Asker polis şehit olurken ben neden üzüleyim ki?

Memleket yönetimi AKPde, bedelli askerliği çıkaran AKP (parasını ver kurtul mantığı), bedelli askerlik yapan memleketin zengin çocukları (bence akıllılık, askerlik görevim olsa ben de parasını verirdim, en çok da AKPli vekillerin çocukları yeğenleri bu imkanı kullanıyor), onlara göre şehit olan memleketin gariban çocukları (çoğu akpli aileler kısmen mhpliler bana göre siyasi erkin kurbanları), Bilinçli bir CHPli olarak bana dokunan bişey yok, kıravatlı AKPliler mecliste lojmanlarda otururken eline kıymık batmadan twitterden milliyetçilik mesajları atarak vatansever oluyor, bütün bunları trene bakar gibi seyreden sağ güruh bize vatan haini diyor, biz asker polis ölünce neden üzülelim ki?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Aynı fikirdeyiz , ben erkek olsam askere gitmezdim. Giden ağır salaktır. Ben anarşistim. Zorunlu herşeye karşıyım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bedelli gerekli

0|0
    0|0
  • Vicdan yok mu sende bunun particilikle alakasi nedir?

0|1
    0|0
    • CHPliyim yönetimde CHP olsa ve bugünkü siyaset güdülseydi bu düşüncem harfiyen geçerli olurdu, biri beni cepheye gönderecekse başımda onun olması lazım, HDPnin gazıyla PKKya katılıp ölen gençler de AKPnin yaptığı siyaset sebebiyle ölen asker ve polisten farksız

• Anliyorum ama sana katilamiycam. Oncelikle orada sehit dusen bizim kardeslerimiz.. ben ne olursa olsun onlar icin uzulurum:( daha fazla konusmak istemiyorum kalbini kirmaktan korkarim.. hosca kal..

• biz de tüm insanlığımızı yitirmedik, neden dağa çıktığını bilmeden ölen teröristlere de yazık siyasi iktidarın oyunlarına alet olup ölen asker polise de yazık, görev diyerek can verirken onlar da sorgulasın, şu da bir gerçek kendini düşünmeyeni kimse düşünmez

Erkekler Ne Diyor 7

• O iş öyle değil.
    Tamam, kızıyoruz iktidar partisine (isimlerini bile anmayarak protesto ediyorum. Örneğin "Cumhurbaşkanlığı makamında oturan şahıs) fakat ölen, şehit olan kişiler sizin, benim gibi insanlar. Bu yaptığınıza papaza kızıp oruç bozmak denir.

Hükümetin hataları, günahları ve yanlışlıklarına ben de kızıyorum. Kızmayanlara da şaşıyorum ama bu demek değil ki görevimi yapmayacağım. Ben yine her gün olduğu gibi elimden gelenin en iyisini yapacağım ama hükümetin suçları nedeniyle insanlar ölürken doğrusunu insanlara anlatacağım ki doğruyu bulalım.
    Diyebilirsiniz ki Soma'da 300'den fazla öldü ve yine gidip onlara oy veriyor bu halk o zaman ölsünler. İşte bu zihniyet çok tehlikeli. Madem öyle al böyle dersek hepimiz yanılırız. Hepimiz suçlu oluruz.
    Eminim siz böyle değilsinizdir. Bir yanlışı başka bir yanlışla kapatmaya çalışmıyorsunuzdur. Kızgınlığınızı, öfkenizi bu şekilde yansıtmanız doğru olmaz. Suç yanlış yapanındır. Siz buna iştirak etmeyin lütfen. GÜn gelir devran döner. Bu iktidarın ve suçlu olan Cumhurbaşkanlığı makamındaki şahsın da sonu gelecek elbet bir gün. İşte o gün bizler doğru olmalıyız ki o suçları tarafsız ve adil bir şekilde yargılayalım.

Son bir sözüm de şehitlere.
    Ölüme aşina bir insanım. Yitip giden canları gördüm. En çok da güneydoğuda vatani görevimi yaptığım sırada. Bir insan böyle ölmemeli. Şehit cenazesinde anneyi, babayı, sevenleri gördükçe içim burkuluyor. Son bir kez öpemeden, sevdiğini söyleyemeden gitmemeli canlar. Geride gözü yaşlı bir eş ve ne olduğunu anlamayan yavrular bırakmamalı babalar, eşler, abiler, kardeşler.
    Ben teröristler için bile üzülüyorum. Allah bir can vermiş ama bunu yanlış kullananlar bir ruh var karşımızda. Belki doğru şartlar sağlansaydı okuyup vatana ve insanlığa hizmet edecek bir adamı teröristlere kaptırıyoruz. Yazık değil mi.
    Öfkenize kapılmadan öğretici ve yol gösterici olmanızı dilerim.

0|0
    0|0
    • ilk cümlende mantık hatası, sen hakkını savunmazsan hiç kimse senin hakkını savunamaz, sen canını kaybetmene sebep olana destek vermeye devam edersen, suçlu arama bunun açıklaması teslimiyet, son cümlende eğitim demişsin, tahsilli bilinçli insan dedikleri yaptıklarına uymayan yöneticilere destek verir mi?

• Yanlış anlamışım. Partili olduğunuzu düşündüm.
      Bir ara giriş yapacağım. Madem Chp'den de umutlu değilsiniz, o zaman neden oy veriyorsunuz. Başka bir partili değilim, size bir siyasi ideoloji dayatmaya çalışmıyorum. Benim gözümde hem iktidar partisi hem de diğer partiler suçlular. Fakat sizin eleştirinizdeki iktidar takipçileri kadar diğer partililer de suçlular. Chp, Mhp ve hdp'den bir şey olmayacağını bile bile neden oy veriliyor ki. Artık değişim zamanı gelmedi mi.

Bilinçli insanları oluşturabilmemiz için çaba göstermeliyiz. Yıllarca sustuk ve sonunda ne olduğunu görüyoruz. O yüzden siz, ben ve diğerleri çaba göstermek zorundayız. "Bu halk iktidar partisine layık" diyerek kızgınlıkla hareket etmenin bir faydası olmadığını görüyorsunuz. O zaman farklı bir şey yapmak gerekmez mi?

Ölen askerler, polisler ve diğer görevliler için üzülmemek olmaz. Kimse ölmeyi hak etmiyor.

• terör örgütünün yanında yer alan HDPye oy verecek kadar adileşemem, MHPye oy versem an itibarıyle AKPnin kuyruğundan farksız durumda, AKPnin de 15 senedir ülke değil kendi çıkarına çalıştığını artık AKPye oy verenler de kabul ediyor, savundukları ideoloji olan muhafazakarlık bile ensar vakfı olayıyla çürüdü, Kılıçdaroğlunun siyasi bir lider özelliği yok ama mecliste bulunan siyasi partiler içinde her şeye rağmen en net olanı CHP, bu yüzden CHPye oy veriyorum, HDP ve AKP kıyamet kopsa oy alamaz benden günümüz değil bundan önceki figüranları da (HDP için Hadep Dehap Dep BDP, AKP için AP, DP, Anap siyasi makalelerde yaşanılanların bugünkü olayların tekrarı gibi) bugünün senaryosunu oynuyorlardı, MHPde bir değişim olursa MHP düşünürüm ama o da emanet olur, domino etkisiyle CHPde de değişim görürsek CHPye geri dönerim

• ATATÜRK e sarhos Sehide kelle derler pkk ile ayni masaya otururlar mit tirlariyla silah tasirlar. Hirsizlik yolsuzluk bunlarda. Ama CHP sucludur 😂 Cunki niye adam (adam dedigime bakma farzimisal) yol yapti

1|1
    0|0
  • Vatan haini nedir 😄

0|0
    0|0
    • onu da sağcılar açıklasın

• Öncelikle Ölen demeyelim, ŞEHİT olan askerimiz, polisimiz AKP hükümeti için değil, vatan sevgisiyle şehit oluyorlar, Askerimiz orada çatışmaz ise, hükümete kızıp silah bırakır ise evimizin önünde bombalar patlar, dış güçler tarafından zulmediliriz, Sizin dediğiniz şey Pireye kızıp yorgan yakmak gibi birşey, Üzülmüyorsan eğer askerimize, polisimize senden öte vatan hainimi var.

0|0
    0|0
    • 100 kişilik teröriste siyasi iktidarın emriyle müdahele etmeyen asker bugün şehit oluyorsa benim askerim olamaz, hükümetin askeri olur

• Yine Hükümet yüzünden askere laf ediyorsunuz, Anlatamıyorum heralde Hükümetin yapmış olduklarını askermi ödeyecek. veriniz oyunuzu indirim hükümeti Oh negüzel hükümet kötü olsun sizde Şehit olan askere üzül meyin Böyle Adaletin çiçeğine koyarlar kardeş.

• ben bu hükümete oy vermiyorum zaten, benim dediğimde oy verenler şehit oluyor ve beni etkilemiyorsa beni kimse vatan haini ilan edemez

• bende akp li değilim ama ölenler bu ülkenin askeri polisi, askerin polisin akp lisi chp lisi yok benim için. o yüzden hepsi için üzülürüm. o asker birinin babasıydı, birinin kocasıydı, birinin evladıydı.. üzülmemek elde mi?

0|0
    0|0
    • kardeşinin cenazesinde isyan eden yarbayı vatan haini paralelci ilan ettiler, askerin polisin görevi hükümetin talimatlarını uygulamak değil memleketi korumak, içişleri bakanı yüz kişilik terörist grup görseniz bile müdahele etmeyeceksiniz diyor ve edilmiyor, şimdi terörle mücadele ediliyor ve bir sürü şehit veriliyor, bunun adı siyasi hamleden başka bişey değildir

• hayır suç işlemiş olmaz, çünkü asker kendisine verilen talimatı uygular. mesela sarıkamışta hiç savaşmadan donarak yaşamını yitiren 90 bin kişi gibi.. o soğukta oraya gitmek mantıklımıydı? değildi ama verilen talimat bu yöndeydi.. bana kalsa benimde fikrim keşke o zamanlardada müdahale edebilseydiler ama bu suç askerin polisin değil, siyasilerindir. siyaseten sevmediğin insanlar öldüğünde üzülmesen banane desen anlarım ama polis asker hepimizin polisi askeri..

• 211 sayılı TSK iç hizmet kanunu madde 35 a bendi http://www.tsk.tr/1_tsk_hakkinda/gorevi.html

• haklısın kardeş valla haklısın

0|0
    0|0
  • kafası güzel arkadaş bunları chp yapmayacak mıydı sanki

0|0
    0|0
    • yapacak mıydı yapmayacak mıydı bilmem, bugün iktidarda CHP olsaydı, CHPli vekiller lojmanlarda otururken beni cepheye göndermeye çalışsa önden onların gitmesini bekler ve yine gitmezdim

Yükleniyor...