Arkadaşlar ben çok mi salagim yoksa çok mu safim? nasil davranacagimi bilmiyorum sanirim😢?

Merhaba arkadaşlar ,
25 yasinda SMMM yaninda asgari ücretle çalışan bir elemanim. dun yasadigim bir olay yüzünden bunu yazma gereği duydum 😢ben hic birikim yapamiyorum. kenarda uç kuruş param yok. ben eve gelirken her gün bazen 2 günde bir hep aksamlari TV karsisinda yemek için icecekdi cipsti abur cuburdu alir gelirim. hep beraber yenir herşey çok güzel. gel gelelim ki kardeşim dun paranin lafini yapiyor. dun yemeğe gttk burgere kardeşim ve ilimizin ortak bir arkadaşı ile. herkes menüsünü aldi parasini ödedi yedik falan parka gttk abur cubur alalim dedik. uç kuruşun ladini yapti bana. sonra mesela bir arkadasim vardi orta köye gezmeye gttk parasi yoktu dedim ben ismarlarim tamam dedi bir dahakini de ben. orta köye gttk kumpir içecek falan yedk 55 lira tuttu neyse odedim. snra ayni arkadaşım bende 20 lira istedi verdim bende. snra vermedi parayi falan ini kazandı gitti şimdi facede instagramda falan görüyorum. kahvalti mekanlarına gidiyor. beraber parka gideriz onun parasi yoktur ya da ben onlara gderm hep biseler alirim onun bize gelirken bize aldgini hatrlamiyrm tamam maddi durumu iyi değil ama nasıl unide gidip gezebiliyor.. eve gecende 50 liradan fazla alışveriş yaptı. sucuk vs biseler aldm kahvalti hazirladm kardeşim oturdu yedi içti şimdide almasaydin diyip duruyor kendisi elini cebine atmiyor. oda unide okuyor babam her ay 600 liraya yakin okul taksidi ödüyor ona hazin bile. oda haftasnu 2 gün calisiyor 500-600 aliyor kendi masraflari için. ben bide her ay annrme 400 lira veriyorum. ben ne yapmaliyim sizce ben veren taraf benim yani. biktim bu durum. yaparsin yaparsin da zamanki geldiğinde yapmasaydin olur ya aynen o durumdayim yani😢 tavsiyeler verir msnz bana

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bak bacım sana bir öğüt vereyim kulağına küpe yap bunu hiç bir zaman unutma =)) Ne kadar güçlü isen etrafındakiler o kadar seni sever. Örneğin Ali AĞAOĞLU adam kart zampara güzel olan her şeyi severim diyor açık ve net. Sonra adam canı istiyor rus sevgilisi geliyor canı istiyor bir başkası geliyor. Resmen harem kurmuş şimdi soruyorum sana bu adam çulsuz olsa kim bakar bu adama? Paranı yedir cimri olma fakaaat nankörlere koklatma sana ısmarlayana ısmarla nankörlük yapanlara değil...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bence 25 yaşında birisin genç te sayılmazsın. koç un sözünü söylerim kendime ve etrfımazengin olmak çok para kazanmak değil , kazandığın parayı tutabilmektir. kazandığın parayı unut. bunu ysapmasaydımda olurdu , buraya gitmeseydimde ölmezdim. akşam televizyon karşısında ıce tea içmesem cips yemesemde olurduları , arkadaşlarına ödediğin hesapları alt alata topla. ne kadar tuttuğunnu bize yaz... ve hiç bir zaman kazancını kimseye paylaşma ailen dahil. herkese yok demeyi en başta öğren. sen yok dersen onlarda yok olduğunu bilerek hareket edecekler. ve araba olabilir ev taksiti olabilir borçlanmayı öğren :) borçlanarak büyürsün :)

0|0
    0|0
  • orada da senin gibi arkadaşlar edinmiştir. kusura bakmayın ama iyi niyetinizi suistimal etmişler ve sizi salak yerine koymuşlar :S

0|0
    0|0
  • ben asgari ücretten fazla aldığım halde birikim yapamıyorum. ödediğim hesapların lafını yapmam karşıdaki iyi niyetliyse. ama ben sürekli fedakarlık yaptığım halde bunun farkına varamıyorsa deli olurum. verdiklerimi de geri almak isterim. bir arkadaş vardı hep yardımcı oluyordum telefonu yok diye telefon hat aldım. parasız kalınca gitmiş satmış telefonu. sürekli yalanlar filan resmen dalga geçiyordu benimle ben de icraya verdim hahaah

0|0
    0|0
  • böyle insanlar olmalı çevremde

0|0
    0|0
  • Kalbin temiz paraya pula önem vermiyorsun ama senin bu yönünü suistimal etmelerine izin verme

0|0
    0|0
  • Saf değilsin.

0|0
    0|0
  • bir hesap açıp oraya maaşını aldıgında ufak ufak bişeyler at boş ver takma böyle şeyleri

0|0
    0|0
  • Özelde konusalimmi

0|0
    0|0
  • Buraya getirmicektin

0|0
    0|0
  • ne olacak bende yanımdaki elamana onu veriyorum :) :) o parayada sıtaj yapmıştım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Abur cubur alma onun parasini kenara koy derim biliyorum ben senin yaşadığını duyguyu anlıyorum seni ama ilk yazdığımı yapmalısın

0|0
    0|0
  • Smmm ney
    Annene yardım et ama diğerlerine ederken bin kere düşün

0|0
    0|0
Yükleniyor...