Hayatı zehir eden bir kişilik?

Herkese meraba. Size az önce başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. 1 haftadır istediğim bir şey vardı, yaşadığımız şehirde deniz kenarında balık ekmek yapan karavanlar var. Ben tam bir balık hastasıyım artı deniz oldu mu mutluluktan havalara uçuyorum. 2 gündür haftasonu olması sebebiyle anneme ve babama gidelim diyordum. Kabul ettiler bu sabah gittik. Arabayla oraya yetişene kadar çok mutluydum ama bir anda babam tüm moralimin afedersiniz içine sçtı. Annem kahvaltı yapalım önce bir yerde dedi direk balık yemeyelim. Babam da malum para harcayınca küplere binen bir insan. Onun bu huyundan nefret ediyourm. Başladı işte annem böyle diyince yok restoranlar pahalı şimdi oraya mı geçiriceksin bizi kaç paradır orası. kahvaltısını s. keym bilmemne. her biri 20 liradır da bilmemnedir de. ben o kadar mutluydum ailece balık yiycez diye. adam iki dkkada moralimi skip attı. o kadar moralim bozuldu ki. en sonunda bir yer bulduk kahvaltı+balık ekmek bir arada. ama ben ne denizin kokusunu duyabildim ne bişey. bir anda gözlerimden yaşlar akmaya bşaladı sinirlerim bozuldu çok fena. az daha sinir krizi geçiriyordum. yarım saat abartısız boğazımdan bir lokma geçmedi. babam dedi işte böyle davranma. yok çekip giderim. yok daha kötü şeyler olur. bir de utanmadan beni suçlamaya başladı. tamam belki büyütmüşüm gibi gelebilir size ama gerçekten bir değil iki değil. bıktım artık. bişey istemeye korkuyorum. örneğin PARA ile alınan bişey istediğim zaman arabadaysak çok hızlı sürmeye başlıyor suratını asıyor. küfretmeye başlıyor. anneme çatıyor. zaten her şeyde annemi suçluyor. yıllardır böyle. özellkle son 2 yıldır. bıktım artık bu durumdan. tamam biliyorum maddi zorluktasınız. ama hep mi böyle olur. ne zaman sorsam aynı. her zaman tartışma her zaman kavga suçlama küfür. bıktım artık. sonra da uzatan ben oluyorum. napıcam ben nee?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Baban sana en iyi şeyi layık görür ama belki işleri iyi degildir. Eskisi gibi gelir elde edemiyodur. Biraz bunları düşün. Belki altından kalkamıyodur bazı şeylerin.

1|0
    0|0
    • ya zaten maddi konuda sıkıntısı olduğunu biliyorum. ama annem de aynı şeyleri yaşıyor. benim kızdığım ve kaldıramadığım şey herşeyden annemi sorumlu tutması ve gerçekten bişey yaptığı zaman burnumuzdan getirmesi. mutlu olmamızı istemiyor sanki

• Yok gerçek sebep mutlu olmamanızı istememesi değil. Senin saçının teline zarar gelse , babanın yüreği acır. Bunaldığı için bu şekilde tepki vermiş. Doğru demiyorum ve zor olduğunu biliyorum ama daha sabırlı olmaya çalış. Her şey düzelir. Sende ailene katkıda bulunursan daha huzurlu olursun emin ol.

En İyi Kız Görüşü

• Baban haklı. Balık ekmek yenecekse annen ne kahvaltisindan bahsediyor. Sanırım baban annene para yetiştiremiyor.

0|0
    0|0
    • alakası yok. sabahın 8-9 unda mı ne çıktık. kahvaltı da yapmamıştık. annem fikir olarak söyledi yani baskı yapmadı.

• aynen ben de oradayken öyle dedim. bundan sonra babamın olduğu hiçbir yere gelmiycem dedim. arkadaş ortamım da yok. daha doğrusu tüm arkadaşlıklarım yüzeysel. ben yaşıtlarımın aksine ailecek gezmeyi seven bir insandım ama artık bugünden sonra değiştim

• Boşver eglenemezsin de öyle. Yaşitin degiller anlamazlar seni. Benim de bir kaç kere burnumdan geldi daha yaklaşmiyorum planlarına

Erkekler Ne Diyor 1

• Bir kere maddi zorlukta olsanız altınızda araba olmaz bunu için geçsin bu ayakları baban bence satsın arabasını ödesin borçlarını varsa sonra daha fazla çalışsın eskisi ve şükretsin haline

0|0
    0|0
    • önceki arabamızı da borçları ödemek için satmıştık. ama hayatımız nedense hep aynı gidiyor. yıllardır çalışıyorlar ama hiçbir ilerleme yok. ben de çok üzülüyorum bu duruma. babamda zaten ne bir ticaret kafası ne de bir hesap kitap mantığı var. annem ne söylerse tersini yapıyor en sonunda da annemin dediğine geliyor. ama her seferinde hata yapıyor ve suçu da anneme atıyor.

• Eee kendi düşen ağlamaz de babana

Kızlar Ne Diyor 2

• Sende çalışmaya başla iş bul kendine.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklisin. Maddi durum olmamasi kufur etmesini gerektirmez. Kendini suclama kiyamam sana

0|0
    0|0
Yükleniyor...