İslamiyet güzel.. insanların davranışlarından islamiyeti kötülemek dogrumu?

bence degil arkadaşlar. şunu cok duyuyoruz namaz kılıyor ama hırsız yok efendim başı kapalı ama yalan söylüyor vs. Güzel olan islamiyet arkadaşlar insanların davranışlarıyla islamiyeti yargılayamayız diye düşünüyorum. peki ya siz? (saygı çercevesinde konuşabiliriz..)

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Mesela şu isid terörü yüzünden islamiyet öcü gibi görülüyor. Gerçek islamiyet insanın yüreğindedir. Gerçek islamiyet kuran-ı kerimdir hadislerdir yani bana göre. Üç beş ruhu eğri karakteri bozuk insan yüzünden hak dinini hiçe saymam kotulemem

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Katılmıyorum. Çünkü, İslamiyet Diğer Dinler Gibi Sosyal Ahlaki Değerleri Olduğundan Dolayı Böyle Dğşünmen Normal... Kafa Kesmeyi, 9 Yaşındaki Kız Çocuğuyla Halvete Girilmesini, Normal Karşılayabilirsin. Ama Ben Karşılamam. Doğru Konuşun, İyilik Yapın Diyerek Diğer Kötülükleri Örtbas Edemezsiniz. Kaldı Ki Hristiyanlıkta, Musevilikte De Hep İyiliği Emredip Kötülükten Alıkoyma Çabasındasınız. Ve Birbiriniz Küçük Görme Eğilimindesiniz Dinler Konusunda... Tarihte Savaşlar, Katliamlar Hep Din Adı Altında Oldu.
    Yani Gelipte Burda İslamiyeti Sütten Çıkmış Ak Kaşık Gibi Gösterme...

0|1
    0|0
    • Diğer kötülükleri örtbas ediyor demen İslamiyette ceza olmadığı anlamına gelir ki bu tamamen saçmalıktır.

• islamiyetten sütten çıkmış ak kaşıktır. ak kaşık olmayan insanlar ve karakterleridir. bu ayrımı anlamayan siz insanlar asıl aşagılarsınız. emri bil maruf nehyi anil münker farzlar üstü bir farzdır evet bizim için. ve biz müslümanlar hiç bir zaman başkasının kötülüğünü istemeyiz ama bazende nefsimize yeniliriz ya hani.. Yani ALLAH büyük ya herkes karşılığını alacak ne ekersek onu biçiçez vesselam..

• Ben genel olarak dinlerin saçmalıktan ibaret olduğunu düşünüyorum. Din olgusu bireye özeldir buna islamiyet hristiyanlık musevilik diyerek gruplandırmak saçmalıktan başka bişey değil. İyi insan ahlaklı insan zaten dini bütün bir insandır. Gidip de sürekli camiye kiliseye gitmesine gerek yoktur. Din sadece insanları kitlesel şekilde kandırmaya ve manipule etmeye yarayan şeytan icadı bişey.

0|0
    0|0
  • islamiyetin kendisi hoşgörüsüz, nefret besleyen, insanları -kadınları- aşağılayan, düşünme yetisini tamamen ortadan kaldıran bir din.

1|0
    0|0
    • kadına bu kadar deger veren başka bir din daha yok. bunları neye dayanarak söylüyorsun merak ettim doğrusu? islam din o kadar naif o kadar ince düşünceli ve hassas ki.. bu söyledikleriniz beni şaşırttı açıkçası. yeterince islamiyeti bilmediğinizi sanıyorum.

• anne ne kadın değilmi

• anne kadındır ama kadın anne demek değildir bu bile islamın kafalara kadın ve anne kelimelerini denk olarak yerleştirdiğinin kanıtıdır. hiçbir kadın anne olmak zorunda değildir çünkü kadınlar damızlık değildir.

• pis kokanlar ve çirkefler müslüman olmasın

0|0
    0|0
  • İslamı ve kuranı adam gibi okuyup, objektif düşünerek hareket etmediğin müddetçe neyin ne olduğunu bilemezsin.

0|0
    0|0
    • Yani ben hiç bir dine inanmıyorum :)

• Bir yandan bunları yaparken, diğer yandan da, “İslam’dan başka gerçek din yoktur; başka dinlere yönelenler sapıktırlar” deyip “cihat’la. insanları Müslüman yapma yoluna gider. Medine’de bulunduğu on üç yıllık süre boyunca, Müslüman olmayan toplumlara (Yahudilere, Hıristiyanlara, putperestlere vd…) karşı kırktan fazla çete saldırıları ve yirmi dokuz savaş düzenler. Yeryüzünü “Dar-ül İslam” (yani “Müslümanların yaşadıkları yerler”) ve “Dar-ül Harb” (yani “savaşılması gereken kafirlerin yaşadıkları yerler”) olarak ikiye ayırır ve yeryüzü “Dar-ül islam” olana kadar savaş parolasını yerleştirir. İşte Muhammed’in yaşamının ve Kur’an olarak yerleştirdiği kitabın bütün insanlara yönelik olduğunun en kısa hikayesi budur.

• Lütfen bir de burdan bakarsan mutlu olurum :)

• Kişilere göre İslamiyeti eleştiren bir insan demek ki doğrusunu biliyor.
    Buyursun yapsın.

0|0
    0|0
  • islamı ahkı le yaşamak zor

0|0
    0|0
  • Yargılayanlar gerçek İslamiyeti yargılamıyor uygulanan Emevi dinini yargılıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İslam ona bunları yap demiyor. O onun kişisel karakteri

1|0
    0|0
Yükleniyor...