Şehit cenazelerinde Frederic Chopin'in Cenaze Marşı yerine Itri'nin Tekbir bestesinin çalınması daha doğru değil mi?

Elbette şehit haberleri ve acısını yaşamak istemiyoruz. Ama o acıyı yaşarken Tekbir bestesinin okunması daha milli, daha manevi değil mi? Ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Güncelledim, akşam görüşlerini bekliyorum.
Nerede gececi vatanseverler?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Görüşlere bak allahım yarabbim 😰
    Bu kadar boş insan olması gerçekten çok üzücü endişe ediyorum nereye gittiği belli değil ülkenin.
    Bence son derece haklı bir soru devlet töreni şehit cenazesi millet için verilmiş bir can ve frederic yerine milli bir besteyle uğurlamanın daha yerinde olacağı kesin

0|1
    0|0
    • Ben de milli duygularla cevaplar gelecek diye ümit ediyordum.
      Meğer herkes başka şeyler peşinde.
      Birisi diyor, Şehit yakınına sorsunlar,
      diğeri diyor, şehidin dinini bilemiyormuşuz,
      Demiyorlar ki, bu zamana kadar kilise müziğiyle uğurlanan şehitlerin dini neydi?

• Doğrudur saygılar 😄

En İyi Erkek Görüşü

• Cenaze sahibi karar versin ne okunmasını istediğine. En doğrusu bu.

3|2
    0|0
    • Devlet töreni bu.
      Cenaze sahibi zaten memleketinde kendi istediği gibi defin işlemi yapıyor.

• Arkadaş, ailenin acısı içerisinde ona hangi besteyle şehidi uğurlayalım sorusu sorulur mu?
      Senin soruma karşı cevapların ve soruların yaşına uymuyor.
      Negatif düşüncelerin hep başka şeylerin peşinde olduğunu düşündürtüyor.
      Bunca yıl, kilise müzigiyle şehitler uğurlanmış, şimdi tekbir ile... Bana göre doğrusu bu.
      Daha da yorum yapma.

• Ulan ailenin acısı içerisinde bir sürü cenaze detayı planlamak zor gelmiyor da hangi marşı istersiniz diye sormak mı zor geliyor?
      Yürü git allahın aktrolü.
      Soracaksın tabii, yok öyle "benim dediğim olacak" terraneleri bundan sonra.
      Halkın istediği olacak o kadar!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Aşağıda biri ailesine soralım demiş. Olm adam çocuğunu gömecek bir de gidip ne çalalım mı diye soracaksın? Ben olsam soranı da sordurtanı da bulur s. kerim. Sen doğru diyorsun boşver.

0|1
    0|0
    • Evet, bir de telefon denen bir şeyin varlığını söyleyip yol gösteriyor arkadaş.

• Olabilir

0|1
    0|0
  • Şehit olanın dini inancını bilmiyoruz. Kafamıza göre iş yapmak olur.

0|0
    0|0
    • Mutlaka inancını bilen vardır merak etme...

• Arkadaşım, devlet şehidini uğurluyor.
      Devlet töreni düzenliyor.
      Orada marş çalmaktansa, tekbir ile uğurluyor.
      Polemik yapmaya gerek yok.

• polemik yok zaten düzen devam ediyor.

Yükleniyor...