Abimle kendi duygularim arasinda kaldim, napacagim?

Abim nisanli, pek begenmiyorum kizi ne ic guzellik olarak ne de dis. Abimin telefonunu karistirdim🙄 Mesajlarini okudum biliyorum yanlis bisey yaptim ama konumuz bu degil.. Babam 6 yil once vefat etti annem kredi oduyor maas alamiyor bende okuyorum abime muhtacim yani. Kiz abime "kardesine harclik verme fazla"dan tutun "eve cok harcama yapma yemeklik tarzi" seylere kadar bir dunya sey yazmis. Bende bunlari gordukten sonra kizdan iyice sogudum, ister istemez gorunce surat astim abimede diyemedim mesajini gordum bu yellozun diye. Isin kotu yani abimde ona uyuyor, bizden parayi kesiyor.. Oda uzgun ona soguk davraniyorum diye ama benimde bir gururum var, yuzume gulen arkamdan sallayan bir kadinla birakin konusmayi goz goze bile gelemem. Evde huzur kalmadi artik, napacagim ben? :(

0|1
14|14

En İyi Kız Görüşü

• Valla çok şükür evlenene kadar hiç bir şekilde aile işlerine karışmadım eşimin, ki o da ben de tek çocuğuz ve ailesi beni kızları olarak görür. En fazla altını çizerek ben karışamam sizi ilgilendirir dedikten sonra şöyle nasıl olur diye fikir vermisimdir. Hala da onları ilgilendiren benle ya da yeni kurduğumuz aile ile ilgisi yoksa karışmam zaten o da ayrı. Ha sizdeki bayan kredi oduyormus bizde de esim oduyordu yapacak birsey yoktu ama kalkip bana çalış demedi ornegin sizin abinize eve yardimi kes demesi gibi o bayanin.

Durum cok zor biraz okudum, sen calissan olmaz abin de yeni yuva kurmak istiyor tamam ama zaten ortada maddiyattan cok duygusal baglar acisindan aile baglari acisindan sorun var ki seni o saatte tek gonderiyor vs.. Onun icin de bu sorumluluk zor elbette kimseyi o durumda birakmasin Allah, ama yine de biraz gozu kor olmus nisanlisindan.. Ne diyeyim umarim bisileri gormeye baslar en yakin zamanda, umarim hersey duzelir..

0|0
    0|0
    • Allah keske bizede sizin gibi nerede durmasi gerektigini bilen bir gelin nasip etseydi.. Cok tesekkur ederim, amin

• Amin ne diyeyim.. Yani evlendikten sonra elbette durum farklı olur ama konuşulup anlaşılmalı bir şekilde böyle şeyler. Yani evlendikten sonra da örneğin kalkıp kendi abisinin kredisini ödeyip kocasına da sen annenlere yardım etme bize bak derse haksızlık olur adil olmaz yine evlilik olsa bile..

Hayırlısı olsun amin

• Eig için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 14

• Belki de tam tersine davranmalısınız.
    Abinize sevginizi ve yakınlığınızı gösterirseniz kimin iyi kimin kötü olduğunu daha iyi görür. Hem abinizi kendinizden uzaklaştırarak nişanlınızın kucağına atıyorsunuz. Onun yerine sevginizin parayla değil, karşılıksız olduğunu göstermelisiniz. Erkek ile kadın farklı bakar olaylara. Siz abinizi kendiniz gibi görüyorsunuz. O sizin gibi düşünmez. Abinizin yönetilmesine ve yönlendirilmesine izin vermeyin.
    Şimdi, hoş olmayan bir şekilde avantaj sağlamışsınız. Madem öyle doğru bir şekilde kullanın. Örneğin ; Abi, sen olmasan annem bu kredi yükü altında ezilirdi. Senin sayende dayanıyor. Sen bize sadece bir abi değil aynı zamanda bir baba oldun. Diyerek sarılırsanız ve bir de öpücük verirseniz abinizi nişanlınıza yem etmezsiniz.
    Siz genç bir kızsınız. Siz abinizin bir tanesisiniz. Bunu ona gösterin. Annenizi hiç anlatmıyorum bile. Bir noktada erkeklerin saf ve aptallıklarıyla alakalı. Erkekleri yönetmek kolaydır. Nişanlınıza bunu yapması için fırsat vermeyin.

2|0
    0|0
    • Maalesef ne ben abimin bir tanesiyim nede annem. Akrabalarimizdada abim bu algiyi yaratti, babam gitti ama ben hep ailemin basindayim imaji verdi ama gercek bu degil, olmadi. Ben 19 yasindayim o kadin 28. bir gun sinemaya gittik abim beni kiz halimle tek basima eve gonderdi gece 11de basima bisey gelir mi diye dusunmeden ama o kadini 2 alt sokaktaki evine goturdu. 2 yil once universiteye hazirlanirken "eger uniyi sehirdisinda kazanirsa sende git anne, gece disariya falan cikar" diyen adam 11de beni eve tek gondermesini biliyor ama. Benim abim bize saygi gostermiyor ki, o yuzden kiz zaten bu kadar rahat. O sallamiyor ailesini ben niye umursayayim ki kafasinda. Biz zaten basta caba sarfettik, ben olayim annem olsun kiza hep abime caktirmadan lafimizi soyledik ama yok kiz yuzsuz varosun teki cikti, benim abimde buna layikmis dedim bende ne diyeyim yani.. Artik onlar hakkinda soyledigim tek kelime bana azar olarak geri donuyor cunku. Elalem olan bizmisiz gibi..

• Diyorum ya, erkekler o güçlü, heybetli yapıları ardında aslında salak ve saftırlar. Kadınlar tarafından yönetilirler. Kadın bir kere erkeği avucuna almaya görsün.
      Abinizin, babanızın vefatından sonra aileyi sahiplenmek gibi bir sorumluluk altına girmesi bir süre sonra yorgunluğa yol açmış olabilir. Artık kendi yuvasını kurmak istiyorsa bu da hata yapmasına yol açabilir. Bunun gibi örnekler verilebilir. Durumu görmeden bir şey söylemek zor.
      Siz ve annenizi asla yalnız bırakmamalı. Fakat şu an nişanlısının etkisi altındaysa gözü sizi bile görmez. İşte burada aile kavramı devreye giriyor. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum. Eğer anlattığınız gibi ortada büyük bir çarpıklık varsa ilişkileri er ya da geç bozulacaktır. Çarpık bir yapının, kötü niyetin üstüne yapı kurulmaz. İşte o zamana kadar sabreder ve abinize yakın olursanız bunu atlamasına yardımcı olursunuz. Birbirinize tutunmayı unutmamalısınız.

• Tesekkur ederim desteginiz icin, abimden artik iyice sogudum, onu artik bir abi olarak degilde disaridan bir yabanci olarak gormeye basladim ama en azindan hem annemin iyiligi hemde kendi iyiligim icin dediklerinizi uygulamaya calisacagim

• Ağabeyinle aynı buraya yazdığın gibi konuşmayı dene.
    Ağabey, bizim durumumuz belli.
    Annem kredi ödüyor, ben okuyorum ve bu evin direği sensin.
    Sen bizi koruyup kollayacaksın.
    Evet, nişanlısın bir şeyler biriktirip yapmalısın ama lütfen önce canları, yani bizleri de düşün ve namerde muhtaç etme. Diye bir konuşma yap.
    İnşallah bu sözlerin etkili olur.

3|0
    0|0
  • Açık açık konuş, evet erkekler sevgililerinin ya da karılarının etkisine çok girer ama yaptığını kendine yakıştırıyorsa söyleyebilecek bir şey yok. Öyle bir kız da çok durmaz abinde zaten.

1|0
    0|0
  • seni o kadar iyi anlıyorum ki ama özgürlüğünü eline almadan napabilirsin bilemiyorum, okulun var mi herhangi bir işe girip çalışmaya baslasan?
    aylık ne kadar ihtiyacin oluyor mesela

0|0
    0|0
    • Evet var okulum, ozel bir universite tip okuyorum tam bursluyum devamsizlik yapamiyorum o yuzden. Bursum var ama eve veriyorum onuda. Abim hicbir sey odemiyor cunku artik..

• ailesine öncelik vermeyen insan insan değildir o zaten

1|0
    0|0
  • Kız çalışıyor mu?

1|0
    0|0
    • Evet ve o maasini kendi abisinin oturdugu ev kredisine veriyor. Buyuk ironi degil mi!

• Ne diyim bilemedim. Umarim en kisa zamanda akli basina gelir

• Umarim sagolun

• annenin ve senin allah yardımcınız olsun

1|0
    0|0
  • çok büyük çıkmazdasın sen allah yardım etsin ilerleyen zamanlarda dahada kopcak bağınız sende fazla üstüne gitme abinin çünkü ne yaparsan yap yanlış anlayacaktır. ama keşke karşına oturtup konuşabilsen

0|0
    0|0
    • Keske ama bu seferde kotu olan ben olacagim. Evet bende oyle olucak diye dusunuyorum ama su bence kesin ki evlilikleri pek uzun surmeyecek, boylesine fesat bir sekilde kurulan bir iliski ne kadar uzun surebilir? Amin, sagolun

• lisedemi okuyosun, inşallah sende çalışırsında ona muhtaç olmazsın kardeşim

1|0
    0|0
    • Hayir universitedeyim, bu yaz calismayi dusunuyorum insallah sagolun

• Istanbuldayim, kendi ailemle yasiyorum ama genede cok masrafli universitede okumak. Okula para odemiyoruz ama ozelde okuyunca cok cok zor. Kiyafeti, yemegi, yolu..

• doğru diyosun

• zor bir durum ya o adam işi çok zor

0|0
    0|0
    • şimdiden böyleyse bu kız cadı ileride abin çok mutsuz olacak ayrılsın ondan yol yakınken

• ileriki yıllarda abin bu kızla evlenirse abine hesap soracak kendisi için bile harcama yaptırmayacak abine bütün çevresiyle küstürecek bir şekilde

• Keske anlasada ayrilsa.. Kendine cok guzel harcama yaptirtiyor. Sapancalara kahvaltiya, mangala falan gidiyorlar, izmire gezmeye gidiyorlar o zaman bir sikinti yokta, bize gelince var. Aynen oyle. Simdiden bize dusman eden yakinda evden disariya cikartmaz zaten

• isin cok zor boyle bir yengeyle...

0|0
    0|0
    • Elimde o kadar cok kanit var ki, bir tanesini koysam ortaya azicik gururu varsa aninda ayrilir ama ben hicbir zaman oyle bir insan olamadim, huzurumuz iyice kacar diyede korkuyorum.. Max 2 yil evli kalacaklar abimi cok iyi biliyorum..

• abinin artik gozu kor olmus malesef... derdide size kaliyor.. ins en kisa zamanda sende kendi yoluna gidersin.. ve bu sikintilardan uzaklasirsin...

• Aynen oyle, insallah tesekkur ederim

• siz kadınlar niye böylesiniz ya

0|0
    0|0
  • Elin kızı işte gelip insanı aileye düşman ediyor, ama suç abinde ona demeliki o benim kardeşim sanamı sorcam demeliydi.

2|0
    0|0
  • Kendi ayakların üstünde durmaya çalış. Abin evlenip gittiği zaman ne yapacaksın? Şimdiden başının çaresine bak. Abini de karşına al konuş. Abi böyle böyle vereceğin kararlara saygılıyım ama surat asmamın da haklı bir sebebi var. İki gün önce tanıştığın kız yüzünden aileni ihmal ediyorsun falan de.

0|0
    0|0
    • Cok denedim ama onlar hakkinda dedigim en ufak sey bana azar yemek olarak geri dondu.. Ben ihmal etmiyorum masrafim cok para yetmiyor demeye basladi. Bu kiz yokken masrafi yoktu, nisanlandilar masraf cogaldi. Bizle yasiyor ne fatura oduyor ne bisey aliyor ama masrafi cogalmis..

Kızlar Ne Diyor 13

• Evin iç işlerini dışarıdan birinin ağzıyla yönetmesi, abinizin henüz evlilik olgunluğuna gelmediğini gösterir. Abinizin tutumu hoş değil daha şimdiden bu tür konularla bile sizi ister istemez karşı karşıya getirmiş. Annenizle konuşun siz arada kalmayın.

1|0
    0|0
    • Maalesef gercekten dogru bu. Abim 29 yasinda ama olgun degil, hala cok cocuk.

• Sonuç olarak abin yeni bir aile kuruyor böyle şeyler genelde evlendikten sonra başlıyor sizinki biraz daha erken başlamış. Kendine bir iş bak bence mutlaka yapabileceğin bir şeyler vardır. Hem abinle de okuduğunu belli etmeden konuşma fırsatı bulmuş olursun sen de sonuçta yeni bir yuva kuracaksın yardım ederken gelinin gönlü olur olmaz olsa da bir ürü borcunuz olur en iyisi böyle falan dersin abin ne düşündüğünü belli eder.

0|0
    0|0
    • Annem calismama asla musade etmez cunku ozel bir universitede burslu tip okuyorum, devamsizliga cok onem veriliyor. Biz kendi yagimizda kavruluruz sen otur dersini calis diyor. Abim cildiriyor kiza ya da kizin ailesine laf soyleyince. Denedim bir kac kez konusmayi cok buyuk kavga cikartti zaten 1.5 aydir tek kelime konusmuyorum abimlede

• okullarda olan işler var part time ders dışı zamanlar için öyle bir şey düşün.

• Tesekkur ederim

• Önce kendi ayaklarin üzerinde dur sonra söylersin yüzüne
    Bunlar olana kadar en iyi çözüm sabir

1|0
    0|0
  • Benzer bir olay yaşadım hala da yaşıyorum. Kız böyle şeyler söylemedi ama abimin çok parasını yedi falan. Bende sevmiyorum kızı huyunu suyunu. Abim bunu bilmiyor tabi. Ama kızla alakalı başka konulardan dolayı abim yıllarca aynı evde bize yabancı yaşadı ve daha bir sürü olay. kız abinin gözünü kör ettiyse ne siz ne dünya umurunda olmaz ve yapabileceğin birşey yok sanırım uğraşırsan abin size düşman olabilir

0|0
    0|0
    • Aynen oyle tamamen yabanci. Eve geliyor dus aliyor yemek varsa yiyor yoksa disarda yiyor gidiyor geziyor gece 2de geliyor uyuyor 7de kalkip ise gidiyor, evdeki durumu tamamen bundan ibaret. Siz acmisiniz paraniz var mi asla sormaz. Bakalim merakla bekliyorum neler olacak, ne kadar surecek. Sen insallah abin onunla evlenmeden kurtulursun

• Part time iş bulabilirsen çalışabilirsen hafta sonları falan çalış. Senin için yorucu olur orası da ayrı ama :/ Ne diyeceğimi bilemedim Allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
  • Kız baya tehlikeliymis ya ben olsam abimle konusurdum cunku ilerde abinde mutsuz olabilir bu konuyu bastan bir halletmeniz gerek tabi uygun bir dille fazla ustelemeden belki abin de aranizda kalir sen sadece uyar

0|0
    0|0
    • Abim zaten gidip herseyi o kiza anlatan biri. Aile ici ozelimiz kalmadi, annemle disari cikiyoruz kiza soylemis kiz diyoki naptiniz nereleri gezdiniz. Dayimla ilgili bir konu oluyor gidiyor anlatiyor. Kac kez acik acik git hadi anlat anlat agzinda bakla islanmiyor zaten demistim ve kavga etmistik. Kiz gene "askim ben bizim icin soyledim, kotu niyetim yoktu hani biz simdi ev kurucaz ya ondan sey ettim" der bizim safozda inanir ve kotu olan ben olurum

• Durum baya kotuymus canım inşallah abinın gözü açılır abini suanda gozunde perde var sevdigi icin kızın kusurlarini göremiyor sende yengenle arani iyi tut ve bir olay oldumu susma abini haberdar et ama sadece söyle kendi yorumunu katma sadece olayı anlat

• Abine de evet yanlış bişey yapıp okudum ama böyle böyle de anlat ona içindekileri

0|1
    0|0
  • Ayır onları bu kız bu gün size yarın abine yapar yanlışı ben ayırdım abim şimdi daha mutlu

0|0
    0|0
    • Ya bu kiz oyle yuzsuz ki, abimin eski sevgilisiyle maillerini gostersemde iki gun kavga eder sonra devam eder. Cunku ailesinin maddi durumu iyi degil, abim cok iyi kazaniyor kizi surekli sapancalara sehir dislarina kahvaltiya mangallara goturuyor o yuzden ayrilmaz cok yuksek ihtimalle. Dun aksam cok dusundum bunu..

• Abim aldatan...

• Fark etmez kız onu aldattı sanarsa iş biter

• o ilerisi için karışabilirde şimdi değil

0|0
    0|0
  • Senin dediğin şeyi aynı gibi bişey yaşadım benim de amcam öyledi neyse yazın çalış bence paran biriktir aile kurma abine hakkı ama böyle sizi atmaz yardım etmesi lazim

0|0
    0|0
  • Yazın çalışabilirsin, ama o kızdan abine de hayır gelmez

0|0
    0|0
    • Batiricak butun parasini, batirsinda oyle akillanir belli sonra tipis tipis doner

• Kimi insan başına gelmeyince idrak edemez ya, abininki de o hesap olcak gibime geliyor

• Sonu iyi olmuyor abim ve yengem ayni mahalledeyiz ve ne onlar geliyor ne biz gidiyoruz Yengem abimi cekiyo kisacasi ama ona muhtaç değiliz biz Allah a şükür bence bir anlayisli buyukle konusmayi dene

0|0
    0|0
    • Abim oyle kimseyi takan biri degil ama dusun ki annem bile soylediginde ya of biktim yeter susun diyip gecistiriyor, kimseyi dinlemez.. Artik bu saatten sonra olanlari izlemek dusuyor bana yapacak biseyim yok

• Keşke okumasaydın mesajları ama madem böyle bir durum var annnene söyle

0|0
    0|0
    • Soyledim ama abim surekli onu ve ailesini koruyor. Bisey soyledigimiz an onlara evde kavga cikiyor, sanki onun ailesi biz degilizde oymus gibi..

• Allah onu ıslah etsin. .

• Amin

Yükleniyor...