Muhasebe de organizasyon sıkıntısını nasıl aşabiliriz?

şirketim muahsebebe departmanında çalışan bayan 16 yıldır aynı koltukda olduğu için aşırı egoya sahip olmuş ve yerine göre şirket ortaklarına da işim çok stres var yetiiştiremiyorum diye derst yanıp her işi geciktirerek başına buyruk hareket etmekte ve istenilen bilgilere zamanında sağlıklı bir şekilde ulaşılamamakta bu yüzden sekreterlikten gelip muhasebe de hakimiyetini kuran bu bayan arkadaşımız yanına alınan diğer yardımcı 2 bayana hiç bir şekilde iş göstermemekte onları çay kahve temizlik işlerinde kullanıp bütün bilgiyi kendine saklamakta ve klasik yurdum insanı modunda hem yetiştirmiyorum işlerim çok cen çıkacam diye veryansın etmekte hemde iş bölüşümü yapmamakda hiç bir şey öğretmemekte aslında yerini sağlamlaştırrıp işveren bana muhtaç diye aşırı bencil davranmaktadır. Şimdi bu şirkete yeni düzen getirip sistem kuracağımız için sözde şikayet edip yetkiyi dağıtmayıp her işe koşturup yerini sağlamlaştıran bu ketum arkadaşı fazla ürkütmeden diğer arkadaşları işin içine nasıl sokabiliriz muhasebe programını bile virüs giriyor diye diğer arkadaşların masasına kurdurtmuyor bu duurmda siizin tavsiye ve önerileriniz nelerdir, neler yapılabilir_

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• 16 Yıldır o koltukta oturmanın, müşterilerden tutun da elemanların ciğerine kadar bilmesinin ve patronların töleranslı davranmasının getirdiği egodur. yanına aldığınız yardımcı bayanlara söyleyin öğrenmek için onlar uğraşsın gerekirse. diğer egolu elemanı da çekip konuşun ama o ordan ayrılmadıkça sanmıyorum, düzelmez

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şirket bu kadının mı sanki? Başka muhasebe bilgisi olan bir insan daha yok mu sanki? Özel sektörde bencillik yer alamaz. Maaşa zam, işe son verdirmek zorundasınız. Sonuçta her çalışanın hakları var ve işveren bu hakları gözetmek zorunda. Emekli mali müşavir alın onun yerine sadece yeni arkadaşlarınızı eğitsin işiniz yoluna girsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Alacaksın antivirüs programı kurdurtacak sın tüm bilgisayarlara sonra muhasebe programını kurdurtacak sın Sonra sekreterlikten gelip kral olan arkadaşı yeni ve gelecek vaad eden en önemlisi patronun isteklerine cevap veren bir başkasının emri altına vereceksin iş bununla da bitmiyor. İlerde bu arkadaşta aynı şeyi yapabilir. Bu koltuk kişiye ait değil bu koltuğu hak eden kişi bu koltukta oturur mantığını kafalara iyice yerleştireceksin =))

0|1
    0|0
  • arkadaşın yıllık izini varsa tüm yıllık izinlerini kullandırın hangi muhasebe programını kullanıyorsanız o firmadan destek alarak diğer bilgisayarlara kurdurun ve yeni arkadaşları alıcılar ve satılar olarak ayırın 1 hafta zorluk çekersiniz ama sorundan kurtulursunuz başka türlü zor

0|1
    0|0
    • anladığım kadarı ile zaten gayriresmiyi içerde tutuyorsunuz biraz müşavirdende destek alırsınız hepsi bu

Yükleniyor...