Ülkemizdeki insanlar nankör mü sizce?

Bakıyorum insanlar konuşuyor ülke şöyle ülke böyle. Kimse "Yaşıyorum ben, ailem sağ salim yanımda yiyecek yemeğim var" demiyor. Bir de kötüleyen kişiler hep orta ve üst durumu iyi olan kişiler. Durumu olmayan insanlar bile vatan diyor. Yani anlamıyorum nasıl bir kafa yapısı bunların ki?

!! Kısa ve öz cevaplar lütfen.

• Çoğunluğu evet
    45% (10)71% (12)56% (22)Oy Ver
  • Bazısı evet
    27% (6)24% (4)26% (10)Oy Ver
  • Hayır degil
    28% (6)5% (1)18% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bazılarının iç sesi susmuyor, allah işte sopası yok.

0|1
10|7

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğunluğu evet.

Ülkemizde Malum bir güruh var. Kendilerine hayallerinde göremeyecekleri kadar tolerans verildi. Ancak nankörlüklerinden ve şerefsizliklerinden şaşmadılar..

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bazısı evet

0|1
    0|0
  • Çoğu evet

0|1
    0|0
  • 'Ben' diye düşünmüyorlarsa demek ki..

1|1
    0|0
  • Çoğu evet

0|1
    0|0
  • Sadece ülkemizdemi dünya geneli öyle

0|1
    0|0
  • bazısı evet

0|1
    0|0
  • Hayır, böyle bir ülkede şans eseri yaşıyoruz neyine şükredelim?

0|0
    0|0
    • Şans eseri. Ben hiç öyle düşünmüyorum benim ülkem mutlu huzurlu bir yer ve siz ve sizin gibiler boyle konurak bu ülkeyi karaliyor. Bunu savunma.

• TÜRKİYE CUMHURİYETİ. Sizin beğenmediğiniz ve kötülediğiniz mutluluğun adresi bir çok insanın yaşamak isteyip de yaşayamadığı yoksullar ve yardıma ihtiyacı olan insanlarlara el uzatan ülke. Yardıma el uzatan ülke. Yetti mi YETMEDİ çünkü işinize gelmez.

• Türkiye cumhuriyeti dediğin güzel günlerini Atatürk gibi bir adamın döneminde yaşadı. Uyanın artık uykunuzdan, bu ülke eskiden sandığınız gibi değil '!'''''''''''''''''''''''''''!!!

• Ailesimi var?
    Hayır ankarada ölenlerin ailesi yok

0|0
    0|0
    • Bunu savunmam orada hepimizin canı yandı. Biz böyle oldu diye devlete sırt çevirirsek emin çok kötüleri olur. Mesela ben, senin abin, kuzenin askere gidecek bu vatanı savunacak orda ya şehit olacak ya da kazasız belasız gelecek bu böyle. Bu ülkeyi zamanında düşmana vermeyen ve bütün hainlere rağmen ayakta nasıl tuttuysalar bizim de görevimiz bu. Bu ülkeye kötü bir yer demek kötülük yapmak demektir. Bu ülke huzurlu sadece bazı insanlar huzurun bozmaya çalışıyor o kadar.

• Adamın milletvekili bize cahil insan lazım diyor daha ne desinki

• Beni hiç bir siyasetçi ilgilendirmez. Ben parti tutmam. Benim partim vatanimdir.

• Çoğunluğu nankör

0|1
    0|0
  • Peki askerin polisin sayesinde rahat uyku uyurken sen nankörlük yapmış olmuyormusun kaç şehit verildi aç kalayım susuz kalayımda onurumuza askerimize polisimize zeval gelmesin

0|0
    0|0
    • Boş konuştun şu an, ben her gün gündemi takip ederim şu an elimde olsa direk giderim benim askerlik hayalimdir ve 1 sene sonra askerdeyim allahın izniyle bunu çok yanlış kişiye dedin. Emin ol şu ülkede canını %1 bile düşünmeden savunacak kişiler içindeyim.

Erkekler Ne Diyor 6

• Türkiye de yaşamak...
    Diye başlayan tüm cümleleri sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • Çoğunluğu evet

0|1
    0|0
  • İnsan oğlu nankör ne yazık ki verdikce ister

0|1
    0|0
  • Yokluk görmeyen bolluk ta şaşırıyor

0|1
    0|0
  • Yıllarca bizi zaten bu şekilde uyutmadılarmı yiyecek ekmeğin var daha ne istiyorsun tamam bugün varda ya yarın orasını ben bilmem yarınını düşünmek nankörlük değildir dostum herkes vatanını sever ama herkes o sevdiği vatanda iyi standartlarda yaşamk ister Türkiye halenm bunu başarabilmiş bir ülkde dğildir

0|0
    0|0
    • Başarabilmiş ülkeler neresi?

• Başka ülkeler beni ilgilendirmez ben kendi ülkeme bakarım

• İşte başka ülkelere bakmadığınız için kendi ülkenizi kötülüyorsunuz. Onlar hem bizim ülkemizi hem de kendi ülkelerini yönetmeye çalışıyorlar. Dünya'da yerini belli etmezsen yerin olmaz. Siz yatın kalkın şu an karnınız doyuyor ona dua edin. İnsanlar su ve yiyecek yiyemiyor. Yarın bir gün öyle olmamak için elimizdeki değeri iyi bilelim sonra daha iyisini düşünürüz. Almaya'da maaşlar yüksek de ne oluyor yiyecek pahalı aynı şeye geliyor. İyi standarlarda herkes yaşayabilir yeter ki aklımızı kullanalım. Çok çalışalım yoksa çalışmadan konuşmak boş laf olur. Üstünüze alınmayın genelleme yapıyorum kendime de söylüyorum bu lafları.

• İyisi varken neden daha iyisi olmasın.

0|0
    0|0
    • Bu yapılanlar bize zarar, bize zarar olan şeylerden iyi bir sey beklemek hata olur. İnsan şükretmez ise elindekini de kaybeder.

• Katılmanızı beklemiyorum sadece kötülemeyin yeter.

• Kötülemiyoruz sadece tepkimizi koyuyoruz ve kabul etmiyoruz olan ve olacak haksızlıkları.

Yükleniyor...