Hala erkeklerin üstün olduğunu düşünen kaldı mı?

Gerçekten merak ediyorum. Yakın geçmişe kadar kadınlar evlere kapatılmış, sanat ve bilimle ilgilenmesine müsaade edilmemişken hala "erkekler üstün çünkü bütün önemli bilim insanları erkek" kafasında insanlar var mı?

Bu sınav sırasında süre dolmadan öğrencilerin bir kısmının kağıdını alıp onların daha aptal olduğunu iddia etmekten farksız.

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler üstün değildir kadına el kaldıran bir mahluk ne hakla üstün oluyor.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• çevremde hiç kimya fizik veya evren & felsefe konuşan kız görmedim günlük hayattaki sohbetlerinde.

ama bir çok erkek arkadaşlarımla konuşurum.

0|1
    0|0
    • Ben kız arkadaşlarımla da erkek arkadaşlarımla da konuşuyorum ve biri daha ağır basmıyor bu konuda. Hatta erkek arkadaşlarım boş bol futbol muhabbeti yaparken kız arkadaşlarımla edebiyat hakkında konuşabiliyorum. Cinsiyetle alakası yok.

• ben henüz benimle o konuları konuşabilen kız görmedim.

Kızlar Ne Diyor 3

• Malesef kadınların çoğu erkekleri üstün görüyor halaaa -_-

0|0
    0|0
  • Oyle insanlar var. Hatta bir tanesi son bir iki saat icerisinde oyle bir soru paylasmis. Kadinlari 2. sinif insan goruyorum diye

0|0
    0|0
  • Bir erkek olarak bunu senin söylemen hoşuma gitti

0|0
    0|0
    • Olması gereken şey bu, hoşuna gitmesi bile büyük sorunların göstergesi.

Erkekler Ne Diyor 4

• Kadınların kendi program ve yaşam tarzıyla kendilerini yeniden gerçekleştirmeleri ve bu temelde ilkeli yürümelerinin gereğine derinden inanıyorum. Buna yaşamlarını adamalarına büyük saygı gösteriyorum. Kadınların daha doğmadan erkeklerin karıları olmak yerine, halkın, sevginin, güzelliğin kadını olmaları gerekir.

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kadınlardan, kadınların da erkeklerden üstün olduğu alanlar var.

0|0
    0|0
    • İnsanların insanlardan üstün olduğu alanlar var. Cinsiyete indirgemek saçma. Erkek denince akla ilk fiziksel güç geliyor ama senden ve bende güçlü kadınlar da var, bu her konu için geçerli.

• Genel olarak erkekler fiziksel güç anlamında kadınlardan üstündür. Kadınlarda duygusal olarak üstündür. İstisnalar vardır ancak kaideyi bozmaz.

• Kim demis uzun zamandan beri kadinlar hakimi dunyanin

0|0
    0|0
    • Öyle bir şey yok

• Ya biraksana bir anlat bakalim erkekler icin ne var dunyada kadindan baska. Biraz gercekci olalim erkek siddet uyguluyor deniyor sence kadinlar uygulamiyor mu bunu fiziki olarak olmasa bile psikolojik olarak.

• Ne güldüm ya, mantık bulamadım sende; bayansın sanırım trollüyorsun :D helal ne diyelim

0|0
    0|0
    • Kadınlara saygı duymak için kadın olmak mı gerekiyor? Kadın falan değilim ama annem, kız kardeşim ve arkadaşlarımın bir kısmı öyle. Hayatında herhangi bir başarı edinememiş boş herifler erkekliğini üstünlük için kullanır sadece.

Yükleniyor...