Sorun yaşadığınız kişilerle adil bir şekilde yüzleşme şansınız olsaydı, sonuç sizce ne olurdu?

Bir sistem düşünün, mevcut adalet sisteminden daha adaletli olsun.. çıkıp o sahnede tek tek size haksızlık yaptığını düşündüğünüz, sorununuz olan kişilerle kozlarınızı paylaştığınızı, yargılandığınızı düşünün.

Fakat objektif düşünün, öz eleştiri yaparak inceleyin ilişkilerinizi. Ben haklı çıkardım deyip sıyrılmadan kolaya kaçmadan, koyun bakalım elinizi vicdanınıza. Bazılarımızın sesini duyuramadığı, anlatsa bile kimsenin anlamayacağı yaşanmışlıkları var.. düşünün. Rüzgar kimlerden yana esiyor, kimin aleyhine çıkardı bu mahkeme sonucu?

Geceniz güzel olsun.

2|2
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sorarsan herkes haklı ama mesele vicdan olunca haksız olanın işine gelmiyor. Haksızlığa tahammül edemem hakkım yoksa da ısrar etmem. Herkesin kendine göre haklı olma sebepleri var. İki yüzlü insanların olduğu şu döngüde adaleti sağlamak mesele

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yüzleşme gibi bir şansım olsaydı sanırım sonu kötü olurdu. :))
    Yapılan haksızlıklara karşı, son raddeye gelmiş olacaktım ve ne varsa içimde dışa dönük yansıtacaktım haliyle de sonu karşı taraf açısından kötü olurdu.
    Ve yüzleşme denilen şeye kimsenin cesareti olmadığı için pek fazla da kafa yormamak gerekiyor.
    İnsanlar maskesi iyi kullanan korkaklardır. ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Buna gerek yok..
    Ben tüm sorun yaşadığım kişilerle karşılıklı konuşuyorum zaten..

İnsan hatada hâli değil ki.. Herkes hata yapıyor.. Ve herkes kendince haklı...

Bu yüzden konuşurum hata yaptığım şeyleri düzeltirim.. Böylece bir daha o hatalara düşmem..

Bu yüzdendir ki insanlarla kolay geçinen birisiyim hamdolsun.. ;)

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Sanırım sorun yaşadığım kişiler başbakan oğlu falan değil zaten sıradan vatandaş sadece kafa yapısı bana ters kişiler o yüzden muhabbeti kesmiştim hepsiyle çoğu zaman sanırım aynı masaya oturup istişare etsem bile bir konu bütüne varmanız zor gibi zıt insan hep zıttır ben haklı çıkmak için uğraşmam o da haklı olmak için uğraşır bir zaman sonra sadece konuşmuş olmak için konuşuruz çabalamak boşadır diye bir zaman sonra susar geçerim.)

1|0
    0|0
  • Sonuç karşı tarafı üzerdi. Sorulacak her soruya cevabım var. Sorulucak sorulara cevabı olmayanlar, düşünsün gerisini.

2|0
    0|0
    • Bende kendi adıma öyle düşünüyorum.

• kendilik algımız birçok prensibin yanında temel olarak "hayatta kalma güdüsü"yle şekillendiği için ne olursa olsun her durumda sağ çıkmak istiyoruz. bu da genelde bize zarar vermeyecek kadar yanlışımızı kabul etmeye götürüyor.

bu açıdan, birebir yüzleşmesede olayın aslının ortaya çıkacağı kesinse, bu birçok insan için travmatik olacaktır. hele ki kendini uzun uzun tartıp, objeltif olup, haklı bulanlar için. çünkü üzerine düşünülmüş benlik, daha gelişkin benliktir. yıkımı iz bırakır.

1|0
    0|0
  • Ağzım iyi laf yapar, karşımdakini öfkelendirip dikkatini dağıtmayı kolay başarırım... Karşımdakinin hatasını yakaladığım zaman zayıf düşmüş gibi yapar, onun rehavete kapılmasını sağlar, sonra o zayıf noktasında ağır bir şekilde saldırırım. Bugüne kadar yaşadıklarım da sonuç hep bu olmuştur. Şarkı en sevdiklerimden... Teşekkür ederim... bu da benden... özellikle sözleri.. https://www.youtube.com/watch?v=lEkZQx7RVZI

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim fakat soruma cevap olmadı bence bu.

• Adalet varsa ben kazanırım

1|0
    0|0
  • Dayak yerdim ölümüne dayak yerdim://7
    https://www.youtube.com/watch?v=xiwVldVczJ8

1|0
    0|0
  • Kimseye karşı art niyet taşımıyorum, genelde insanlara objektif yaklaşmaya çalışırım. Belki kendimde farkedemediğim hatalarım olabilir zira farkettiğim hatalarım var. Art niyet taşımadığım için benimle uğraşanlar zararlı çıkabilir.

1|0
    0|0
  • Ben mahkemeye çıkmadan kaybedenlerdem. Saçma da olmuş olabilir yorum :)

1|0
    0|0
  • haksız çıkacağım konular olurdu

1|0
    0|0
  • soruyu okumadım ama müzik tarzına ve keyfine bayıldım diyebilirim teşekkürler geceme farklı bir yön verdin

1|0
    0|0
  • bana sağlam bir avukat lazım o zaman

1|0
    0|0
  • Yine haklı çıkardım afaggs

1|0
    0|0
  • huzur olurdu,

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben bunu hep istemişimdir. Kötü ayrılıkları sevmem ve genelde kötü de ayrılmam. Ama maalesef bolca hakaret yediğim de olmuştur. Burada yazanların aksine benim geçmişimde haksız olduğum onlarca nokta var. Keşke şimdiki aklım ile hepsini düzeltebilse idim...

1|0
    0|0
  • Haklarını savunma konusunda ürkek bir şekilde davranan kişiler, daha rahat olabilirlerdi.
    Kötü insanların gücü biraz olsun azalirdi.
    İyiliğin ve adaletin sesi çoğalırdı.

1|0
    0|0
  • söyle bir bakiyorum da suclar ne kadar agirsa yuzlesmek zor olurdu, ayrica yuzlessen bile karsindaki psikopatsa onun algisi kadar bir tartisma durumu var. Zor.

1|0
    0|0
  • Çok güzel olurdu..

2|0
    0|0
  • Utancımdan kavga da edemezdim. :)

1|0
    0|0
  • Kesin hakli suclu cikardi

1|0
    0|0
Yükleniyor...