Türk, kürt, zaza, Alevi, Sunni niye bir çatı altında toplanamıyoruz?

Yahu hakikkatte teklik vardır. Ama madde boyutunda çokluk yansır. Bu Allahın zatının Esmalar ile hayata tecelli etmesiyle olur. Peki ya yaratıcı bile bizi aynı yaratmak istemezken farklı esmalar ile yaratırken neden dışlıyoruz dışlanıyoruz. Çok mu önemli Türk kürt zaza alevi sunni olmak bunlarla uğraşmaktan insan olmayı kaçırıyoruz. Birine iyi niyetli yazıyorsun sana etmediği hakaret kalmıyor. Nerde kaldı 72 millete bir bakmak. Eleştiriye bile tahamülü olmayan insanlar var yazık.

Güncellemeler:
,.,.,

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok önemli değil karşında ki insan mı tamamdır... Efendimiz veda hutbesinde diyor beyazın siyaha siyahın beyaza üstünlüğü yoktur dediği gibi herkes hak konusunda eşit ve neden birlikte olunamasın ki... Tek gereken şey şu faşist duygulardan ve egoizmden uzak durmak...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kürt zaza olmazda diğerleriyle toplanabiliriz.

0|1
    0|0
    • Yahu hocam neden kürt zaza yani neden dışlayalım hepsi aynı değilki bizdende çok kancıklar var ülkeyi içten kemiriyorlar bazı kürtler var ülkesine sadık olan isnan olarak değerlendirmek daha doğru değilmi

• kurur inşallah ne diyeyim :D biz türk milletiyiz bizim onlar gibi kardeşimiz yok.

• Bende Türküm ama barış olsun istiyorum kahpelerle değil insan olanlarıyla :D www.kizlarsoruyor.com/.../q4992037-atalarinizdan-size-kalmis-maneviyati-degerli-seyler-var-mi

Kızlar Ne Diyor 7

• benim için kökeniniz ne olduğunuz öenmli değil ya iyisinizdir ya kötüsünüzdür tabi detayda zekaya bakarım :D

0|1
    0|0
    • Evet çok güzel noktaya değenmişsin valla tebrikler. Farklı görüşten olunabilir ama lütfen cahil olamsın kendini anlatamayan topluluklar zırvalayanlar var adam gibi gelsin benim savunduğumun tersini savunsun mantıklı temellere dayandırarak anlatsın cehalet yapmasın zeki olsun neyse çok şey istedim yine :D

• ya zaten bir konuda tartışıosan tarafsız olmalısın hoş ben bu ülkede olaylara tarafsız bakan objektif değerlendiren birini görmedim henüz

• Yillardir çözülmemis simdimi çözülsün o sorun

Skintili bri sorun ama yapacak bisi yok
    Artik insnain kendisine kalmis bisey

🚬

#rr

0|1
    0|0
  • Demiri, demirle dövdüler;
    Biri sıcak, biri soğuktu...
    İnsanı, insanla kırdılar;
    Biri aç, biri toktu!!!

1|1
    0|0
  • Yapamıyoruz malesef beceremiyoruz insana insan olduğu için değer vermeyi

0|1
    0|0
  • Tüm toplumun zihnini keşke degistirebilsek de savaşlar kesilse

0|1
    0|0
  • Hayaldi gerçek olmadı senin dediklerin.

0|1
    0|0
  • Kürtler gidip pkk nin partisi hdp ye oy verirse böyle olur :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Gelişmemiş, cahil topluluklarız çünkü. Yüzdeye vurduğunda çok büyük bir kısım böyle ve böyle toplumları yönetmek için parçalarlar. Emperyalizm'in çalışma prensibi budur "böl ve yönet". Birlik olunursa yönetemezler, o yüzden birlik olmamıza engel olurlar. Hala kalkıp "en iyi kürt ölü kürt" diyen faşist Türkler, "katlediliyoruz haklarımız elimizden alınıyor!!" diyen cahil kürtler var. Kısacası bizden bir cacık olmaz.

0|1
    0|0
  • Saydığın tüm kitleler için öncelik kendileri ve kendi talepleridir.
    Henüz bu kitleler erdemli toplumlar olamadığından öyle bir ihtimal gözükmüyor.

0|1
    0|0
  • Kan davasına dönüşmüş olayları kız alıp kız vererek çözemeyeceğimize göre burada boş kelime yapmanın bir manası da yok sen gene sor ama kendine sor hobi olarak sor

0|1
    0|0
    • Şeytan işini yapıyorda biz işimizi yapmayalımmı bizde barışı birliği savunucaz umutlar olmasa hiçbişey olmaz birileri inanmasa o şey nasıl olacak

• Bizim Türk milleti olarak Alevi milletiyle bir sorunumuz yok. Onları koyma bu mevzuya.
    Hainlik yapan Kürtlerdir. Diğer milletlerle sorunumuz yok bizim.

0|1
    0|0
    • Aleviler has Türktür zaten bizimde bir sıkıntımız yok soydaşlarımızla. Ama sorun genel oalrak birlik olamamamız

• Hepsi kahpe kardeş iyisi yok onların ;)
      Ayrıca baban boş yaşamamış aldığı her nefes helali hoş olsun

• Zaten bir çatı altındayız adı Türkiye.

1|1
    0|0
  • boş şler bunlar ki sonra da diyolar ki kürtler bizi neden ayrı görüyonuz... çünkü siz kendinizi ayrı hissdiyorsunuz... ayrılık var mı dersen? yok ama onlar bulunmaz hint kumaşı... siyaset de bile öyle dövlet bize bahmıy... özgür değilik... amaan kafa yoramam bu tür şeyler için

0|1
    0|0
  • Kanımız bozuk bro

0|1
    0|0
  • Kısa çöp, uzun çöpten hakkını almadan yeni bir sayfa açılıp bir şemsiye altında toplanılamaz.

0|1
    0|0
  • Bence birlik olmak lazım tabi ülkeyi bölenler hariç

0|1
    0|0
  • Nedenleri icin bakınız; rte

0|1
    0|0
  • bu kadar ırkı bir arada sayıp türk milleti diyemedikten sonra naısl bir çözüm sunucan en basta sen ayrıstırıyorsun

0|1
    0|0
  • Çünkü bazı kürtler oyunbozanlik yapıyor HDPKKya destek vererek

0|1
    0|0
  • Zamanla Anlarsın

0|1
    0|0
  • Aynı çatı altında yaşayabilmek için önce temelin olması gerekir. Bizde maalesef o yok.

0|1
    0|0
  • işleri o, ayrıştırıp halkın gücünü kırmak.. siyasilerden bahsediyorum. Kısaca y

0|1
    0|0
Yükleniyor...