Birşey Merak Ediyorum Bu Aztekler, Mayalar Felan Onlara da Peygamber Gönderildi mi Acaba?

Yani ne biliyim adamlar ölüyorlar konudan haberleri yok bana değişik geliyor şimdi saçmalıyorm biraz ama düzgün yazarsam günaha girebilirim o yüzden anlaydınız siz?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Kuran'da ayet var. Her millete peygamber gönderilmiştir, Bazıları Kuran'da hikaye olarak geçer anlatılır bazıları anlatılmamıştır. Peygamber gönderilmeyen millete azap yoktur. Bu ayetler bile Allah'ın ne kadar merhametli olduğunu gösteriyor.

0|0
    0|0
    • Biz bir peygamber göndermedikçe hiç kimseye azap etmeyiz. Aynen bende google'dan baktım o zaman sıkıntıyok diyelim biri hiç Allah'la yani adıyla karşılaşmamışsa Allah ona azap vermez demek ki cennete alır. Onun işide kebab hiçbişi yapmadan cennete giriyor :D

• Çokta sorgulamamak lazım bu aralar benim sorgulamalarım dinden çıkartacak nitelikte sorgulamalar oldu.

En İyi Erkek Görüşü

• 124 bin peygamber gönderildi dünyaya, dünya var olduğundan beri. Hepsi aynı tanrıyı anlattı, hepsinin hedefi bugün İbrahim-i dinlerin tanrısı olan tanrıya davet etmekti. Konudan haberleri yok gibi bir durum söz konusu değildir, tanrının kelamları her insana ulaşmıştır. Zaten ulaşmadığı kabileyi sorgusuz sualsiz cennetine alacağını kendisi söylemiştir. Ancak sandığın gibi yeryüzünde sadece İsa, Musa, Muhammed değil, ortalama 124 bin peygamber geldi. Bizler bugüne kadar gelen 3 peygamberi biliyoruz haliyle, zira söz uçar yazı kalır.

0|2
    0|0
    • Doğru 124 bin peygamber gönderdildiği rivayet ediliyorda yani genel olarak hep ortadoğuya gönderilmiş tabi ilk insanoğlunun yerleşmesinden ve nüfus fazlalığından dolayı normal ama ne biliyim insan merak ediyor bu azteklerdir mayalardır felan bunların zerre derece Bir tanrıyla alakası yok hiç mi uyarıcı gönderilmedi bunlara ya da gönderildide öldürdülerde biz mi bilmiyoruz oda olabilir. Sonuçta coğrafi keşiflerden sonra zaten o kavimlerin var olduğu ortaya çıktı.

• Bizler sadece yazının icadından sonraki tarihi net olarak biliyoruz, yani 2016 sene önceki zamandan sonra bizler tam olarak ne olup bittiğini not düşebildik tarihe. Ondan önceki zamanlarda yaşanmış olayları asla tam çıplaklığıyla bilemeyiz. Gelen peygamberler öldürülmüş de olabilir, kendisine inanmış da olabilirler. Yani Mayalar hakkında tek yapılabilecek şey, tahmin olur, gerçekliği olamaz...

• Aynen haklısın dostum ki yakın tarihimizi bile bazen işlerine göre değiştirebiliyorlar. Basit şeyler değil sen git milattan öncelerine kadar neler oldugunu bil.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeş bilinen kur anda geçen 25 peygamber vardır. Hadis kaynaklarına göre 124 bin tane başka peygamberlerden de bahsedilir. Buda demek oluyor ki daha sen hz isa nın ne zaman öldüğünü bilmiyorsun 3 ayrı tarih söylüyorsun, kaldı ki bunların tümünü tarihe sığdıracan. (sen derken tarihçileri kast ettim)

Gelelim konuya;
    Peygamber gönderilmeyen kavim yoktur deniliyor. Buda 124 bin peygamberle eş değer olarak mantıklı bir açıklamadır.
    Ey Muhammed! And olsun, senden önce de birçok peygamber gönderdik. Sana onların kimini anlattık, kimini de anlatmadık." (Mümin suresi: 78)
    buda tuzu biberi.
    Her canlı ölümü tadmıştır. Hemde anlamı ile birlikte.

0|1
    0|0
    • O zaman büyük ihtimal bu mayalara azteklere felan da gönderilmiş ama onlar inanmamış belkide gönderilen peygamberleri öldürmüşte olabililer.

• Benim kafam birşeye daha takılıyor kardeş. Peki Allah var ona inancımz sonsuzda. Yani Allah nasıl var oldu.

• Kardeş özele gel mevzu derin :D

• Düşünsene aşagıdaki arkadaşlar gibi 10 tane daha buldugunu bunların agızlarından ekmegini al yetmedi ceplerininden paralarını al yetmedimi döşeklerinden hanımlarını al köşesin yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...