Evlencek olsam toplamda kaç bin liraya mal olur?

Eğer evlenmek istesem ne kadara çıkar yani erkek kız tarafı fark etmez toplam olarak?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ev kira desek ve bunun kirası 2+1 evde iyi bir mühitte olsa ortalama 1000 tl ilk girişte 1000 tl kira bedeli kadar depozito ve 1 kira kadar da emlakçı alır ev başta 3000 sonra her ay apartmana göre 100 lira civarı aydat ve kapıcı parası olur. evi belki boyayacaksınız boya masrafı 500 1000 arası gider. eşya almak tabi o siz kalmış lüks eşyada olur ucuzda ama ortalama 25 ile 100 bin arası eşya tutar. bardağı tabağı koltuğu televizyonu yatağı çocuk odası vs vs. düğüne gelirsek iyi bir gelinlik 5000 tl damatlık 1500 tl bindallı 1500 tl kına düğün söz nişan vs yüzükler felan gider 10 ile 30 40 bin arası kısaca ev alırsan 300 bin almazsan 100 bin diyebilirim.

0|0
    0|0
    • kız tarafı nişanı kınayı yapar erkek düğünü
      kız tarafı mutfak ve yatak odasını alır gerisini erkek
      kısaca masraflar %40 kadın gerisi erkek şeklindedir.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 37

• İsmin gibi mütevaziysen minimum 25 bin.. (sadece en gerekli şeyler)
    Ortalama bir rakam istersen 40 bin..
    Orta gelirli olanların kendilerince "gösterişli" yapmaya çalıştıkları evlilikleri 70-80 bin..
    Yüksek gelirlilerin ve aşırı gösteriş budalalarının harcayabileceği rakamın ucu açık..

0|0
    0|0
  • Düğün masrafları dahil 33–35 bin arası.

Beyaz eşyalar full 12.000
    Oturma grubu yemek odası yatak odası halı perde 14.000
    Diğer masraflar 7–9 bin

0|1
    0|0
  • Tamamen kişiye bağlı ama en az 25000 tl ile 40000 tl arasında değişir
    Tek taş alyans gelinlik damarlik düğün salonu ceyizler bohçası derken zaten 20000 tl olur oda en az ee birde bunun mobilyasi tv si beyaz eşyası tabak çabağı var birde gidersen eğer balayı var

0|0
    0|0
  • size bağlı gçömen bir komşum 120 bin liraya geldi erkek tarfıydı bir arkadaşım da 15 bine :D yani bu hayattaki çitayı ne kadar yüktiğinle alakalı :D ben gibi bir fakirle evlenirsen 10 bini geçmez :D

0|0
    0|0
  • Nerede Nasıl Ne Şekilde Evleneceğinize, Alacaklarınıza Kadar Değişir.

0|0
    0|0
  • size bağlı evlenilecek bey efendinin kendine ait herşeyi tam tıkır bir evi varsa tek düğün masrafı olur düğünde yapmazsan masraf bile olmaz ama sıfırdan ev diziceksen çok masraf olur ben evleneceğim zaman sıfırdan ev dizmem eşim ona göre hareket edicek nabalım ben kendi beğenime göre evimi yaparım evlenmek istiyorsa benim zevkime katlanıcak ya da zamanla evi değiştircek değişime genelde karşıyımdır az değişim sorun olmazda çok olunca tepem atar

0|0
    0|0
  • geçen arkadaş evlendi Ankara da ona sordum en az 30-40 diyor. 50 yi geçtiğini tahmin ediyorum normalde. ama bir eve girip beraber yaşamak 10 bin lira aslında, masrafları artıran gelenekler. tabi takı da geliyor gelenekler sayesinde ama burda kazançlı olanlar biz değiliz, düğün salonu, mobilyacı, beyaz eşyacı falan. çünkü birkere evleniyorum en iyisi olsun diyorsun ama aslında evde sık kullanacağın eşyaların toplamı 10 bini geçmez gösterişe kaçmazsan.

0|0
    0|0
  • salon düyünü yemek kına gecesi beyaz eşya mobilya nerden bakar 50000 tl

0|0
    0|0
  • 30.000 TL

0|0
    0|0
  • Degisir. 1000'e de evlenilir 100000'e de.

0|0
    0|0
  • Var yok standart bir düğünse ortalama 10 bin ila 15 bin arası

0|0
    0|0
  • Kadinlarin pek bir masrafi olmaz. olan bize olur rahat ol

0|0
    0|0
  • Senin en fazla 10 binlira masrafn olur kız olduğun için erkek olsaydn 40 .50 bin liraya güzelbi düğün yapabilirsin :) he ben bekarm burada abimden biliyorum

0|0
    0|0
  • Serbest piyasada ucu açık

0|0
    0|0
  • 30 35 bin

0|0
    0|0
  • 50bbin final

0|0
    0|0
  • toplam da 50 bini bulur yani

0|0
    0|0
  • 50 bini gecer

0|0
    0|0
  • daha dün arkadaşımın düğünü vardı sorayım bir :) öyle 25 bin falan kurtarmaz haftaya yeğenimin sünnet cemiyeti var enişte 20 bin tl yi buldu masraf demişti. düğünü sen düşün

0|0
    0|0
  • Aradığın kaliteye bağlı bu.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Ev hariç 50-1000 bin arası. Erkekler sadece kendileri para harcıyor sanıyorlar ama kız çeyizi de çok masraflı oluyor..

0|0
    0|0
  • En aşağı 30 bin o da anca yeter zaten

0|0
    0|0
  • En az 50 bin teee leee 😁

0|0
    0|0
  • valla bir 20 bin gözden çıkar derim

0|0
    0|0
  • 50 bin

0|0
    0|0
  • kız tarafı pek masraf yapmıyo olan erkeğe oluyo

0|0
    0|0
  • En az 40 bin

0|0
    0|0
  • Benim kuzenim evlendi ceyize 14 bin gitmiş erkek tarafı ne kadar harcadı bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Benimm mobilyalar sadece 50bin Tutu dügunü bilmem AMA oda 50bin en az

0|0
    0|0
    • Sen baya lükse kaçmışsın sanrım

• Yani mobilya perfekt olmasi cok önemli bende ondan

• Bu da imkan ile doğru orantılı ama demek ki eş adayının durumu iyi ki isteyebiliyorsun ama yinede kaliteli olan ama bu kadar uç noktalarda eşyalara gitmek yerine o parayı başka yerde kullanmak daha makul olurdu ama senin görüşün yine de saydı duyarım

Yükleniyor...