Dövme yaptırmak istiyorum?

Arapça daki elif harfini beliğime yaptırmak istiyorum tuvalete falan girerken günah olurmu bir de kalıcı boya ile yapılan dövmelerde abdest kabul olmuyor diyorlar doğru mu?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Bence yaptırma

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elif'i beline niye yaptırıyorsun kardeşim onu anlamadım. İlla yaptıracaksan koluna yaptır, bileğine yaptır, boynuna yaptır.

0|1
    0|0
    • Bileğime olacak orası zaten yanlış yazmışım :)

• Estağfurullah. Ben sadece mantıklı düşünme hakkımı kullanarak Gusül abdesti konusunda kendimce yorum yapmaya çalıştım. Lakin dikkatimi çeken bir mesele var. Yüzyıllardır kına yakma adetimiz var. Eğer kına yakan kişi namazını da kılabiliyorsa kına ile yapılan bir dövme de suyu geçirebilir. Bunu da sor derim. Hint kınası falan işe yarar belki.

• Teşekkür ederim Eig için

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet kalici dovmelerde abdest okmuyor

1|1
    0|0
  • Tabiki kabul olmaz oje de geçici, ama onda da abdest kabul olmuyor. Öyle açıdan yaptırma bence.

0|1
    0|0
    • İğneyle yapılan dövmeler de abdest kabul oluyor diyolarlar ama kalıcı boya olmuyor diyolar gözenekleri kapattın içinmiş ama bilemedim kimisi olur kimisi olmaz diyo ya

• Edep denen bir şey var. Bilir misin onu? Toplumun ahlaki yapısına, örf adetlerine zarar verecek davranışlardan kaçmak insanın temel vazifelerindendir.

• @Balkir kardeşim günah olan biseye günah değil demenin ucu dinden çıkmaya kadar gider. O yüzden daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...