Atatürk’ün 7 Şubat 1923 Çarşamba günü Zağanos Paşa Camii’nde Okuduğu Hutbe' yi biliyormusunuz?

Atatürk' dinsiz işmansız diyenlerin çamur atanların dikkatine sunulur. okumak o zihniyetlerin pek alışkanlığı değildir ama üşenmeyinde bir okuyun bakalım. link aşağıda

http://bagimsizrehberler.blogcu.com/ataturk-un-okudugu-hutbe/13049113

1|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kuranı Türk Halk Diline çevirmesi bile Din adına en büyük iş.

0|1
    0|0
    • Kurani turk diline ceviren taaa osmanli kurulmadan onceki hanlardan biridir
      Sonra selcuklu
      Sonra osmanli
      Sonra ataturk cunku alfabeyi degistirdi birakta cevirsinler

• Evet kardesim evvelasi ozturkcedir cunku dil ozturkce idi hanin biri cevirtmisdir
      Sonrasinda da butun turk devletleri lullandiklari alfabeye göre cevirmistir arastir bariz gorursun

• Meal ve tefsir olarak yani halk dili ilk atatirk falan degil

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Katılıyorum

0|1
    0|0
  • Hutbe okuyan dinli imanlı mi oluyor 😂 bu ülkede çocuklara tecavüz eden imamlar var, hutbe okuyunca olmuyor bu işler

0|0
    0|0
    • arkadaş. anlamamışsın soruyu.. ateistti islamı batırdı alimleri öldür düye salya akıtanlar için kanıt sundum sadece.

• Soruyu anladım ve verdiğim örnek onun için di. Peki atatürk cumhuriyetin ilanından önce camilerde hutbelerde boy gösterirken cumhuriyetin ilanından sonra neden cami hutbe vs yerlerde göremedik? Onun yerine balo içki kadın vs nin bol olduğu yerlerde görmeye başladık? Adamın müslüman olmadığı ve dini kullanarak destek görmeye çalıştığı apaçık belliyken bu kadar kendini niye yırtıyorsun. Ateist olan kemalistler Atatürkü ateist yapıyor müslüman olanlar ise zorla müslüman yapıyor. Aranızda anlaşmaya varın artık

• At yalanı s! keyim inananı.

0|0
    0|0
  • Aynisini tayyipte yapiyor genc 👌

0|0
    0|0
    • alakaya maydonoz şimdi. o iki ismi yanyana bile telaffuz etme. önce bir oku konuşmanın içeriğine bak yeğen.

• Insanlar duygusaldir en guzel yalani dogrularla birlikte verirsin tayyip gibi isi biliyormus

• Neyi savunuyor bilmiyorum ama çok iyi söylemiş.

• dine saygısı olsaydı Kuranı ikinci plana atmazdı ayrıca hutbe okuyarak bir şey olunmuyor kafasını kaç kere secdeye koymuş yaşadığı zamanlarda

0|0
    0|0
  • Dinsiz olduğunu iddia edenler ve izinden gidecez diyenler chpliler zaten. Akpliyim ve neyin ne olduğunu biliyorum dinsiz bir nesil istense vatan neden kurulsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...