Para VE zenginlik itibar kazandırır mı sizce de?

Hoşuma gitmese de Bence kazandırır...

Ben özellikle İnsanları paralarıyla yargılamayı hiç sevmem Ancak sanki benden başka herkes menfaati için hareket ediyor sanki... Örnek verecek olursam diyelim Lise mezunu bir köylü ve çoban var bu haline bakarak insanlar o kişiyi aşağılar değil mi? elbette itibarı hiç olmaz... Peki Bu çoban genç ufak bir tavuk çiftliği kursa sonra bu çiftlik işini büyütse ve 5 yıl içinde yumurta ve piliç Fabrikası sahibi olsa ve kendi markasını kursa 10 yıl sonunda da dahada büyüyüp tavuk ile kalmayıp süt ve süt ürünleri de eklese ülkenin en büyük Et, süt ve süt ürünleri ve yumurta üreticisi ve ithalatcısı olsa ve 15 yıl önce çamurlu botlarıyla koyun gezdirdiği köyünün asfaltında bugün son model lamborghinileri ile mercedes leriyle bmw leriyle gezse herkes o kişiye itibar gösterir mi? Elbette saygınlık kazanır ve itibarı artar sözü dinlenir herkes pa koparmak ve menfaat için onla iyi geçinir değil mi?

İşte ben bu örnekteki Olayı hazmedemiyorum arkadaşlar neden mi? Çünkü O 15 yıl önceki cahil Genç Çoban Adam ile 15 yıl sonraki adam aynı adam... İsmi aynı, Soyu aynı, 15 yıl önceki ile Aynı kişi o

Şimdi size sorduğum şu bu örneğe katılıyor musunuz zenginlik saygınlık getirir mi sizce de? Yoksa bu örnek yanlış bir örnek mi dir?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Çoğu insan parayı, 'kutsal kağıt' olarak görüyorki bu insanların suçu değil. Fakirlik çoğaldı, insanlar gördüki parasız yaşanmıyor. Mağara adamı devride kalktı. Ne yapalım? çalışalım dediler. Sonra çalıştılar, baktılarki insanlar parası olanı yüceltiyor, daha fazla çalışalım dediler ve işkolik oldular. Bazıları ise paradan başka bir şey bilmediği için insanlığını unuttu. Çookk geçmiş zamanlarda, takas vardı. Takasta yetmedi insanlara, parayı buldular. Baktılar ki takasla bir yere varamıyoruz, bu bize yetmiyor ozaman başka bir şey yapmalıyız dediler. Sonuç bu. Bu durum benim sinirimi çok bozuyor. Mezara girince paran sana kalmıyacak, sana kalan kendinden çok kimlere ne yaptığın kalacak. Aslında insanları sizi değil, paranızı seviyor..

0|0
    0|0
  • Hayır, itibar parayla satın alınmaz.
    Senin o dediğin kağıt üstünde itibar ve mal mülk bitince kimsenin umrunda olmaz itibar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Zenginlik saygınlık getirir
    Ama şu söz aklında olsun
    Harran ovasinda milyarları olan ağanın boğazda havyar yemeye parası yetmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...