Bu ayrım neden var? açık kapalı olayı?

Erkeklerin tesettürlü kızlara farklı açık kızlara farklı davrandıgını keşfettim ve bu konuda gerçekten rahatsız oldum, bir kaç örnek vereyim , üniversite de arkadaş tavsiyesi özentisi diyelim kapanmıştım ve çok rahattım söyle ki dolmuşta yanıma oturmak zorunda kalan adamlar koltugun en ucuna otururdu rahatsızlık vermemek için, ayakta kaldıysam mutlaka yer veriyorlardı, neyse mezun olduktan sonra tesettürden vazgeçtim çünkü çok sol görüşlü insanlarla iş yapıyorum ama şimdi aynı saygıyı göremıyorum , dolmuşta aleni sıkıştırılıyorum, ayakta kaldıysam yer vereyim diyen yok, laubali hareketlerde bulunabiliyorlar mesela gelip dan diye kolunu omzuna atıyor adamın biri, bilmiyorum tespitim doğrumu yani siz ne düşünüyorsunuz? beyler bayanlar

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrım yapmıyorum ben.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• buna dis gorunuse gore yargilayan zihniyyet denir.. ne yazikki degismedi ve degismeyecek.. acik kapali bayana deger vermeyi ogrenemedi bu toplum.. ne yazikki aynisi bayanlar icin de gecerli.. kiligina kiyafetine gore degerlendiriyoruz herseyi.. kime yaziklar olsun bilemiyrum

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Evet bazıları öyle

1|0
    0|0
  • bu türbanın getirdiği bir ayrıcalık mı yoksa igrenç insanların igrenç düşünceleri mi bir düşün.

2|0
    0|0
  • Ayrım yok sadece kapalı kız namazında doğru düzgün yolunda sanki onunla bir şeyler yaşadığımızda bizim günahlarımız daha da çoğalacakmış gibi. Yani ben ayrım yapmıyorum beni anlıyorsa beğeniyorsam olur.

0|0
    0|0
  • Benim tespitim adamlıktan yoksun insanların kadınlara bakış açısı bu yönde olduğu için kadınlar namussuz o... diye suçlanıyor. Alayının ta...

1|0
    0|0
  • Ben tam tersi davraniyorum.

0|0
    0|0
  • Bir iş gereği solcularla takılıyosan takılma solçular dinsizdir iki biz her tessedürlüğe namusludur her acık kaşardır gözüyle bakmayız kişiden kişiye değişir ve en büyük yanlış insanlık hatası bir insanı dış görünüşüyle yargılayamasın

1|0
    0|0
  • Rahat oldugunu dusundukleri icin

0|0
    0|0
  • Yanlış. İzmir'e gel anlarsın.

0|0
    0|0
  • sebebini konuşuruz ama sonucu şu anda ülkenin başında duranlardır :)

0|0
    0|0
  • Gosterene bakarim
    Acana cakarim 👌

0|0
    0|0
  • Başını kapatan kadın bir şekilde Allah'ın emrini yerine getiriyor diye.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Elbette açık-saçıklık kıyafetine giren güzel bir kadın, bakmasına hoşlandığı nâmahrem erkeklerden onda iki üçü varsa, yedi sekizinden istiskal eder. Hem tefahhuş ve tefessüh etmeyen bir güzel kadın, nazik ve seri-üt teessür olduğundan, maddeten tesiri tecrübe edilen belki semlendiren pis nazarlardan elbette sıkılır. Hatta işitiyoruz; açık-saçıklık yeri olan Avrupa'da çok kadınlar, bu dikkat-i nazardan sıkılarak, "Bu alçaklar bizi göz hapsine alıp sıkıyorlar" diye polislere şekva ediyorlar. Demek medeniyetin ref-i tesettürü, hilaf-ı fıtrattır. Kur'an'ın tesettür emri fıtrî olmakla beraber, o maden-i şefkat ve kıymetdar birer refika-i ebediye olabilen kadınları, tesettür ile sukuttan, zilletten ve mânevî esaretten ve sefaletten kurtarıyor.

0|0
    0|0
  • Öküz gibiler

1|0
    0|0
  • evet doğru tespit

1|0
    0|0
  • Ne kapalılar var pisliğin teki ne açıklar var edebiyle duran..
    Açık kapalı fark etmiyor.
    Onların türbanı yüzeysel sadece

0|0
    0|0
  • Bilmem hiç farketmedim

0|0
    0|0
  • kapalı bayanın bir ağırlığı vardır o yüzden kimse yaklaşmıyor fazla

0|0
    0|0
Yükleniyor...