Merabaa çevremize bakıyoruz 100 200 bin TL'lik arabalar ile gezen büssürü insan evladı var detay?

Bunlar bukadar parayı nerden buluyor abi biz düşünüyoruz memur olalım hayatınız kurtulsun filan adamlar benim babamın hayatı, boyunca çalıştığı paraya sadece araba alıyor?

0|0
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• 240 bin liralık araç alma planları yapan biri olarak cevaplayayım..
    Babacığım iki işte birden çalışmış zamanında.. Başkaları gibi evde ayaklarını uzatıp oturmamış.. Sağlığa zararlı işlerde çalışmış, tehlikeli işlerde çalışmış..
    Anneciğim yememiş, içmemiş, giymemiş, gezmemiş.. Başkaları gibi kuaförlere veya temizlikçilere vermemiş parayı.. Eve pahalı mobilyalar alıp konu komşuya hava atan kadınlardan olmamış..
    Ben de daha küçücükten para biriktirirdim.. Başka çocuklar bayram harçlıklarını füzeye maytapa yatırırken ben döviz alırdım.. Sonra da çalıştım çabaladım, yaşıtlarım marka kıyafetlere ve saçma şeylere para harcarken ben pazar malı giyip ezik kaldım..
    Bunca çalışmanın ve tutumluluğun sonucunda elde ettiğimiz paramızı hep doğru yerlere yatırdık.. Allah da yardım etti ve yatırımlarımız çok değerlendi.. Şu an iyi durumdayız çok şükür..
    Yani bir insan zenginse bilin ki bu öyle üç günde veya üç yılda kazanılmış bir para değildir.. (hırsızlık hariç)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 200 binlikler ve üzeri doğuştan zengin
    100-150 binlikler iyi işlere ve gelire sahip genelde karı koca çalışırlar
    100 bin altı asgari ücret ve asgari ücretin biraz üzerinde olanlar bu şahıslar bankadan kredi çekerler sonra ceplerinde 5 lirası olmadığı için sigaralarını bile otlanırlar sonra neymiş efendim benim arabam var, Adama sormazlar mı cebinde niye para yok diye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Ülkede orta sınıf denilecek bir seviye olmadığı için bu şekilde düşünmemiz normal. Benimde hep merak ettiğim konudur

0|0
    0|0
    • Ben izmirde yaşıyorum bir kesim cidden aşırı zengin 100000 liralık evlerde oturan insanlar var nerden yanı bu zenginlik

• Hala okuyorum ya

• Yani ülke şartları bu şekilde yapacak bir şey yok.

• Milletin babası zengin. Bizse onların amelesi

1|1
    0|0
  • Zeki insanlar işte ;)
    Yatırım yapıyorlar, işletme yapıyorlar, faiz... Uzun uzadıya gider. Yeter ki zeka olsun. Zenginlik ve beraberinde çok şey gelir.

0|0
    0|0
    • Zeka dan ziyade yönlendirme olabilir

• Babadan zengınler kanks

0|0
    0|0
  • :)) haha ya bir sure sonra takamlar anlamsizlasiyor ne yapcagini sasiriyorsun biliyorum bu durumu

0|0
    0|0
    • Ne gibi

• 6 ayda 200bin tl kazanacagim diyen biri, abi nerden buluyolar bu parayi da 100-200bin liralik araba aliyorlar diye sormaz. Hayallerinden uyaninca konusalim;)

• Çalışınca param olcak Şu an yok ayrıca ben uzak yol stajı dısında kaptanlık yapmayı düşünmüyorum ortam cok bozuk içine girmeden önce bilmiyordum güzel bir kızım her kaptan yavsıyor sapıklarla mı ugrascam belki yat kaptanlığı yaparım ales ile memur olcam ögretmen fakultede

• Bu durum çok farklı ailen senin okuyup düzgün bir işin olsun ister sen farklı düşünürsün sonra bir imkan yaratır is kurarsın aile destekli az bir birikimle sonra sende binersin 300 binlik araçlara 300 binlik evlere tasinirsin. Bu tamamen kendine inanmakla alakali ve istemekle

0|0
    0|0
    • Aile destegi 0 diyelim suna yok yani

• O zaman imkanları kendin yaraticaksin sonra bocalama falan riski var dikkat et. bir anda en tepelerdeyken en alt kademede olabilirsin.

• şu bir gerçekki ister memur ol ister mühendis ister sen öğretmen eğer emir altında çalışıyorsan yani bir çalışansan maaş lı, bunlara kavuşamazsın kendi işini yapman gerekiyor anca bu şekilde birşeylere kavuşabilirsin

0|0
    0|0
    • Kendi işin içinde bir işe girmek lazım ne yapılır ki

• tabiki önce bir meslekte uzmanlaşmak şart, ufakta olsa bir sermaye ayarlamak gerekli ve en önemlisi ben bunu başarırım diyebilmekte o cesareti sergileyebilmekte

• Sen konuşup kendini yorarsın onlar da gecesini gündüzüne katıp çalışıp çabalar

0|0
    0|0
    • Yo emin ol ben bir cogundan daha çalışkanım ve daha iyi okullarda okudum emeğimin hakkı ile bu ülkede tıpla eş deger okullar okuyup aç kalan insanlar var.

• işte onların akıllarında memur olmak yok, onları aklında ticaret var para kazanmak var. klasik maaş yok anlıycan

1|0
    0|0
    • Tamamda nasıl başlıyorlar bu yola onemli olan o

• Biraz aileden geliyor geri kalanını kendi yapıyor. zengin çocuklarına bak çoğu özel uni den mezundur 😉 ticaretlebuğraşırlar

• Öyle iste

0|0
    0|0
  • Memuriyette para yok ki. Memur olan adamı devlet aç bırakmaz, kişiyi devlet güvencesine alır ama ona lüks bir hayat vermez. Sürekli bana bağımlı olsun ister, istediği zaman çekip gidemesin ister. Para daha çok özel sektörde ve ticarette var.

0|0
    0|0
    • Nasıl girmeli nu sektörlere

• görünce kafayı çevir üstünde de fazla düşünme en iyisi

0|0
    0|0
  • Bende bir turlu anlam veremiyorum. Zengin cok zengin oldu fakir iyice dibi buldu. Orta seviye halk kalmadi. Ya fakirsin ya zengin

0|0
    0|0
  • Bende anlamadım

0|0
    0|0
  • Serbest piyasa ekonomisi

0|0
    0|0
  • Para ticarette dostum. Memurlukta değil. Gerçekten okuyarak para kazanmayı düşünüyorsun. Çok zeki ya da arkanda birileri olmalı.

0|0
    0|0
  • 1 milyoncuk jeeplerle geziyoruz

0|0
    0|0
  • hayat adil değil

0|0
    0|0
  • Ay yazik kiyamam bari sana birtane araba hediye edeeyim

0|0
    0|0
  • Borç ödediklerini de düşün.

0|0
    0|0
    • Memur da borç ödüyor işçide :)

• ben memur oldugum halde arabam yok

0|0
    0|0
  • Akıl😉

0|0
    0|0
  • kafayı calıştırıyorlar
    üniversite okuyorlar bir kısmı
    ayda alıyor 15 bin lira tabi o arabayı alır
    düzgün bir okul kafa calıstırmak ve 10bin 15 bin
    tıp okuyorlar alıyorla dünya kadr para
    bu kendinle ilgili bir şey. o cvrendeki lüx arabalar sence 18 yasında mı oluyor 20 ? 25 den aşagısı yok ki.
    kafayı calıstırmayınca da böyle oluyor
    ayrıca ticaret ve para peşinde kosmazsan senin de olmaz

0|0
    0|0
    • Bende Üniversite okuyorum tıpla eş deger bir bölüm hemde benim hocalarımın hiç biri Ferrari ile gezmiyor ama, en lüksünde Toyota filan var

• Gezilmiyor işte onu demek istiyorum adam okadar kaptanlık yapmış fakulte hocası olmuş sonra karı koca calısıyor Vs. Ama dışardan bakınca varlıklı durmuyorlar ben okadar para kazansam en iyisini alırım en iyisini giyerim ben mi farklıyım :(

• ha bu arada kapnalık diye bir bölüm duymadım gemi müh güverte vs ya da 2 yıllık falansan özellikle de kadınsan senin işin zor
      hiç kadın kaptan bilmiyorum ve seni işe almaları da zor olacaktır
      ayrıca senin hemen kaptan olabilecegini sanman sanırım bölümü güclü göstercek olmandan
      kısacası senin daha cook uzun yolun varken doktorlar 22 23 yasında tecrübe kazanıp yurtdısına gitmeleriyle senden fazla kazanır boşa kendini yıpratman yani o parayı alamazsın
      ayrıca kaptanlık okurken hocalarından bahsediyorsun tıp hocaları mı bunlar yoo. bu durumda da iyi sallamış oluyorsun
      acıkcası sen kaptan olacagım diye haayal kurmaya devam et :p
      özel ünidesin kesin. bölümü bitir de önce oranın parasının fitle sonra konuş
      kaptan olacaksın ama ne kaptanı?
      büyük gemi kaptanı olana kadar ohoo ve özel sektörde kaptanlık yapana kadar ve kadın olunca da ne diyelim. kısmet bu işler ve işin kolay falan da sanma
      iyi sanslar

• Her yer mercedes kaynıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ticaret yapıyorlardır

1|0
    0|0
    • 0 dan başlamak nasıl olur bu işlere memur olup mesela ticaret yapmak bide

• Memurlukla yürütmezsin işinin başında durmazsan çalan çok olur karar ver memurluk mu ticaretmi ticaret içinde sermaye lazım ya da iyi bir proje ile devlet desteği alarak yola çıkmak

• Babamız sağolsun be. dd

0|0
    0|0
  • bankadan kredi style

0|0
    0|0
Yükleniyor...