Savaş esiri cariyelerin cinsel ilişkiye zorlanması caizken, onların müslüman olmaları imkansız hale gelmiyor mu?

Bakın Ben Müslümanım Namaz ve Oru ç tutan da biriym lakin kadınlara yapılan bu muamele 4 eş alabilme olayı savaşta evli olmayan kadınlarla zorla evlenip cinsel ilişkiye girme bana yanlış geliyor ve imanımı azaltıyor malesef :/

1|0
2|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ben deistim. Yani bize anlatılan dinlerin hiç birisine inanmıyorum, gökten bilmem ne inmiş falan... Çok araştırmak lazım... Senin bulduğun Kurandaki saçmalıklardan sadece 1 tanesi.. Ben sana sürüsüyle gösteririm. Sadece Kuran değil Hristiyanlık, yahudilik, Hinduizm, şamanizm... Ben bunların hepsini araştırdım. Kuran ı da çok iyi bilirim, herkesle konuşabilirim rahatlıkla. Muhammed gelinini kendisine alıyor başka ne diyebilirsin? Neyin savunmasını yapabilirsin? 9 yaşındaki bir kız cocuguyla evleniyor, nasıl bir zihniyetin var ki savuna bilirsin ( neden evlatlık almıyor ) Cariyeliği devam ettiriyor, köleliği devam ettiriyor. Ve Kuran tamamen Muhammed in kendi çıkarları doğrultusunda yazdığı bir kitap. Kendi eşleri o öldükten sonra başkası ile evlenemez diye ayet indiriyor :D diğerlerinin ki evlenebilir ama :D akıl var mantık var insanlık var vicdan var... Bunun bahanesi olamaz... Genel de bu tür konuşmalarımda görüş sahibi bana lafı sokuyor ve engelliyor mesaj yazamıyorum... Bu kişilteki şahıslara ben APTAL gözüyle bakıyorum. Tartışmaya ve konuşmaya hem cesareti hem bilgisi yok...

Bir yaratıcı var ama bu bize anlatılan değil kesinlikle ve şunu da unutmayın yaratıcının bizimle işi yok !

1|0
    0|0
    • İyide madem öyle Hz Muhammed neden kendine saray yaptırmıyor neden en güzel yemekleri yemiyordu neden en güzel kiyafetleri giymiyor bir kral gibi yaşamıyordu? Peygamberler öyle yaşıyamaz deme çünkü Hz. Süleyman zamanının en ihtişamlı krallıgına sahipti eğer gerçekten Hz. Muhammed'in çıkarlarına göre olsaydı bir süre sonra bir kral gibi yaşamaz mıydı sence? Bu arada görüşüne saygım var tabikide sadece soru soryrm.

• İyi insan ol, kimseye zarar vermemeye çalış, kötü düşünme, kimseden korkma, bilgi değişir ama akıl sürekli gelişir bunu unutma, insanlar arasında ayrım yapma ve ayrım yapanlarla görüşme lakin onlardan nefret etme, çocuklarını doğru insan, vicdanlı insan olarak yetiştir, herkese saygı duymayı öğret, bu dünyada herkes gibi senin de benim de söz söylemeye hakkımız var çünkü ben dünyanın bölünmüş halinden çok hepimizin olma durumunu seviyorum sen de öyle ol. Bilmediğin konularda tartışma kimseyle, öğren araştır sonra tartış... Mutlu ol, gülmeye değer ne varsa yaşa ve yaşat.

• Haklısın teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Savas esiri kadin mi olur sen nerede yasiyorsun amazon mu bu kadinlar? Oyle birsey de yok

1|0
    0|0
    • Saçmalıyorsun. Şimdi bir şehir başka bir şehri işgal eder erkeklerle savaşır erkeklerin hepsini öldürür kalan kadınlar ve çocuklar kalır ve o kadınlar savaş esiri olmaz mı? Tamam İşidin yaptıgı yanlış ve amerika oyunu bir grup ama savaşta esir aldıkları kadınlarla evlenip cinsel ilişkiye girmesinde bir günah yok?

• Bu konuyu isid ve araplar icin değerlendirme onlarin islamla alakasi yok ayrica tarif ettigin sekilde savas esiri olmaz ayrica osmanli ve onceki devletler boyle bir uygulama yapmadi esas yapilan onlar artik bizim halkimiz ve korumamizdadir dini yasamakta serbesttir dendi

• İşte sanki Osmanlı dini daha iyi şekilde yaptı. Araplar hep çıkarlarına göre uyguladı.

• Sorgulamaya devam.

1|0
    0|0
  • L an susim diyorum bu tarz ve benzeri ve hatta bütün dinle bağlantılı sorulara susim diyorum görmezden gelim

bu KS de dinle ilgili hiç bişey doğal değil yapay diyorum al işte buyur soruya bak

L an nerde yazıyo abi savaş esiri cariyelerin cinselliğe zorlanması caiz diye

bırak onu bir kadının cinselleğe zorlanması caizdir diye hangi din kitabında , kuranın hangi satırında yazıyo delirtmeyin adamı

1|0
    0|0
  • Kardeşim benimde kafama çok takılmıştı o konu ve fazlasıyla araştırdım her türlü kaynaktan

1|0
    0|0
    • Bende zorla ilişkiye giriliyor sanıyordum ama öyle değilmiş,
      öncelikle savaş esirlerine cariye olmak isteyip istemedikleri soruluyor.
      Ayriyetten cariye olduktan sonrada kendilerine cinsi münasebet isteyip istemedikleride soruluyor

• Günümüz hocaları haram olduğunu belirtiyor.
      Buna kaynak olarak gösterdiklerinide netten bulabilirsin

• Anladım teşekkür ederim.

• 4 eş alabilme olayı o zamanlarda erkek kıtlığı olduğundan dolayıydı yani savaşta ölüyorlardı ve yardıma muhtaç kadın çoktu. O zamana özgü 4 eş olabiliyordu ancak artık öyle bir durum olmadığından gerekte yok. İslamda sabit ayet var hiçbir zaman zorlama yok diye , bu tür konuları daha ciddi kaynaklardan araştırsan bulursun cevaplarını zaten. Ama sen araştırmadan direk imanım zayıflıyor diyorsun demek ki imanın en başından beri zayıfmış senin. İslamda herşeyin açıklaması var tabi arayıp öğrenmek isteyenlere... Diyanetin alo fetva hattına da sorabilirsin bunları. Lütfen iyice araştırmadan yarım yamalak soru sorup milletin kafasınıda bulandırma.

0|0
    0|0
  • Zorla derken?

0|0
    0|0
    • Şimdi sen beni esir aldın savaşta ama ben savaş esiriyim sence ben senle evlenmek eşin olmak ister miyim istemem peki neden cihat ederken kadınlarla evlenip cinsellik yampışlar?

• O şerefsizler kendi çıkarlarına göre kullanıyor islamı desene.

• Elbette öyle ! İşine geldiği kısmı alıp işine gelmediğini almıyorlar. Bir de savaş zamanında erkekler savaştığı için kadin nüfusu çok artar. Ee bir de esirler geliyor bunun üstüne.. tabiî bunlar günümüzde şu an yok.. zorlama ise zaten yok...

• ya bunları söyleyen man kafalara inanma al kuranı kerimi bir de türkçe mealini araştır saçma sapan hacı hocalarla dönüyor ülke ne hale getiriyorlar dini

1|0
    0|0
  • arkadaşım Hz. peygamber savaş çıktığı zaman gelecek olanları davet ediyormuş gönlü varsa kendisi istiyorsa savaşa katılmasına izin veriyormuş savaşa hazırladığı orduyu bile gönül rızası olmadan kurmayan bir peygamberin böyle bir duruma cevaz verebileceğine inanıyor musun?

0|0
    0|0
  • dediğini ilk defa duyuyorum ama muta nikahı olarak belli bedellerle bazı zamanlar caiz olmuş ama sonrasında da yasak edilmiş.

0|0
    0|0
    • Şuanda bile halen muta nikahı var ayrıca o zamanda neden vardı yazık değil miydi o kadınlara

• muta nikahı caiz değildir artık belli dönemler için caiz kılınmıştır bu gibi savaşlarda falan ama muta nikaında karşıdakinin de isteği olması lazım tek tarafflı bir istek değil

• bunu tartışmaya çalışırsan islamdan önce kız çocuklarını gömüyorlardı bunu düzelttiğine şükredin diyecek çok kişi var :D

0|0
    0|0
    • Yani evet o güzel birşey tabi ama onu Araplar yapıyordu herkes yapmıyordu sonuçta.

• İslamda mantık arama noktasına geldiysen kendini bu şekilde sorgulamaya devam ederek 4-8 ay sonra ateist ya da deist olarak bulacaksın, şimdiden hoş geldin aramıza.

0|0
    0|0
    • Yok olamam ben. Çünkü şöyle düşünoyrm. Sevmediğim bir ders var ama çalışmak zorundayım ve mecbur çalışcam sınıfta kalmamak için buda onun gibi birşey.

• Su kadarını bil Müslümanlıkta hıcbırseyın zorakı yaptırımı yok
    Düşmanl vatanından atmaktan başka
    Sapıkların kendi keyıflerıne göre uydurduğu hurafeler bunlar

1|0
    0|0
    • Umarım öyledir çünkü çok kafamı kurcalıyor ve soğutuyor beni.

• Müslüman olmayan kadınları cariye olarak alınız da dediğim şeye gelmiyor mu oda bir zorlama değil mi?

• Müslüman olmalarını sağlamak amacı ile ama herhangi bir zorlama yok
      Savasta ortada kalan kadınları nikaha alıp bakımını üstlenmek sünnettir

• Söz sahibi kimse din onun istekleri doğrultusunda şekillenir. Bu hep böyleydi böyle olmaya devam ediyor. Sadece yıllar geçip önemi kalmayınca farkediliyor

0|0
    0|0
  • İslam dini sadece bir dönemin değil indiği dönemden itibaren ahirete kadar geçerli olan dindir. Şartlarını da ona göre koymuştur. Ben bu konuyu birden fazla açıdan ele almaya çalışmayı düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Nasıl mesela biraz daha açar mısın eğer bilgin varsa

• O malesef ayrı bir konu.

• Bu noktada zina etmek yerine onu da nikahına alarak günah işlememiş hem de mutlu olmuş olabilirsin. Ancak İslam dini işte burada devreye giriyor

• Sen onlara müslümanmı diyorsun peki?

0|0
    0|0
  • Ulan ne caizi be.
    Yok oyle birsey

0|0
    0|0
  • kadın 2. sınıf bir hale bürünmüş bence islamda, kadınları savundukları tek nokta ise cennet analarının ayağının altında bunu diyerek kadınları kandırmaya çalışıyorlar tüm dünya nimetlerini erkekler yiyor. üstelik bu söz bile bakın anaların diyor kadınların demiyor. birde neydi o yalan islamla kadınlar zulumden kurtarıldı, yahu islam öncesi kadınlardan yönetici lider iş kadını oluyordu, islam sonrası bu durum yokedildi. bakınız hz. muhammedin ilk eşi zengin bir iş kadını

1|0
    0|0
    • Kadınlar diri diri gömülüyordu onuda unutmamak lazım.

• hayır gömülmüyordu onlar tamamen uydurma hikayeler

• Öyle bir şey yok uydurmayın günahtır

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyordm ama araştırdım varmış

• Yok öyle bir şey dinde zorlama yoktur ayrıca savaşı var ortada kaçıncı yy dayız? Bunlar o zaman ki şartlar da ve zorlama olmadan rıza ile olurdu her ayette düşünen insanlara diyor hiç mi düşünmüyorsunuz?

• İslam her erkek üzerinedir. Kuran bile erkeklere hitaben yazılmış. Provakasyon yapmak istemiyorum tabi ama bana göre kadınların ezilmesinde en çok dinler rol oynamıştır...

0|1
    0|0
    • Belki o zamanki kurallara göre normaldi adil bir olaydı ama ileriye 21. yüzyıla göre sanki adaletsiz kalmış.

• Her şeyi önceden bilen Kuran şimdiki bu durumu öngörmemiş mi

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...