Kapat

Ateist Bir Aileden Geliyorum. Beni Anlamıyorlar?

Annem, babam ateist. Abim ise Hristiyan. Ben ise Müslüman olmak istiyorum. Bu düşünce farklılığımız bizi birbirimize düşürüyor. Ben/abim ibadet ederken ailem bize dik dik bakıyor. Ne önerirsiniz? Konusun, anlasmaya calışın demeyin, çünkü denedim.

0|1
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Düzeltmeye çalış eğer olma ise sen islamda kal elbet bir gün onlarda senin yanına gelirler

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şükret haline ki sadece dik dik bakıyorlarmış. çünkü onlara göre bu düşünceler saçma sapan ve öyle bakmaları normal aslında. apral işi olarak görüyor olmalılar bu durumu. eğer tam tersi olsaydı yani müslüman bir ailede olup ateist olmak istediğini söyleseydin canını zor kurtarırdın heralde. arkadaş çevrenin seni bozduğunu kötü yola düştüğünü ruhunu şeytanın ele geçirdiğini falan düşünür ve sana ağrı bir psikolojik baskı yaparlardı. :D o yüzden yine diyorum ki buna şükret. ben deistim mesela. ve aileme bunu söylemye çalıştım ama konusunu açtığımda bile ağzıma sıçıldı. o yüzden bırak baktıklarıyla kalsınlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ben Müslüman olmak istiyorum demeden önce bir Kurani oku, o Yalan yanlis seyleri sacmalayan Internet sitelerini ve Videolari degil.

Kurana ve Hadislere göre senin bir kadin olarak Hayvan kadar degerin yok.

Abinin aldigi mirasin yarisini alacaksin, Mahkemede sözün sadece erkegin yarisi kadar gecerli.

1|0
    0|0
  • Dik dik bakıyormu😂

0|0
    0|0
    • Cidden. Sanki onlara karsı geliyormusuz gibi hissediyorlarmış.

• Ailene görünme. Namaz kılıyosan gizli kıl. Oruçsan söyleme.

1|0
    0|0
  • Senin yapacagin bisey yok
    Bildigin yolda devam etmelisin

1|0
    0|0
  • Sen de konuşma o zaman evlenene kadar sabır et. Anlayış göstermiyorlarsa yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • vay bee tebrık edıyorum senı cıdden boyle bı karar cogu musluman genc dınden cıkarken bız burda ona buna laf atarken... sen yoluna bak ıslam da aıle bagları dın konusuna kadar ılımlı gıdın der eger senın dınıne karısıyosa aılene karsı bıraz daha ısrarcı olabılırsın cehennemde senın yerıne onlar yanmayacak sonucta

0|0
    0|0
  • Sen de anana babana ibadet etmedikleri için, tanrıyı yok saydıkları için dik dik bak, ödeşmiş olun..

1|0
    0|0
  • Gidin başka evde yaşayın sizde.

0|0
    0|0
  • onların bulunduğu ortamda ibadet etmeyin.
    bu kadar basit a mına koyayım.

0|0
    0|0
  • Sizin kimyanız bozulmuş

0|0
    0|0
  • Ahahahah hiç güleceğim yoktu. Hayal dünyası geniş müzlüman kardeş.

0|0
    0|0
  • umursama sen istediğini yap unutma Peygamber efendimizede zorluklar çıkmıştı

0|0
    0|0
  • Allah hidayet versin

0|0
    0|0
  • Ol kardeşim ol. Hz. Ali'nin de babası iman etmemişti. O peygamberimize (SAV) dedi'ki:
    Allah'ım beni yaratırken ana babama mı sordu ki ben müslüman olurken onlara soracakmışım dedi. İsyan edeceksen bu konud edeceksin.

0|0
    0|0
  • ne kopuk bir ailesiniz mk

0|0
    0|0
  • evlenirsen anlarlar belki izmirlisindir sen

0|0
    0|0
  • İnandığın deyin güzelliklerini gostermelisin

0|0
    0|0
  • Saygı duymaları gerekir

0|0
    0|0
  • İroni yapmış. Aslında olan tam tersi. Müslüman ailemize ateist olduğumuzu söylesek evlatlıktan reddedecek kadar tepki görürüz. Toplumun büyük çoğunluğunda durum bu.

0|0
    0|0
  • gizli gizli ibadet et sonsuz hayatını düşün biraz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Zor yaa ama sabret her zman ailen yanında olmayacak Allah yardimcin olsun

1|0
    0|0
  • Dinini kendi içinde yaşayabilirsin. Doğru yolu bulmuşsun çok şükür. 😊

1|0
    0|0
  • Ne güzel bir aileye sahipsin işte

1|0
    0|0
  • aileleri değişelim

1|0
    0|0
  • Müslüman ol

0|0
    0|0
  • Annene babama eğer benim yerime cehennemde siz yanarsanız tamam ateist olurum de. Onlara ne bundan sen mi yamcan onlar mi? Boyle zor bir durumda müslüman olursan acayip sevap alirsn.

0|0
    0|0
  • Kardesim dogru yoldasin bunun icin sana bir cozum yolu biliyorum muhakkak bunu okursan bana ulaş.

0|0
    0|0
  • Hiç bişey yapmana gerek yok bu senin seçimin. Bu konuda aileni uyarıp birbirinizin dinini benimsemeseniz bile saygı duymanız gerektiğini söyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...