Türkiyede müslümanlara nedir bu tepki?

Gercekden anlayamiyorum kendi memleketimizde bile dinimizi yasayamayacaksak ki hertarafda camii surekli ezan okunuyor ne bu cekememezlik?
Kadin ortusunu bilinciz örtse ne bicim müslüman ne bicim örtünmüş oluyor düzgün örtse araplara özenti oluyor.
Erkekler sakal uzatsa iyy oluyor kiro oluyor ama sakali uzatan yabanci bir erkek olunca hipster oluyor...
Gercekden beyin özürlü insanlarla yasamak cok zor bunu bu 3 senedir anliyorum Avrupa bile daha geliskin böyle tepkiyi avrupada bile almadim 20 sene orda yasamama ragmen ama bu demek olmasinki avrupayi yuceltiyorum hayir sadece ayni tepki orda gosterilmiyor belki halkin korkak olmasindan belkide icten pazarlikli olmalarindan bilemiyecegim...
Türkiye din konusunda cidden cok geri kalmis hertarafda cahillik akiyor... Herkes hosgörüyle yasasa daha iyi olacak ama yok
benim demek istedigim hosgoru gostergesi sadece islama degil butun dinlere olmali ama turkiyede islama baski bir degisik... bakislari bile degisik...
Türk insani avrupa insanina yanlis sekilde özeniyor bence...
sizin gorusleriniz nedir bu konuda?

(Hosuna gitmeyenler istedigi gibi sikayet edebilir amacim zaten kavga cikarmak degil dusunmeye itmek)

2|1
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın hoş görü yok bizde çünkü bizi ancak bu şekilde gelişmekten alıkoyar diğer ülkeler

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben hoşgörülüyüm, saygılıyım ama eleştirebilirim de. Onu rahatsız etmeyecek şekilde kendi görüşümü bildirebilirim bu benim hakkım

0|0
    0|0
    • hak elbette ama insanlara öyle bir bakis atiyorlarki burda yerin yok der gibi
      orda yok burda yok nerede yasayayim ben dimi?

• Yanlış yapıyorlar , toplumu değiştiremezsin üzgünüm

Erkekler Ne Diyor 10

• Boşver artık aslımıza dönüyoruz her yerde şehit cenazeleri tekbirlerle salavatlarla gömülüyor. Bu artık devletin törenine bile geçecek gibi ki geçmeside lazım

1|0
    0|0
  • şöyle bir durum var türkiyedeki müslümanların farklı yaşamlara en ufak saygısı yok devlet bile laik olması gerekirken islama yönelik çalışmaları gittikçe artıyor. ilahiyat fakülteleri, camiler, islam eğitim kurumları, mescitler, diyanet işleri... birçok örnek var. sen dinini insanlara bu şekilde yansıtırsan tepkiyi alırsın. ben ingilterede kapalı bir kadına "gidin kendi ülkenizde dininizi yaşayın" denildiği için çevredeki bütün insanlardan tepki aldığını bilirim. bizim ülkemizde örneğin bir haham kendi dinine uygun kıyafetlerle sokağa çıksa ve biri aynı şekilde "gidin kendi ülkenizde dininizi yaşayın" dese etraftaki insanlar bu sözden cesaret bulup hahamı linç ederler ki hiç yaşanmamış şey değil bu.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum

• Sen oyle saniyorsun... gizli yapiliyor bunlar avrupa ulkelerin de turkiyede ap acik diyorlar ama avrupada boyle degil iste. Gittigin her yerde asili olan hac zaten herseyi ap acik acikliyor... Okadar yabanci yasiyor herkesin dini farkli ama devlet yerlerinde hac asili bunu kiyas yapman yanlis

• ben de avrupada birçok ülkeyi gezdim aylarca avrupada kaldım tabi ki denk gelmediğim şeyler vardır ama insanların özel eşyaları onlar. orada devlet dairelerini devlet okulları gezdim dini hiçbir materyal görmedim. ha şunu gördüm masasında haç işareti, isa heykeli olanlar vardı ama onların kişisel eşyasıydı.

• Bu millet Osmanlı mirası İslam mirası çekemeyen gitsin sömürgeci fahişe batıya

1|0
    0|0
  • sonuna kadar katılıyorum melsef burası türkiye ve kim ne derse desin onlarda ölümü tadacak eninde sonunda allah kimseye ırkçılık yapma kötüleme aşağı görme fırsatı vermesin...

0|0
    0|0
  • 98% musluman ulkede halen dinimizi yasayamiyoruz diyorsunuz.

0|0
    0|0
    • 98 neye gore? Kagit ustunde muslumanlari demiyorum yasayan az

• Din konusunda ilerleme nasıl oluyor

0|0
    0|0
    • hosgoruyle oluyor baskasinin dinini hor gormemekle oluyor arkadasim

• O halde seninle konuşacak hiç bir şeyim yok.

• by.

• dinini gerçekten yaşayna var mı acaba? islam hoşgörüyse neden müslümanlar bizi hoşgörmüyo?

0|0
    0|0
    • Iste bende bunu diyorum turkiyede dine hosgoru yok... haliyle muslumanlarada yok kimseye hosgoru yok
      Genel diyalog boyle
      bir adam yere dusuyor biri diyor bu hukumetin sucu diyeri diyor bosver bu ateist zaten gebersin kopek digeride diyor ben niye yardim edeyim yemin ederim boyle. ..

• herkes birbirine dusman oldukca turkiye cökmeye mahkum bence

• ben yabancılardan daha çok övgü alıyorum

• Erkek çocuklarına tecavüz etmediğiniz zaman bunu konuşuruz. Ayrıca burası herkesi ülkesi. last go.

0|0
    0|0
    • Kim erkek cocuklarina tecavuz ediyor af edersinde? Cok on yargi var turk insani her duyduguna inandikca pazarlarda daha cok at gozlugu satilir...

• ezan sesi beni rahatsız ediyor (okumadım.)

0|0
    0|0
  • Nedeni belli Hükümet... Tecavüzü hırsızlığı savunuyor sonrasında İslam kullanıyor insanlar o yüzden böyle ve ülkemizde hoca adı altında çok sapık var google bak istersn

0|0
    0|0
    • Nedeni hukumet olduguna inanmiyorum ben genel anlamda halkin gorusunu diyorum hic degismiyor 10 sene oncede boylelerdi hala boyleler...

• Hükümette 2002 den beri değişmiyor.

• turkiye hukumete cok tepkili bence buralarda daha kimseyi gormedim boyle konusan cunku kimsenin umrunda degil hukumet hic birsey yapmiyor ama halkin zerre umrunda degil

Kızlar Ne Diyor 1

• Müslümanların inançları yüzünden canlı canlı yakıldığını hiç hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...