Aile içi iletişiminiz nasıl? Problemlerinizi sağlıklı ve basit şekilde çözebiliyor musunuz?

Neden kaynaklı bilmem ama biz 5 kişiyiz. Kimse bir fikrini doğru düzgün karşıdakine iletemiyor. Ya bağırıyor, ya kötü söz söylüyor vs. haliylede iyi bir sonuç ortaya çıkmıyor.
Mesela ben bugün kardeşime bir şey söyleyecekdim, kıl olduğum para konusu vardı. Parayı biraz çok seviyor.. Uyarırken istemsizce kötü söz söyledim, tam derdimi anlatamadım. Sonra kardeşim sinirlendi bu seferde aile büyükleride bize kızdı..
Anne baba da aynı şekilde bir dertlerini adam akıllı söyleyemezler, boş yere tartışmalar çıkabiliyor.
Sizin iletişiminiz nasıl? Nasıl bir çözüm bulabilirim bilemiyorum çünkü birimiz iyi ifade etsek karşıdaki farklı bir ruh halinde olabiliyor veya o anlatsa biz ters olabiliyoruz..

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Ben içime kapanık bir kız olduğum için kimseye karismiyorum kimse de bana karışmıyor 😃

0|0
    0|0
    • Oh ne alaaa senden birazıda bizde var, hiç birşey umrunda değil. :) Kıl oluyorum :D

• Ne gibi msisal? Ama aslında yalnız olmak ıyı degıl mı ya? En azından ınsanlardan darbe yemıyorsun :) Ki zaten bu yaşa kadar boyleysen alışmışsındır heralde.

• Aynen alıştım evet 😃 Yok be darbe yediğim için böyleyim zaten 😃

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı problem bizde de var. Anne baba dan kaynaklı. Çok boktan bir durum. Artık aynı sofrada yemek bile yemiyoruz.

0|0
    0|0
    • Aynen çok bkdan, ama nereden kaynaklı bılmıyorum tamam onlarda iletişim kuramıyor ama onlardan mı bize geçiyor bilmiyorum. Hata kimde bilemiyorum, adaletli şekılde hatalarını herkesın kendı kafamda cozmeye calısıyorum fakat ne yapsam bılemıyorum. Kos koca ınsanlar çok basit şeylere tartışma çıkıyor yani kimse akıllanmıyor, görevini bilemiyor.. Mesela annemın kızdığı bır şeyi babam tekrarlayabılıyor. Ben şimdi kıme ne deyım kı? Sizde durum nasıl?

• Bizler büyüdükçe bu durumu izah etmeye çalışıyoruz. Babam önceden çok diktatördü mesela, artık değil. Ama ne kadarda olsa iletişim hep kopuk. Kimse sıkıntısının ne olduğunu söylemiyo. Evde herkes kendi odasında takılıyo. Koridorda falan karşılaşırsak selamlaşıyoruz :)
      Şaka bir yana birlikte zaman geçirilmeli çokça. Evde tek tv, en azından hep birlikte bir öğün yemek, hafta sonları keyifli bir organizasyon ve empati
      Aslında her şey bu kadar basit. Tabii maddi sıkıntılar bu durumun en büyük düşmanı
      Sonuçta artık çocuk değiliz kendimizi ifade edebilir karşımızdakini anlayabiliriz

• Vayy ya, bizde biraz daha farklı yine ev küçük sofrada felan beraber olunup oturuluyor fakat bir yerde biri diğerini kızdırmayı başarabiliyor. Annem gezmeyı sever, ama tabi usulunce babam robot gıbı hıç beraber gezmez. Anca sağda solda komuşulara yardım eder :) Hani annemle en azından konusuyorum sıkıntıyı az çok ona dıle getırebılıyorum anne hatan su babam su sekıl felan ama sureklı hanı iyimser düşünmesine yol açmaya calısıyorum yoksa baska turlu basa cıkılamaz. Babama doğru duzgun soyleyemem nedendır bılmem, boyle bı duygulanır gıbı oluyorum. Bıde babam kabullenmıyor kolay kolay sadece laf atıp geçiyorsun :D

Kızlar Ne Diyor 4

• Ailemde bunu çok seviyorum. Herkes birbirini dinliyor ve eğer bir problem varsa hep birlikte oturup konuşuyoruz birbirimizi anlamaya çalışıyoruz

0|0
    0|0
  • İletisim 0

0|0
    0|0
  • Bizim de baze oyle oluyor. Karşılıklı birbirini dinleyip anlasalar ve fikirlere saygi duyabilseler bir problem olmuycak aslında

0|0
    0|0
  • Evet çözebiliyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• aaahhh ahh, ben de abimle anlaşamam hele de para konusunda, ben fedakarlık yaparım beyımız hep bana hep bana der 5 km ileriye arabasıyla bırakmaz otobusle gönderir mazotunu da koyduğum halde...

0|0
    0|0
Yükleniyor...