Sizcede dünyanın en ilginç olayı değil mi?

Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Kutsal kitabımız kuranı kerim ilk ayeti de "OKU" ... ama 10 kişiden 1 kişi ya okumuş oluyor ya olmuyor. Sizcede ilginç değil mi?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Allah için okumuyor , herhangi 1 faydasını görmediği için umursamıyor , ayetleri bilmiyor , 70 büyük günahtan birinin cehaletten kurtulmaya çalışmamak olduğunu bilmiyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynen garip

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kardeş ilk ayet sadece oku degil..
    Oku.. Yaradan Rabbi'nin adı ile , aklınla oku ! Dogru olanı bu.
    10 kişiden yola çıktıgın genellemeye göre 10 kişiden 1i ya abdestli ya abdestsiz. Sonuçta müslümanız buna ne diyceksin peki?
    Dinimiz sorgulamayı yasaklamıştır bize. Aklımızın alamayacagı kadar geniş konular Allah C. C ve Kuranı kerimin ayetlerinin içerigi. Sen kendin olman gerektigi gibi ol olmayanlara ise uyarını yap fakat zorlama. Çünkü zorlamakta yok dinimizde.. Selametle..

0|0
    0|0
    • Zorlama yok haşa. Benim okuyun deme gibi bir hakkım da yok. Ama bu bizim kitabımız. Nasıl açılıp bakilmaz..

• Sorma kardeşim Nasıl açılıp bakılmaz diye sorma. Gördünmü hiç nedne okumuyorsunuz diyen din adamı göremezsin çünkü okuycaksınız demezler.. Açıp bir göz gezdirin derler hatta ayetlerle örnek verirlerki dikkat çeksin ilgi çeksin diye.. Bizim kitabımız oldugunu herkes biliyor.. Hatta kabirdeki ilk sorulan soruları münker ve nekir meleklerini bile biliyorlar. Din ile paranın kimde oldugu belli olmaz. Boşver aldırma sen..

• Anlatamiyorum sanırım ben kendi kendime düşünüyorum kimseye neden okumuyosun demiyorum. Beni de ilgilendirmez zaten her koyun kendi bacağından asilir

• Nerden çıkardın o oranı? Benim arkadaşlarımdan okumamış yoktur.

0|0
    0|0
    • Ben belli bir kesimden bahsetmiyorum. Sokaktan bahsediyorum. Kaldı ki bırak okumayi okuyanlara bile yobaz gözüyle bakanlar var

• O yobaz diyenler yobazdır. Dediğim gibi öyle bir oran yok. Yaşadığınız şehirden dolayı öyle düşünüyorsunuzdur.

• Lafa gelince herkes fetva verir 😀

0|0
    0|0
  • Bir elif in anlamı için iki cilt kitap yazılmış

0|0
    0|0
  • sanane milletin okumasindan kendi isine bak. Okumadigini nerden cikariyosun? Kahin misin

0|0
    0|0
  • daha ilginci de anladığı dilde okuyanların deist ya da ateist olmaları

0|0
    0|0
    • Fazlası da iyi değil kafayı bozanlar da oluyor ewet. Hassas bir konu

Kızlar Ne Diyor 2

• aynen öyle

1|0
    0|0
  • Din ve devlet işleri ayrılalı seneler oluyor. Dini İslam değil devletimizin. Okumak istemeyen de okumayabilir. Onların seçimi yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
    • Nasıl dini islam değil 😮😮😮😮

• Uzun zamandır değil. Müslüman çoğunluyla müslüman devlet olabiliriz ama İslam devletimizin dini değil.

Yükleniyor...