Sürekli aldatmayı ve yalan söylemeyi huy haline getirmis bir insan bundan nasıl vazgecer?

Hemen yargılamayın bendeki resmen hastalık çok deger verdigim sevdigim insanlara arkadasim olsun sevgilim olsun dogru soylerken bile yalan katiyorum icine sevgililerimi o ana kapilip aldatiyorum istemedikleri seyleri yapiyorum sonra hemen pisman oluyorum vicdan azabi cekiyorum uzuliyorum itraf ediyorum yaptigim hatayi bazen affediyorlar bazen affetmiyorlar ben bundan nasil kurtulurum allah rizasi için akıl verin nolur bu huylarim hayatimi mahfetti mahfediyor

Güncellemeler:
Felaket vicdan azabi cekiyorum geceleri uyuyamiyorum yaptiklarimin sonuclarini dusunmekten beni seven insanlarida hep kaybediyorum

1|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Geçmez o huydan
    Çok çok aşık olması gerekir sadakat için

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• sürekli diyorsun neden vazgeçsinki. :)

0|0
    0|0
  • Bence kişiliğin oturtamamışsın karakter sorunu çekiyorsun. Ne yapacagını kestirelmiyorsun. Tedavi almalsın piskolojik olarak farydasını görürsün. Onun dışında ailen ve gerçek dostlarına sokul onlarda manevi olarak yanında olur seni daha iyi hissetirirler. Hayatı ve kendinide sev değersiz biri gibi davranma kendine :)

0|0
    0|0
  • Senin bir dayaga ihtiyacin var:)

0|0
    0|0
  • psikoloğa git

0|0
    0|0
  • Tek yol sevgi

0|0
    0|0
  • Yaptığın yanlışları sürekli, insanlara anlatarak

0|0
    0|0
  • adamı degiştiremezsin başkasını bul

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bence bir psikoloğa görünmelisin. Aynı sorun bende de vardı çok gereksiz olduğunu inanmayacaklarını bile bile yalan söylüyordum ortada hiçbir sebep yokken. Ama artık iyiyim çok mecbur kalmadıkça yalan söylemiyorum

0|0
    0|0
    • nasıl başa çıktın peki bununla

• ikimizin durumu aynı olmayabilir. Mesela ben ailemden göremediğim sevgi ve ilgiyi dışardaki insanlardan görmek dikkat çekmek ve ilgi odağı olmak için yapıyordum. İlk olarak sebebini bulmalı sorunun kaynağına inmelisin. Zaten daha sonra bu olayın çok saçma olduğunu anlıyorsun. Ama emin ol psikolojik destek şart. İnsanar seni yalan söylemeden de sevecek sana bir şey kazandırmayacak yalan söylemek hatta bir çok şeyi alıp götürecek. Buna inansan bile yeterli olur

• can çıkar huy çıkmaz.. buna alışmalısın. oluruna bırak

0|0
    0|0
  • Can çıkar huy çıkmaz demişler

0|0
    0|0
Yükleniyor...