Metrobüs mücadelesi yaşadınız mı?

Öyledir ki İstanbul'da yaşayanlar daha iyi bilir beylidüzünde ya da Zincirlikuyu da metrobüslerin o ilk kapı açılma anı ya da kapıyı tutturma olayı zira olay burada başlıyor o kapının açılma anı yok mu beni benden alıyor. yaşlıların hele bir 18lik genç delikanlı hareketleri omuz omuza mücadeleler fouller sarı kartlar havada uçuşuyor , yaşlı teyzelerin o çanta kullanışı beni benden alıyor 😄
Saygılar

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Hatırlayınca bile daraldım birde metrobüs aşkları var tabi bak bak sonra insin gitsin :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 9

• İstanbul'da yaşayıp Sakarya'da okuyan bir öğrenci olarak pek iş bulup çalışamıyorum. Yaşadığım muhitte de metrobüse ihtiyaç duymadığımdan toplasak metrobüse 3 kez binmiştim. Taaa ki okul tatilinde Mecidiyeköy'de iş bulana kadar...

1 aylık dönemsel bu projenin teklifi geldiğinde aklıma gelen ilk şey metrobüs kuyrukları olmuştu. Ama öğrenciye her zaman para lazım; seve seve kabul etmiştim işi. Bu bağlamda her gün Uzunçayır'dan metrobüse binip Zincirlikuyu'da inmem gerekiyordu. Kısa bir mesafe olmasına rağmen göz korkutucuydu.

İş başlamıştı artık. Zaten metrobüslerin genel durumunu bildiğimden sabah Uzunçayır'da binerken oturmayı falan beklemiyordum, yeter ki tost olmayayım diyordum. Bu da çoğunlukla oluyordu, oturarak gittiğim bile oluyordu. Ama o iş çıkışı...

bir 5-10 kez ezilme tehlikesi yaşadım. Balık istifi gibi gittik her defasında. Sonra durakta metrobüse yanan kırmızı ışıkla bir metrobüsün boyunu ölçüp çeşitli hesaplamalar yaptım (mühendislik öğrencisi olmak bunu gerektirir) ve arka arkaya gelen 3-4 metrobüsten ikincisinin arka kapısına denk gelmeye çalıştım. Birkaç tanesinde başarısız olsam da sonra hep başarılı oldum hatta kapının tam ortasına hep denk geldim. Haliyle kapı tam olarak ilk bana açılıyordu. Yani arka kapı bölgesinde oturması gereken ilk kişi ben oluyordum. Ama nafile... Bir kez dahi oturamadım ilk girmeme rağmen. Yaşlı genç farketmeksizin nasıl taktikler geliştirmişlerse göz kırpmaya gelmiyor, anında oturmuş oluyorlar. Nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama artık elimden geldiğince Avrupa'ya geçmemeye özen gösteriyorum. :)

0|1
    0|0
  • Kalabalığa direnmeyeceksin. Kendini bırakacaksın o kalabalık seni içeri atıyor :))

Ben bir keresinde teyzenin birine yol vereyim dedim aynı teyze omuz attı. Neye uğradığımı şaşırdım aptallaştım :)))

0|2
    0|0
  • Ne sen sor ne ben söyleyeyim..
    Boş metrobüs duası felan lazım artık. Asfg

0|1
    0|0
  • ben metrobüs kapısı açıldığında hınca hınç dolu olduğunu görüp ve buda yetmez miş gibi hala ittire ettire binenleri gördükçe ve binmek için bekleyen olduğum halde çakılı kaldığım yerde sinirden kahakalar attığımı biliyorum :D

dip not ; Allah tan sürekli metrobüs kullanmak zorunda olan kullanıcısı değilim hiçte olmadım , Rabbim onların harbi den yardımcısı olsun

0|0
    0|0
  • zincirli kuyudan beylikdüzüne gidecektim metrobüs geldi saat tam 6 iş çıkış saatine denk geldim arkamdaki ordu hollandada yoktur bende en öndeydim şansa metrobüsün kapısıda tam önüme denk geldi kapı açılır açlılmaz birden içeri daldım bomboştu sadece geri bakmam ile önüme dömem arasındaki 2 sn zamanla bütün metrobüs full olmuştu galiba ışık hızıda böyle bişey :D

0|0
    0|0
  • Hele ki 4 tane kekonun arasında bir bayan sıkıştıysa tamam, ama ben kahramanlık yaparak bacımı Tarkan edasıyla kurtarıyorum.

0|0
    0|0
  • bir hindistan treni değildir

0|0
    0|0
  • Hahaha :)

0|0
    0|0
  • Zaferle galip çıkmışlığım var

0|0
    0|0
Yükleniyor...