Hitler gibi bir diktatörün altında yaşamak ister miydiniz?

Lütfen "zaten dikta rejimindeyiz" gibi makul zekalı insanları irite edecek aptal cevaplar vermeyin.

Ciddi manada Hitlerin rejimindeki kadar hızlı toparlanan ve dünyaya meydan okuyacak seviyeye gelen bir ulusun parçası olmak ister miydiniz?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Isterdim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışırım adam en azından ülkesini satıp kaçmamış. Kaybettiğinde bile teslim olmamış. Helal olsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kısa boylu erkekleri fırına tıktığı için ben destekliyorum hitleri.

0|0
    0|0
    • yahudiler çokta kısa boylu değildi ama Hitler gayet kısa bir adamdı. Lütfen tarihi daha doğru okuyunuz hanımefendi.

• Hitler bütün kısa boylu erkekleri fırına tıkarak bugünün alman kızlarına çok büyük faydalar sağlamıştır. Alman kızları hitler sayesinde göz zevkleri bozulmadan boylu poslu erkeklerin arasında çok mutlular.

• Boy dağılımı o günlerden farklı değil malesef.

Erkekler Ne Diyor 9

• İsterdim.

0|1
    0|0
  • hitler veya ataturk gibi adam gibi adamin liderlik altinda tabiki yasamak isterdim.

0|0
    0|0
  • Butun duygularimizi ve ahlaki degerlendirmemizi bir koseye birakip sadece mantiksal ve akilci yaklassak olaya yinede yanlis geliyo bana usta kisa donemde tamam hersey guzel olur pragmatik acidan dusuncek olursak toplumun genel menfaatleri cercevesinde ama uzun vadede yine kotu cunku sadece mukemmel insanlardan olusan bir toplum yapamazsim dogaya meydan okuyamazsin

0|0
    0|0
    • O durum Hitlerin kendi içinde çelişkiye düştüğü bir durumdu. Ben yönetim sisteminden bahsediyorum. Katı bir dikta rejimi yasadaki ve toplumsal kurallardaki doğru ve yanlışı keskin bir çizgiyle ayırdığında gücün tek bir erkte toplandığında olacaklardan söz ediyorum.

• Bilmiyorum usta cok zor bir soru bu gercekten boyle bir sistem istermiyim bilemem basima gelmedikce

• İnsanlar sadece 1 kişinin beyni ile tam randımanlı yönetilebilirler. Dikta rejimi bir ülke için biçilmiş kaftandır. Gayet tabii isterdik, demokrasi adı altında ülkeyi geriye götüren insanların halen nefes alabiliyor olması hoş değil..

0|0
    0|0
    • Bir gemiyi bir kaptan yönetir fikrine bende katılıyorum. Ama doğru olanın kim olduğuna kim karar verecek. Bu sistemin açığıda bu. Ya kanlı kıyımlı liderlik kavgaları olacak ya da demokrasi ben ilkinden yanayım. Hayatta kalabilecek kadar zeki olan yönetmeli.

• Bugün diktatör denilen liderin bir çoğu ilk etapta demokratik bir seçimle geldi. Hatta öyle ki diktatörleri bizatihi halkın büyük bölümü destekliyordu. Kaddafi, Saddam, Kim Jong Un, Adolf Hitler gibi adamlar koyu sağcıydılar, ülke çıkarlarını gözettiler. Gerekirse yine demokratik seçimlerle gelmeli ve zekalarını yitirene kadar yönetmeliler..

• İstemezdim. İşkence uygulamak ya da uygulayanlara göz yummak bana göre değil.

1|0
    0|0
    • Ülkenizin menfaatine olsa bile mi? Yıkılmış bir ülkeden bahsediyoruz. Hiç bir şart adil değilken insanlar adil olamaz.

• Bir ülke menfaatini asla böyle kazanamaz. Benim ülkemde buna dahil. Ülkeyi ülke kılan içindeki insanlardır. İnsanı insan kılan içindeki duygulardır. Düşmanın dahi olsa asla böyle davranamaz kimse kimseye. Ancak dişe diş, göze gözdür. İşkenceyi işkence uygulayana uygularsın.

• Bu ulkenin oyle bir kapasitesi yok. 1930lardaki Almanya gibi buyumemiz ve gelismemiz mumkun degil.

0|0
    0|0
    • 1930 daki almayanın kapasitesi neydi ki? Batmışlardı. Daha ötesi var mı?

• Batmamislardi. Versay Antlasmasi yuzunden tum ekonomik gucleri muttefik devletlere gidiyordu. 1. Dunya Savasi cephelerde, siperlerde savasildi. Sehirler ve fabrikalar az zarar aldi. Almanya zaten coktan endustri devrimini bitirmis bir ulkeydi. Hitler, Versay yukumluluklerini kaldirdiktan sonra bir engel kalmadi karsisinda. Muhendislik ve teknoloji bakimindan Almanya zaten cok iyi durumdaydi. Agir sanayisi ve demir celik endustrisi cok gelismisti. Hitler bunun uzerine iyice ilerleme kaydetti. Vergileri arttirdi, Yahudilerin mallarina el koydu, ilk Avusturya sonra Çekoslovakya'yi ihlak etti. En sonunda yenildi ve ulkesi harabe seklindeydi. Yenilgiden 60 yil sonra halen Almanya ekonomik bir superguc.

• Bizim 600 yıllık bir imparatorluğumuz vardı 😉 Hitlere neden özeneyim ki?

0|0
    0|0
    • Hitlere özen demiyorum. Onun döneminde yıkık bir almanya vardı. O durumdan çıkıp hızla yükselen bir Türkiye olsaydı ama bunu kanlı bir şekilde yapsaydı yine ülkenle gurur duyar mıydın diyorum. Soru anlamıyorsanız cevap vermeyin lütfen.

• Cevabı verdim illa belirtmem mi gerek? Irkından dolayı insanları katleden bir katilin peşinden gitmem diyerek?

• yok bende daha Çok Stalin seviyorum veya mussoloni

0|0
    0|0
  • Hayır istemezdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...