Neden Osman Gazi Köprüsü ücreti çok bulunuyor?

Köprünün tek geçiş ücreti 25 dolar + KDV (80TL)
Gidiş dönüş ücreti ise 35 dolar + KDV (110TL)

Vapur ücretinin 60TL olduğunu düşünür ve gidilecek onlarca km yol + yakıt, vapur tek gidiş ücreti köprünün çift geçiş ücretinden bile çok fazla..
Ayrıntılı Bilgi

Güncellemeler:
Aklına skyim :D valla beyin yok bunlarda tartışmaya girilmez cahille. Hala pahalı diyorlar

0|1
8|14

En İyi Kız Görüşü

• Bahane bunlar ablacım bahane bedava olsa yine memnun olmazdı bu millet neden çünkü RTE yaptırdı..

0|1
    0|0
    • Vallahi tek nedeni bu :)
      CHP yapsa yere göğe sığdıramazlardi

• Teşekkür ablam ❤

• Rica ederim lafı mı olur ablam <3

Kızlar Ne Diyor 7

• Para göz insanlar😂

0|1
    0|0
  • Onlar senun yazdiin gibi hesaplamiyorlar ki sadece kendi maddi durumlarina gore yaziyorlardir belki pahali diye

0|1
    0|0
  • Şöyle ülkede yapılan her şeye rte ye düşman gözüyle baktıkları için karşı çıkıyorlar. Daha ne yapılacak bu millete çözemedim?

0|1
    0|0
  • Uzun yolda gidip arabaya verdiğin benzin parasını yolu kısaltıp köprüye ver 😂😂😂

0|2
    0|0
  • Çokta pahalı değil la abartmasınlar :D

0|1
    0|0
  • millete iylik de yaramıyor mis gibi köprü işte kullanmazsan kullanma arkadaşım ücret normal

0|1
    0|0
  • sanırım bir an önce köprünün maliyetini çıkartmak istiyorlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Beyin yok diyorsun da asıl beyin sende yok.
    Evet pahalı.
    Bu ülkede nefes almak için bile vergi ödüyorsun, devlet neden var; vatandaşa hizmet etmek için yanlış mı?
    Ben hizmeti bu kadar uçuk rakamlarda alıyorsam şayet burada bir problem vardır.
    Konuyu siyasete, partilere kadar taşımışsınız, neden çünkü kendinize savunucak bir taraf yaratmaya çalışıyorsunuz ki bu suçluluk psikolojisidir.
    Ben bu devlete vergi ödüyorsam o köprü en azından kendi maliyetini çıkartana kadar ki, ayakkabı kutularını köprüye yatırmadığını varsayarsak, cuzi miktarda ödeme yapılabilir, ama kalkıpta 110 tl gibi hatta dolara endeksli bir sistem yapılamaz.
    Zaten kafadan dolar olması bir soru işareti neden diye..
    Severek okuyordum, takip ediyordum seni de bu kadarına da pes dedirttin.
    Neyse seni ve tayfanı cahilliğinizle başbaşa bırakalım..

0|1
    0|0
    • Ahaha sen takip etsen okusan ne okumazan ne?

Hangi ülkede köprüler bedava ulaşım bedava ki burada da bedava olacak?

Yap işler sistemi bu dünyadan haberiniz yok boş boş yorum yapıyorsunuz. Elin adamı senin TL ilen mi çalışacak sanıyorsun?

Hizmetin neresi uçuk söyler misin? Vapurla gideyim desen %60daha pahalı. Karakollardan dönüp dönüp dolaşıp desen %65daha pahalı.

Ki bu fiyatlar net kesin fiyatlar da değil. Hükümet illa ki pazarlık yapacaktır.

• Benim aracım çok yakmasına rağmen 110tl lik benzin bile yakmıyor araç bu fazlasıyla yeterli.
      Sen olması gereken hizmeti parayla savunuyorsun ve hala da devam ediyorsun.
      Gene başlamışsın kıyaslama yapmaya ülke vs diyerekten.
      Ben o zaman en pahalı vergiyi ödüyorum bu ülkede, diğer ülkelerde böyle vergimi varda diğerlerinin köprü geçiş ücretlerini dile getiriyorsun?
      Beyin bedava nasıl olsa...

• Allah devletimize zeval vermesin, ve milletimizi de devletine itaatkar millet olmaktan alıkoymasın. Hayırlı olsun...

0|1
    0|0
  • Böyle bir mantık olabilir mi? Otobüs müsün sen? Devletin hizmeti ile vapur u mu kıyaslıyorsun?

İyi o zaman İstanbul - Ankara kara yolu olmasaydı ben oraya 3 günde giderdim ve örneğin 1000 lira param giderdi. Şimdi o yolu kullandığım için devlet benden 900 lira talep etse ben normal mi karşılayayım? aa başka yollardan gitsem daha pahalı olurdu mu diyeyim?

Devletin hizmeti değil mi bu? Bir takım işler yapmak için zaten benden vergi almıyorlar mı?

0|1
    0|0
  • Vergiler düşerse bu fiyatta düşer
    Aslında çok değil ama asgari ücret ile çalışanlara göre çok diyorlar

0|1
    0|0
  • kimseyi zorla kullandırtmıyorlar

0|1
    0|0
  • Bu paranin kac kati zaten yakit ve zaman olarak her turlu mecbur harcaniyordu.
    Simdi daha az amiyetli ve zamandan daha cok kar edip, diger iskerinize yetişip, belki onlardanda kar elde edeceginiz bir imkan saglandi.

0|1
    0|0
  • Hahahha ya bunlarda beyin bile yok anlamazlar beo boşver😂

0|1
    0|0
    • Bunları görünce Çıldırıyorum gülmekten :D
      Yemin ederim bu köprüyü CHP yapsaydi yere göğe sığdıramazlardi

• arkadasim benim sinir oldugum, rte yapti demeniz biz yapiyoruz biz halk normal vatandas anlatabiliyormuyum, camiide yardim toplaniyor. camii yapiliyor iki gun sonra rte camii yaptirdi, halkin parasiyla reklam yapiyor.

• Köpruyu vergımle yapıyor, geçış ıçın para alıyor, o parayı ne ıçın kullanıyor acaba... Köpruden ucret alınır mı, çok normal karşılıyorsunuz... Izmır de oturuyorum, buradan İstanbul daha ucuz :d

0|1
    0|0
  • Abi karsidan karsiya gecmek neden ucretli turkiyede?

0|1
    0|0
    • sen karşının vatandaşısın bu tarafa geçiyorsan ayak bastı parası vereceksin mantığındalar sanırım :)

• köprü vergilerimizle yapılıyor sonra kullanım için tekrar ücret alınıyor bu mantığıda çözemedim

• @melosxyz mesela ben bu tarafta yasiyorum ama karsida calisiyorum
      Her gun gecerken para mi veriyosunuz?
      Abi iyiymis ya :Dd

• Mesele bu maliyet hesabı değil. Devletin görevi vatandaşına ulaşımı sağlamaktır. Yarın sana derseki, güvenliğini sağlatacak üç karakol var birincisinin fiyatı 300 ikincinin fiyatı 250 üçüncü de halk hizmeti 20 lira deseler tuhaf gelmez mi?

0|0
    0|0
  • bunu erdona sor dötünü burada savunduğun

0|0
    0|0
  • Daha dur 3. Havaalanını da yapacaklar millete iyi giydirecekler

0|0
    0|0
  • Para lazım devlete

0|0
    0|0
  • Hazinede para yok