymunlar nereden geldi?

Allah yok diyorlar peki tüm evreni gezdiler mi?

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

Sizi atesizme iten en önemli olay ne zaman ve ne içindi?

Başınız en ufak bir şeye sıkıştığında neden Allah'ı zikir ediyor sunuz?

Müslüman atalarınızın savunduğu şeyleri yalanlarken utanmıyorlar mı?

0|0
    0|0
    • 1-Evrime tam olarak inanmıyorum. O yüzdeb cevap vermiyorum.
      2-peki sen evreni gezip Allah'ı buldun mu?
      3-Hikayenin en başı beni bunu düşünmeye sürükledi. Allah'ın meleklere ve şeytana Adem önünde secde emri vermesi diğer varlıkları aşağılaması anlamına geliyorda. Burdan yola çıkarak kitaplbı sorguladım. Bir çok aklıma yatmayan şey oldu ve buna inanmıyorum dedim.
      4- Ben tanrıyı anmıyorum. Korku anında anan varsa müslüman oldukları dönemden kalma bir alışkanlık olabilir.
      5- Müslüman ataları mı savundukları savunmak zorunda değili. Ben özgür bir insanım. Utsnmıyorum.

• Döt ettim sanirim ustune baya konu degistirilmeye calisilinca :D peki o zaman iyi gunler.

• @marilynWomanson Cevap vermeye tenezzül edilecek kitlede değilsin. Bence de iyi günler.

Kızlar Ne Diyor 2

• Simdiki evrimler atayist oluyorsa simdiki maymunlar neden evrim olmüyo?

0|0
    0|0
    • Ateizm sadece tanrının varlığı üzerinde kafa yorar. Nasıl vücut bulduğumuzu veya nerden geldiğimizle ilgili yorum yapmaz. Ateistim ama evrime tam anlamıyla inanmıyorum. Evet evrim en mantıklı seçenek fakat henüz bir teori ve kanıtlanamamış.

• Virusler tam anlamıyla canlı kategorisine sokulmadı diye biliyorum. Bir araştırmaya göre tek tip beslenen bir çeşit bakteri uzun yıllar boyunca farklı bir besin ortamında bırakılmış. Tabi bir anda değil. Kendi beslendiği besinler zamanla azaltılıp yerine farklı besinler konularak yapılmış. Sonuç olarak bakterilerden bir kısmı yeni besini sindirmeyi başarmış. Evrimin kanıtı olabilir ama nedense tatmin olmadım :( Dahs gelişmiş bir canlı üzerinde gözlemlemek isterdm. Bazen internet ve medyaya şüpheyle yaklaşıyorum. Gercekten böyle bir deney oldu mu olmadı mı?

• Evrim bilimsel bir olgu. Tatmin olmuyorsan bilgi eksigin var. Seni tatmin etmeyecek sey bilim dunyasini nasil etsin dimi?

• Nasıl bir düşünce yapısına sahipler, neye inanıyorlar?

0|0
    0|0
    • Aslında inanmıyoruz. Basitce tanrı ve metafiziksel varlıklara inanmayız.

Erkekler Ne Diyor 4

• çiçekler, ağaçlar, meyveler nasıl türlere ayrıldı
    Birde
    birde oluş sıralaması nasıl
    atmosfer - su - bitki - canlı ilk olarak hangisi meydana geldi sonra sırasıyla hangisi oluştu?

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum ama tanrı yok. Büyük ihtimalle evrim ama kesin olarak kanıtlanabilmiş değil. Bende çok merak ediyorum.

• Bir et parçasının bir şeyleri hissetmesi duygu üretmesi duygu yoğunluğuna göre tepki vermesi biraz fantastik değil mi ama yaptığı için var sayıyoruz. Kalbin görevi normalde vücuda kan pompalamak ama bir bakıyorsun sevgi, heyecan, korku, endişe, gibi bir çok duygularda da baş rol oynuyor ve vücudun değişik duygulara göre değişik sıvılar salgılamasını sağlıyor ve bu salgılar normalde salgılanmayan, orada olmayan kimyasal salgılar. Ölüm dediğin bir anda hayat duruyor ve hiç bir şekilde yaşam geri gelmiyor çalışan kalp çalışmıyor ve hatta kalbi duran kişiye çalışan bir kalp takılsa yinede hayat bulmuyor eksik bir parça gözle gözükmeyen bir şey insanlığın var oluşundan bu yana teknolojilerin bile saptıyamadığı bir şey gittiğinden hayata geri gelemiyor. Ateistlerin bu tür şeyleri ne kadar sorguluyordur bilmiyorum ama bizler Bunun gibi milyonlarca şeyde Allahın gücünü görüyoruz Eksik parça "Ruh" bedenden çıkınca hayata dönemiyor ve Duygu bedende değil Ruhda hayat buluyor hayvanlarla farkımız.

• Her duygunun ve hissin belli bir hormonu veya kimyası var. Mesela korku heyecan icin adrenalin, cinsellik icin ostrojen veya testosteron, fiziksek yorgunluk için laktik asit, mutluluk için serotonin gibi. Hormonlar vücudun farklı yerlerinde üretilir ve kana karışarak etkisini gösterir. Kalbinin heycanlandiginda carpmasinin nedeni o sende bir ruh oldugu için degil kaninda adrenalin oranının yükselmesiyle alakalıdır. Aslında sizin ruh olarak adlandırdığınız şey insanın karmaşık duygusal yapısı oluyor ve tüm bunlar biyolojik olaylar. Ölüm dediğin olay ise basitçe kalbin durması değil tüm sistemin çökmesidir. Kalbi alip sağlam kalp taktın diyelim. Fakat beyin arıza, ciğerler arıza, organlar durmuş. O kadar basit birşey değil ölüm. Çok karmaşık bir yapısı var. Onarması çok zor. Yıllardır ölüme karşı koymaya çalışıyoruz. Belki bir yolunu buluruz belki de bulamayız bilemiyorum

• Carl sagan ismini duydun mu ve hakkında ne biliyorsun?

0|0
    0|0
    • Duydum Amerikalı yazar ya da bilim adamıydı sanırsam ve evrimi savunuyordu. Tam hatırlamıyorum.

• seks hakkinda?

0|0
    0|0
  • Yok :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...