Deist ne demektir?

Deist olmak ne demektir? Allaha inanci var midir? Yok mudur? Vikipedi gibi yorumlar istemiyorum. Bilenler cevaplasin lutfen. Tesekkurler.

0|0
8|16

En İyi Kız Görüşü

• deistlik benim de dahil olduğum gruptur. Bir yaratıcının var olduğuna inanırız ama hiçbir dine kutsal kitaba ve peygambere inanmayız kısaca bu

0|1
    0|0
    • Peki yaratan varlığını nasıl yarattığı canlılara ulaştıracak

• anladım. bursa civarında olsaydın bu yargılarını kaldırabilirdim :)

• @babadook böyle insanları hakkeden anlamıyorum. çok komiksiniz abi ben bilmem gerekeni hatta fazlasını zaten biliyorum benim kafam çoğu insandan farklı çalışıyo anlıyor musun? tarafsız bakarım objektifçe değerlendiririm hakkında kesin bilgiler edinir öyle konuşurum. o şekilde düşünce beslerim. hala gelio biri bana kurandan ayetler veriyo diğeri sana kanıtlardım dio öbürü benle takıl haftaya imana gelirsin hey gidi hey. benim annem kuran kursu hocası idi. ve ailem aşırı dindar ister istemez bu havalara maruz kaldım zaten beni gelip benden daha az bilgili insanlar bir şeye inandıramaz inandırıcak bişeyleri yoktur ellerinde. ha diceksin nerden biliosun belki senden daha çok şey biliorumdur? öyle olsaydı bana gelip bu kadar saçma önyargılı mantığa aykırı cümleler kurmazdın. mayan belli yani

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrının olduğuna inanır fakat herhangi bir dine inanmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bir kavram için bile buraya soru açmak.. Google yerine kullanmak burayı.. araştırmaya amma da üşeniyoruz millet olarak..

0|0
    0|0
    • Gordugun gibi vikipedi gibi yorumlar yazmayin demisim. Kisilerden birebir cevap almak istedim. Soruyu tam idrak edemeden cevap yazma.

• Tanrıya inanan ama hiç bir dine inanmayan... Hiç bir kural yok, hiç bir yasak yok, hiç bir din yok, hiç bir ibadet yok ama tanrı vardır, mantığı...

0|0
    0|0
  • Allah vardır fakat bir din peygamber kitap gondrrmemistir diyenler

0|0
    0|0
  • Deist bu kainatin yaraticisi oldugana inaniyolar fakat bunun Allahtir ya da baska bir yaracidir demiyolar var diyolara sadece var yani okadar dhsjjsxjxjdj var ama bizde bilmiyoruz diyolar

0|0
    0|0
  • Allaha var kitaplara yok

0|0
    0|0
  • Allah var diyor lakin peygamberlere ve ibadetlere inanmıyor.

0|0
    0|0
  • Yaratıcıya inanır ama dinlere inanmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Teist - Dindar olan yani bir dine va Yaradana inanan kişilerdir.
    Ateist - Dinsiz olan, yaradana inanmayan kişilerdir.
    Deist - Dinsiz olan, Yaradana inanan kişilerdir
    Agnostik - Dinsiz olan, Yaradanın var olup, olmamasından emin olmayan ve kimsenin emin olamayacağını söyleyen kişilerdir.

0|0
    0|0
  • Adı nerden türemişdir bilmem ama yaratıcıya ya inanır Ama yaratıcının varlığını delil olarak gösteren dinlere inanmaz kendi yolunu kendisi çizer (Yeni moda yeni akım )

0|0
    0|0
  • Matematigin varlığına inanan ama öğretmeninin olmadığına inanan kişidir

0|1
    0|0
  • bilmiyorm

0|0
    0|0
  • yaratıcıya inanıyolar ama dinlere inamıyolar

0|0
    0|0
  • Allahsız değil ama kitapsız

0|1
    0|0
  • 😀😀😀 onu da mı biz çıkardık mk

0|0
    0|0
  • Tanrı inancı vardır ancak dinlere inancı yoktur.

0|0
    0|0
  • İnançlı demektir

0|0
    0|0
  • Allah'a inanır, kitaplarına inanmazlar

0|0
    0|0
  • Tanrı yaradan Allah inancı vardır ama dine inanmazlar.

0|0
    0|0
  • Tek tanrı inancı demektir. Tevhit inancı. İslam gibi

0|0
    0|0
  • tanrının varlıgına ınanıp kıtaplarına peygamberlerıne ınanmayan bır dusuncedır

0|0
    0|0
  • Ateistlerin geçiş noktasi knk :D

0|0
    0|0
  • Tanrının var olduğuna inanıyor ama tanrının evrene herhangi bir müdahele yaptığına inanmıyor. Yani dinleri peygamberleri reddediyor sadece Tanrı'ya inanıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...