Sorum evrim terosi ile ilgili?

Evrim teorisi bir varsayimdir
makro evrim ise sadece bir varsayim
fakat evrim bir gercektir
canlilarin zamanla degisime ugrayisi
fakat gorilden insana evrilmis olduklarina inanmalari cocuksu bir varsayim degilmi ya?
o evrilmis insan türleri nicin kaybolduda maymunlar hala hayattalar?
ayrica biz konusmayi nasil ögrendik ve hayvan dilini unuttuk?
onlar birbirleriyle ablasiyo bir biz anlayamiyoz?
Sizin evrim teorisine inanma ya da inanmama delilleriniz?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• bak bir konu hakkında konuşmadan önce temeliniz olsun temelden kastım oradan buradan duyduğunuz saçmalıklar değil resmi olarak kabul edilmiş yazılar. son sorundan başlamak istiyorum öncelikle evrim bir inanç değil doğruluğu ispatlanmış bilimsel teoridir. evrim hakkında bilgisi olan hiçbir bilim insanı, insan maymundan veya gorilden gelmiştir demez buna darwin de dahil ki darwinin söylediği birçok şey hatalı. maymunlar niye kaybolmuyor veya insana dönüşmüyor diye sorarsan maymun zaten insan kadar evrim geçirmiş bir canlı ikisi de modern tür anlayacağın. insan sosyal yönüyle kendini gösteren bir canlı dünyada başka hiçbir hayvan gösteremezsin ki 7 milyar üyesi olup hepsi birlikte yaşasın. hayvanlar birbiriyle anlaşırken feromon denilen kimyasal maddelerle anlaşabiliyorlar insanların bu özelliği körelmiştir bu özellik körelince anlaşmak için farklı yol bulması gerekiyor ve ortaya diller çıkıyor. bu diller çat diye çıkmıyor tabi dillerin bile evrim süreci var yani ilk modern insanlardan biri çıkıp "lan yeter çiz çiz kollarım yoruldu alın konuşmaya başladım siz de konuşun hadi" demiyor bunun evrimsel olarak gelişme süreci var.

0|0
    0|0
    • Buna inaniyomusun gercekten hahahha
      Peki cinsiyette mi kendi kendi ne ulan ben kiz ve erkek olayim demis lan yürü git

• cinsiyet kavramı hangi sınıftan itibaren başlar fikrin var mı?

• ayrıca anladığım kadarıyla yazdıklarımı yanlış okudun veya yanlış anladın ama tam olarak hangi nokta belirtirsen sevinirim.

En İyi Kız Görüşü

• Valla Kuranı okumuşluğu olan bilir (belli ki sen okumamışsın).
    Maymunlar, domuzlar (ve de sanırım fareler) helak olan bazı kavimlerin çarpılmış versiyonu. Yani o yüzden dna olarak da bize yakınlar baya maymunlar da benzerlik olarak.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Evrim bir teori değil gerçektir.
    Eleştirileriniz ve sorularınız evrimin ilerleyişini anlamadığınız için oluşuyor. Örneğin atamızı maymun olarak görüyorsunuz. Halbuki evrim tek hücreli organizmadan çok hücreli kompleks metabolizmalara geçişimizi anlatır. Evrim ilerlerken neden genele yayılmadığını sorgulamanız da mekanizmayı kavramadığınızı gösteriyor.
    Evrimi, insanlığı, geçmişi ve kainatı anlamak adına sizin rahatlıkla anlayabileceğiniz bir belgesel serisini paylaşacağım : COSMOS.
    13 Bölümlük bu dizide strofizikçi Neil deGrasse Tyson o kadar açık ve güzel bir dille anlatıyor ki, aradığınız yanıtların bir çoğuna ulaşacaksınız.

www.sadecebelgesel.com/...ay-seruveni-1-bolum.html

Sizden seriye başlamanızı rica ediyorum. Bir kere başladınız mı soluksuz izleyeceksiniz.

0|0
    0|0
  • Evrim bir teori değildir. Çünkü, bunun birçok örneği vardır. Mesela, devamlı antibiyotik olan kişinin vücudu evrilip, belli süre sonra ilaca tepki vermemeye başlar. Veya, bir böceği yok etmek için belli tür ilaç kullanılsa da belli süre sonra böcek o ilaca yönelik vücudunu evriltip, alışkın hale gelir ve etki etmemeye başlar. Teori olan şey, insanın maymundan evrildiğidir ki buna emin olmak imkansız çünkü o dönemin şartları Hakkı'nda birşey bilmiyoruz

0|1
    0|0
    • Ben ne dedim yukarda aynisini dedim okumayi biliyosan

• olaya yanlış şekilde bakıyorsun çünkü. maymunu ya da gorili her neyse ara tür olarak görüyorsun. yani insan evriminin sonuna ulaşmıştır diyorsun.

ama biz de bugün bir ara türüz. yani bundan milyonlarca yıl sonra insan bugünkü halinden farklı olabilir. o zaman da bizim kaybolmamız bizdeki özelliklerin sonraki nesile aktarıldığı gerçeğini değiştirmez.

makro evrim varsayım oluyor ise evrim nasıl gerçek oluyor. buradaki düşüncende bir çelişki var zaten. evrim dediğin mikro evrim ile başlar makro evrim ile devam eder. bunun toplamı evrimdir zaten.

evrim hala daha devam ediyor ancak biz gözlemleyemiyoruz çünkü ömrümüz bunu gözlemlemek için yeterli değil.

maymunların da evrimi hala devam ediyor. milyonlarca yıl sonra onların insan olacağı anlamına gelmiyor ama bu. milyonlarca yıl sonra maymunun hangi özelliklerde olacağını bilmemize imkan yok tıpkı insan gibi.

şöyle düşün evrim düz bir çizgi halinde gidecek diye bir kaide yok.

0|1
    0|0
    • Ya sadece varsayim iste
      Bilemiyoruz evrim bilir
      Suna benzer imanli birinin allah bilir demesi gibi
      Yani mikro evrimden bu tür ve cesitlilik oldugunu kabul ediyorumda
      Irklarin birbirine karismis olusunu kabul edemem
      Yok balikti sürüngen oldu sonra yirtici hayvan vs coook sacma

• Teori sadece kagit üstü biseydir
      Bu arda evrimle ilgili video ve internet siteleri ve hatta kitaplar önerirmisn

• cosmos'u önermişler zaten.

kozmopolitaydinlar.wordpress.com/.../

https://www.youtube.com/watch?v=cNbtJy8WO0s

Türlerin Kökeni-Charles Robert Darwin
      Yeryüzündeki En Büyük Gösteri-Richard Dawkins
      Evrim Kuramı Mekanizmaları-Çağrı Mert Bakırcı
      Kör saatçi - dawkins
      evrim mi yaratılışçılık mı? -eugenie scott

• Evrim teorisi maymundan geldik demez! Ortak bir ata var diyor. Ayrica eger illa bisiden geldik demek istiyorsaniz karaya cikan o ilk yari kara yari deniz. canlisina. bakin çünkü gercekten ilk akrabimizi ariyorsak odur. Son olarak bu bir inanc değil daha iyisi ortaya atilincaya kadar gecerli olan bir teoridir.

0|1
    0|0
    • ben maymundan geldik demedim
      Zaten
      Maymunla genomlarimiz uyusuyomus
      Ve goril ya da herhangi bir maymun irki bizim atamiz mis güya
      Sacma yahu

• eline bir maymun fotoğrafı al

0|0
    0|0
  • hani evrim var diyen arkadaşlar size basit 2 soru.
    soru 1 = maymun, balık, köpek, insan evrile evrile geliyor ya. HÜCRE binlerce yıldır yaşam kaynağı olan Hücreler niçin evrilmemekte.
    Temel yaşam modülü olan hücre niçin sabit kalmakta.
    soru2 = Evrim teorisine göre hücre... canlı... ve türler...(insan, hayvan) diye ilerleme var. Evrim sürecinde niçin Erkeklik ve dişilik oluşmuş bildiğiniz gibi pek çok hücre, bakteri, plaknton v. s. bölünerek çoğalır. Kainatta niçin dişilik ve erkeklik oluşmuş

0|0
    0|0
    • Aynen cevaplayin bende soruyorum

• Varsayimdir

0|0
    0|0
    • Delil var mı sence genomlar 99% uyum gösteriyomus bu bir delil olurmu

• Yaa sabahın 8i beynim gozum derin uykudu bu enerji nerden geliyo size ben çözemedim arkadas bre

0|0
    0|0
  • Ben hâla kuş dili biliyorum

0|0
    0|0
    • Anliyomusun kuslar ne diyo onlarda seni anliyomi
      Sacmalama istersen

Kızlar Ne Diyor 2

• Eger evrim teorisine inanmış olsaydık haşa allaha isyan olurdu bunun adı. Asıl özümüz topraktır ve insanoglu;et, kemik, tırnak, kan, irin, saç, damardan oluşur bunları bir hayvanla bagdaştırmak ya da benzetmek elbette hayasızlık olur allah korusun.

bilim adamları benligini böyle saçma şekilde aradıgı için bu teori ileri sürülmüş, asla ve katiyyen bunlara inanmıyoruz tabisi

kendi içinde çelişen ve akıl mantık şeriat kurallarımıza uymayan her türlü düşünceye karşı

0|0
    0|0
    • Neden isyan olsun
      Evrimin gercek olusu bile dine engel olmazki
      Sadece dogrulugu sacma geliyo

• Bunun dogruluguda yokki, allah bizi topraktan yarattı ve ilk insan havva ve ademdir bunun aksi olamaz olmamalıda aksi şirk küfr veya isyanda denebilir

• Iyide evrimde bunu dogrular zaten
      Ilk akilli insanda adem as olabilir
      Ve ondan hz hava yaratilmis olabilir
      Kuranda ademin havvadan türedigini vurgulamiyomu
      Gerci hayvanlarin atamiz olabilmesi bize bir hakret olur
      O yüzden karisik zaten mantiksiz ya

• Tek canlı organizmalardik ilk sonra iste toprak altında saklandik büyük canlılar öldü ve diğer küçük canlılar ortaya çıktı maymunların bazıları et yiyerek beyinlerini geliştirdiler bazıları ise ot yedi ve şu an hani diyorlar ya o kalan maymunlar niye konuşamıyor buyuzden işte ilk insanlar hemen konuşmaya başlamadı farkindaysan ilk resimle anlattılar daha sonra konuşmaya başlandı yani cok karışık şeyler ama mantıklı geliyor.

0|0
    0|0
    • Hahha cok komik : D ot yiyenlerde beyin gelismiyomu
      Yav sacmalik bence

• Inanmamakta özgürsün.
      Beni ilgilendirmez
      Ayrica bu teoriye inanmakta kurana inanmamak degildir :)
      Hem dine inanip hem bu teoriye inanabilirsin inanan var

• Aynen neyse uzatmayalim herkesin kendi gorusurudur

Yükleniyor...