Neden yurtdisindaki turkler?

turkiye'ye geri donmuyorlar, neden turkiye ye kesin donus yapmiyorlar

0|1
14|17

En İyi Kız Görüşü

• Millet trden kaçmaya çalışıyor...

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bende Avrupa'da biir olarak nedenlerini soyluyeyim:
    1) Burda asgari ucret 1.200E (Euro'yu Turk parasina cevirme normal 1.200 olarak dusun) bu para Tr'nin asgari ucreti gibi Avrupa'da bu para ilen iyi yasarsin (istedigini yersin, yilda 1 kez tatile gidebilirsin vs..) Tr'de asgari ucret ilen acliktan oluyon hersey pahali ozellikle yiyecek. Burda fakirde/zenginde ayni seyi yer.
    2) Cocuk, kira yardimi var (gelire gore tabiki)
    3) Burda issizsin diyelim 500 E yardim aliyorsun eger onceden calismis ama isten ciktiysan 900(onceden aldigin maasa gore) para aliyorsun bu 200 de olur 1000 de
    4) Insanlar gelismis (Mesela bir kizla konus seni kirmaz yolda numara iste evet, hayir der guler ama sapik felan demez) Tr'de olsa seni oldururler sapik, tecavuzcu damgasi yersin
    vs vs...

0|0
    0|0
    • kiz konusunda tr iyi senin akrabana biri yolda cevrirse numara istese memnun kalir misin

• Ne alaka sanki ben istiyorum :D ben ornek verdim sadece bu konular gibi seyler icin, insanlar saygili vs gibi iste..

Kızlar Ne Diyor 13

• Türkiye ye niye dönsünler, insan gibi yurtdışın da yaşamak varken

0|0
    0|0
  • Bana kalsa ben geri dönüş yaparım.. Ama daha mesleğimi almadım eğitimim devam ediyor Babam emekli olur Olmaz gidecem diyo türkiyeye

0|0
    0|0
  • Annemle babam kesin donus yaptilar ama ben Turkiyede dogmadim Turkiyeyi pek bilmem devamli gelmem yani orada yasayabilirmiyim bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Burda dogduk burda buyuduk ora tasinip orda yasamak bana gore degil tatile gidiyorum bir kac ayligina ama orda yasiyamam :)

1|0
    0|0
  • yaşam standartları yüzünden tabiki buradaki yaşam standartları çok mu iyi

0|0
    0|0
  • Bir düzen kurmak kolay mı sanıyorsun, bir yerden bir yere yerleşmek emek ister

0|0
    0|0
  • çünkü zenginlik çok para bırakılmaz, sorsan en vatanseveri onlar

0|0
    0|0
    • zenginlik cok para hahaha iyiyidi bu

• Neden dönsünler?

0|0
    0|0
  • Memnunlar hallerinden :)

0|0
    0|0
  • Ben olsam bende dönmexdim herhalde

0|0
    0|0
  • Çünki buranın kültürüne alıştık ve burada doğduk. Buraya bağlayan bir şeyler var yani

0|0
    0|0
  • tek sebebim kültürü ve toleransli güvenilir ortami. TR de her an stress, tehlike, yasam kavgasi, tolerans sifir ve önyargi. Neden geleyim?

0|0
    0|0
  • suriyeliler yüzünden :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Akıllı oldukları için.

0|1
    0|0
  • sebebi var mı ki dönmeleri için :/

0|1
    0|0
  • Attan inip esege biner misin?

0|1
    0|0
  • Haklısın. Hem akp sağolsun ülke çok kalkındı. Herkes zengin. Fakir yok. Kişi başı gelir çok yüksek. Demokrasi var. Yollar da süper. Gelin arkadaşlar çok güzel. Gündem de çok canlı. Sıkılmazsınız

0|0
    0|0
  • Türkiye de insanlık yok, hırsızlık, ahlaksızlık var.

0|0
    0|0
  • sevmısler orayı

0|0
    0|0
  • niye döneyim sen onu söyle.

0|0
    0|0
  • Yaşam standartları daha elverişli.

0|1
    0|0
  • Dönüyor cogu. Sirf gecen yil 60 bin kisi döndü. Ve bu rakam yillar gectikce artacak.

0|0
    0|0
  • Adamlar rahat. Genelde zaten imkanlarin iyi oldugu ulkelere gidiyorlar ben de olsam gelmezdim tatillerde falan gelirdim. Ulkeyi sevmedigimden degil ulkemin durumundan

0|0
    0|0
  • türkiyeye dönüp ne yapacaklar kurulu düzeni bozmak zor iş

0|0
    0|0
  • medeniyeti birakip niye dönsünki

0|0
    0|0
    • medeniyet?

• anlasilan ne desem bos, kristallesmis dusunceler var

• bence avrupa insanlarınin yaşadigi bize gore rahat hayati goremeyen veya gormek istemeyen gözler var..

• Avrupa'da yaşam daha iyi o yüzden

0|0
    0|0
  • beyni olan dönmez kardeş.

0|0
    0|0
  • Cunku cok rahatlar isi iyi olan donmez ben olsam bende donmem.. Ozellikle isvicreden..

0|0
    0|0
  • bizim köyde benım bıldıgım yeni evlenmış iki çift kesin dönüş yaptılar turkıye ye köyde yasıyorlar sımdı durumları da ıyı gıbı

0|0
    0|0
    • nereden geldiler nereye

• Biri belçika diğeri de avusturya dandı heralde

Yükleniyor...