Kara çarşafa bakış açınız nedir bugün selfie çekenler gördüm komik değil mi?

Karaçarsafa bakış açınız ne ben doğru bulmuyorum Allah örtünün demiş böyle gözünüze kadar karalara mı bürünün demş yani bir kadın öyle kara kara giyinmemeli tamam çarşaf giyin ama renk olsun biraz dimi?
Bugun de selfie çekenler gördüm sadece gözleri görüncek öyle selfie mi olur

0|0
24|40

En İyi Erkek Görüşü

• onlar kendilerini o carsafla bir butun goruyor. selfinin amaclari arasinda dudaklari gostermek burnu gostermek kulaklari gostermek ya da memeleri gostermek gibi bir amac yok. bu senin medeniyetli gerici olmandan kaynakli gorusler. kara carsaflilari bende sevmem ama senin giydigin dar pantalona ya da taytina kimse laf etmiyorsa sen de kimsenin ninja olmasina karisamazin saygi duymali asagilamamali ve insanlik emaresi gostermelisin. ha konuscak gucun varsa ya cocuksun ya da yuzsuz. ya da en kotusu terbiyesizin önde gideni. insanlarin inandiklari (kendi iclerinde dogru olan) deger yargilariyla yargilamak kimseye dusmez.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 39

• Merak etme eşi gözünden tanır.. ;)

Ayrıca, tesettür kadının zırhı, çarşaf ise "kalesidir!"

Renk olsun molsun diyen tesettürlü zerre anlamamış demektir!

Hanfendi!
    Tesettür; "bana bakma!" demektir! "Bana bakmadan geçme!" demek değildir!

#Vesselam

3|3
    0|0
  • hehh tamm sen doğru bulmuyon o zaman açılsınlar. o işin takva boyutudur arkadaş cahil cahil konuşmayın

2|1
    0|0
  • renk olsun diyosun amac dikkat cekmemek zaten onları aşırı buluyosun peki mini dekolte gfiyenleride dogru buluyoımusun=?

2|0
    0|0
  • Takva meselesi canisi. Sen anlamazsin heralde.

3|2
    0|0
  • Oncelikle dedigin gibi allah ortunun demis onlarda omu secmis onlarin tercihi selfie sacmaligina hic girmim ama asiri renkli dikkat cekici seylerde dogru degil tesetturde bana gore

1|0
    0|0
  • Ben açıkçası en doğru bulduğum ortunme olarak görüyorum. Çünkü kız kafasına bir türban takiyo ama dotu başı aciyo falan. Ama carsaflilar sıcakta soğukta hep çarşaf giyiyorlar. Ne bilim saygı duyuyorum bu yüzden onlara. En azından inanclari gereği boyleler diyorum.

1|1
    0|0
  • Çarşafı şerifi taşıyan her bacım annem, teyzem baştacıdır. Bu devirde çarşıfı şerifi taşımak zordur önyargı büyüktür. Ama ALLAH ahirette mükafatını katkat vericektir. Çarşafı şerif en garanti ve risksiz ve en takvalı örtünme biçimidir.

1|0
    0|0
  • yok sayıyorum

1|0
    0|0
  • İnce uzun güzel oluyorlar...
    Hem gizlilik hoş oluyor.
    :)
    Onlar manzarayı çekiyorlardır.
    O manzarada da kendilerinin olduğunu biliyorlar ya, yeter.

1|0
    0|0
  • Her haltı provokatif diye kaldıran KS yönetimi , bunu kesin kaldırmaz !
    Yazıkk sana ve senin gibilere gizli..

1|0
    0|0
  • Allah onlara akıl fikir versin ninja gibi geziyorlar.

0|1
    0|0
  • Ninja gibi

1|1
    0|0
  • Kimseye dert degil isteyen istedigini giyer kimse size karismiyosa sizde saygi duyucaksiniz.

1|1
    0|0
  • kara çarşaf zaten dinde yoktur onlar kafalarına göre takılıyor. Banada komik gelmiyor değil nazguller kar topu oynuyor diye bir fotoğraf vardı ona çok gülmüştüm

1|0
    0|0
  • dabbe'de ki cinlere benziyolar

1|1
    0|0
  • Umrumda değil istiyen istediğini yapsın.

1|0
    0|0
  • mını eteklıler etkılemıyor artık kara carsaflılar daha seksı bence :D

1|1
    0|0
  • Bazı kadınlar çok güzel oluyor ama tabi herkesin kendi tercihi.
    İster mini giyer ister tütban ister çarşaf..

Sonuçta sadece çarşaflılar cennete girmiyor.. Mini etek giyenler de cehenneme gidecek yazmıyor..

Bunu allah bilir bize laf düşmez

1|0
    0|0
  • Herkesin yaşam tarzı farklıdır saygı duymaktan başka birşey yapamam da diyememde

1|0
    0|0
  • Vücut hatlari belli olmadigi surece rengi önemli değil

1|0
    0|0
    • Kara kara olur mu ya sende kara giyin o zaman nıye kadınları buna mahkum edyrsnz

• Ben etmiyorum bunlar Allahin emirleri gidince ona sorarsin

• Kara çarşaf gitmeli demedim ki zaten. Eli yüzü hariç kapanmalidir tesettür budur. Ve vücut hatlari belirgin olmamali yoksa anlamsiz oluyor

• karşılarına geçip "siz yorgan değilsiniz" demek gerekiyor. yıl 2016 millet hala karşı cins gotumu görmesin derdinde ya.

0|0
    0|0
  • herkes özgürrr

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Allah ısla etsin

0|0
    0|0
  • Saygı duymayı öğrenemedik bir türlü

0|0
    0|0
  • Küçük iken ninjalar demiştim eşi beni kovalamıştı :)

1|0
    0|0
  • Kara çarşaf Ortodoks geleneği ama inanmamakta ısrar ediyorlar

1|0
    0|0
  • Burda komik olan bir durum yok özgür bir ulkede yasiyoruz begenmiyorsanda herkesin gorusune giyimine tarzina giyinisine saygi duyacaksin kimin ne giydigi kimseyi ilgilendirmez begenmiyorsanda saygi duymak zorundasinnmm

0|0
    0|0
  • Çok komikler :)
    Ama saygı duyarım.

0|1
    0|0
  • Bizene sanane kimsenin hayatına karışamassın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 23

• sırf o psikolojiyi tatmak için peçeli ve çarşaflı olmama rağmen dün gece peçe ve çarşafla dışarı çıktım kuzenimle birlikte. O da açık hatta saçları ombreli falan :D

garip garip bakışlar, tabi bu arada bol bol selfie çektik yollarda :D

çarşafa bakış açım sıcak. tesettürün en yüksek mertebesi.

1|2
    0|0
  • Bize ne? Mini eteğe karışmak yobazlık, ama çarşafa karışmak çağdaşlık.
    Ne büyük ironi!

1|4
    0|0
    • Ya bn renge takılıyorum iyi oku

• haram sa bana haram. kimseye degil. sen uyardin uzerinden dustu. eywallah. boylelerine sabir tahammul yok artik. yetistiren ana babada is olmayinca malzeme boyle oluyor

• Benim görüşümün altında küfür edemez, ve haramsa bana haram diyemezsin.
      Bir tırnağının bile incinmesinden büyük bir azap duyuyorken cehennem ateşini alaya alamazsın. Anne babanın suçu 20 yaşına kadar. Sen 29 yaşında neredeyse olgulanşmış olması gereken bir adamsın. Suç tamamen senin. Ve tevbe için hiç bir zaman geç değil. Müllet dininden dönüp İslam'ı seçiyor sen bir ağız alışkanlığını bırakamıyor sonra da İslam'a laf atanlara kızıyorsun.
      Senin İslam'a laf atanları kınamaya hakkın yok abi. @genczeus

• Sana ne?

3|4
    0|0

• O kadar sorun bitti carsaflilara mi takildik. Benimde sunu soylemem gerekiyo su sitede paylasim yapan selfiecilere; o nasil selfie afedersin kicina mi bakcaz senin... yazik ya cidden cok yazik..
    Carsafli kardeslerim inan bazilarina gore en dogrusunu yapiyo.. keske herkes onlar gibi olabilse...

0|1
    0|0
  • Çünkü kapalı olmak demek renkli ve modaya uygun şeyler giyip başı örtmek demek değilmi. Çarşaf giyenler geri kafalı. Yobaz. Bide siyah çarşaf giyiyorlar. Dikkat bile çekemiyorlar. Ne kadar üzücü. Haklısın.

0|0
    0|0
  • Allah ; yüzü ve elleri haram kılmamıştır carsafa gerek yok ama zararı da yok elbette.

2|0
    0|0
    • çarşaflı hanımefendilerin yüzü ve elleri açık oluyor zaten ;)

• sacmalik

0|0
    0|0
  • Saçmalık.

1|0
    0|0
  • rengin koyuluğu ve gözün bile kapanması takvadandır. evet o kadar emredilmiyor ama tesettür müslüman kadının kalsidir. kale ne kadar güçlü olursa onu yıkmakta o kadar zor olur;)

0|0
    0|0
  • Bana göre kesinlikle tam bir rezillik

1|0
    0|0
  • İyi de sanane? Şimdide çarşafa mı karışacaksınız shdhfj. Zaten çarşafın amacı dikkat çekmemek. Ne yapsınlar pembe sarı mı giysinler sgdbsvdb.

0|0
    0|0
  • Bize ne? Kim ne isterse giysin. Demek ki ona göre doğru olan bu. Ne senin, ne benim ve ne de bir başkasının karışma hakkı yok. Kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez.

0|1
    0|0
  • Her ne kadar doğru bulmuyor olsam da saygı duyarım..

0|0
    0|0
  • biz türküz türk çarşaf giymez arap giyer

0|1
    0|0
    • 18 yasinda bir beyinden anca bu kdr zTen. musluman olan her millette isteyen herkes istedigi gibi giyinir. Ataturk arapmiydi yoksa annesi kara carsafliydi. hicbir zaman carsafini cikarmadi. bizim atalarimizin esleri de kara carsafliydi. hatta o zaman basortu denen bir melet bile yoktu. hepsi de kapkara carsafliydi.

• @genczeus madem dini bu kadar çok yaşıyorsun sosyal medyada işin ne mal

• dini size bu kdr öcü gosteren anlatan insanlarinizi... yuh mk bebesi

• yorumsuz sevmem ama

0|0
    0|0
  • Sizene milletin çarşafından siz önce kendinize bakın be ne meraklısınız milleti eleştirmeye.

0|0
    0|0
  • Saçma.

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmiyor kimsenin tercihi.

0|1
    0|0
  • Herkes kimsenin hayatına karışamaz. Isterse çarşafla dolaşsın isterse çıplak. Birey hak ve özgürlüklerini gözetiyorum ben. Ve bana zararı dokunmayan her düşünceye saygı duyarım. Sende öyle yap.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Herkes istedigini giyer

0|0
    0|0
  • Kimsenin tercihine asla Karışmam böyle sen gibi karışan laf edende gözümde saygisizdir.

0|1
    0|0
  • ben açık biriyim kesinlikle saygı duymak gerek açığa da kapalıyada o onun tercihi ne yani kara çarşaflı diye fotoğraf çekemez diye bir şey mi vardı? fotoğraflar anılar için değil mi? o çarşaflı diye anısı olamaz mı? gülüp yargılamadan önce bunları düşünsün herkes o kendini topluma öyle kabulllendirmek için en cesaretli insan senin cesaretin var mı kendini gizlemeye bunu da sorgula

0|0
    0|0
Yükleniyor...