Bugün 23 Nisan! Çocukluğuna bir şey söyler misin?

İlk gördüğün çocuğada söyle.
Ben çocukluğuma "Endişelenmek yerine daha fazla tadını çıkar yaşının" demek isterdim ve ilk gördüğüm çocuğada bunu diyeceğim.

4|4
81|51

En İyi Kız Görüşü

• Büyümek de b. k varmış, çocukluğunun keyfini çıkar derdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 80

• Merak etme tatlım, artık kimse seni üzemiyor, kimse engel olamıyor. Seni özlüyorum ama artık mutluyum.

0|2
    0|0
  • piskopat_hatun diyorki: niye büyüdün ki. Eskiden saftın şaşkındın ama hayatı tam anlamıyordun. şimdi büyüyüp ne anladın tekrar dönebilir miyim sana ? dışarda telefonla konuşan adamı kıskanıp babana oyuncak telefon aldırabilir miyim yeniden? annemi çamaşır makinesinden kıskanabilir miyim? babamla birlikte dükkana gidecem diye ağlayıp gidince eve gidecem diye de ağlamayacağım? hiç olmazsa salıncakta gönlüm kadar sallanayım sıra bekleyenlere inat inmeyim bu damı olmaz? e ozamn 23 Nisan çocuk bayramın kutlu olsun geçmişim !

0|0
    0|0
  • Çocukken arkadaslarin tarafindan oynadigin oyunlarda haksizliga ugradin. Hep ezildin, dislandin. Saf, iyi niyetin kullanildi. Aglayarak eve giderken lagima dustun (belediye tarafindan acik birakilmis..) yinede o aglatan insanlar hakkinda kotu dusunmedin. Sen hep iyi bir cocuk oldun. Ve hep oyle kal. Bu sana cok sey ogretti. Simdi o insanlar sana uzaktan bakiyorlar, yanina bile yaklasamiyorlar. Buyudun ve imrenilecrk insan oldun onlara dersini verdin. Belkide almadilar ama olsun sen memnunsun halinden. Ve sen kucuk cocuk 23 Nisani duyunca bile neselenen. Ama hic bir 23 nisanini cocukca yasayamayan kucuk kiz. Senin de bayramin kutlu olsun. Duygulandim ulan.

0|0
    0|0
  • 18 yaşındayım ve 23 nisanda ilk kez artık 23 nisanın benim olmadığını bir kıpırtı bile hissetmediğimi artık çocuk olmadığımı hissettim ben kendimde içimde hep bir çocuk barındırmışımdır o gün o içimdeki çocuğu sanki kaybetmiş gibi oldum çocuklara güzel bu dünya bırakın onlar sevinsin bari 😒😇

0|1
    0|0
  • Hayatını yaşa. Daima mutlu ol.

0|0
    0|0
  • Çocukluğum kayıp

0|0
    0|0
  • Cocukluguma sunu söylemek istiyorum. "Hayallerindeki kadar güzel birine donusemedim. Kusura bakma :) "

0|0
    0|0
  • hic bisey

0|0
    0|0
  • güzel bir gün tadını çıkar

0|0
    0|0
  • Çok özledim çocukluğum seni

0|0
    0|0
  • Sakın aşık olma kimseye güvenme kanma derdim şuanki halimi gösterirdim bu olcaksın yoksa derdim. Küçük şeyleri kafana takma üzülme derdim öyle büyük ve uzun süren acılar yaşicaksın ki kafana taktığın o küçük şeyler yok gibi bişey olucak. Annenin dizinin dibinden bir an olsun ayrılma derdim :(

0|0
    0|0
  • "Büyümek isteme hiç bir zaman çünkü insan büyüdükçe başına gelmeyen kalmıyor. Mesela vazgeçme hicbizamsn sabah kalkıp o çizgi filmleri izlemekten. Korkma hicbizamsn dusmekten. Korkma ki ilerde daha büyük yaralar almaya cesaretin olsun." Gibi şeyler söylerdim

1|0
    0|0
  • Çocuklarla aram pek iyi değil

0|0
    0|0
  • Hiç büyüme.

0|0
    0|0
  • Geri dön...

0|0
    0|0
  • Ne çok mutlu ne mutsuz gecti çocukluğum öyle arada bişey. Ailevi sorunlarımız yansıdı bana çocukluğuma da bulaştı. Demek isterdim ki ona "daha çok bisiklete bin, daha çok sokakta kal, daha pasaklı dön eve"

0|0
    0|0
  • Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği olarak yaptığımız etkinlikte çocuklarla o kadar çok eğlendim ki çocuk hissediyorum zaten kendimi. :)

Bilinçli büyü kör cahil olma diyorum. Bu amaç uğrunda da yürüyorum.

0|0
    0|0
  • Çocukken de sessiz biriydim. Fakat geriye dönüp baktığım vakit anılarımın içinden, seneler öncesinde ki bir 23 Nisan da vuku bulmuş bir olay tazelenir ve dudaklarıma ufak bir tebessümün misafir olmasına izin veririm. İlkokulda 23 Nisan da gösteri yapmıştık ve gösteri bittiği zaman ablama '' Haydi şeker toplama gidelim,'' demiştim. Sorum üzerine herkes gülmüş, bana bunun sebebini açıklamak anneme kalmıştı. O 23 nisanı hiç unutamam. Bunun üzerine çocukluğuma saflığın hatırlatırdım herhalde.

0|0
    0|0
  • Neden kıymetini bilemedik be çocukluk

0|0
    0|0
  • geleceğinin haritasını hemen çıkar hedeflerini belirle mücadeleyi bırakma

0|0
    0|0
  • Bu şarkıyı hediye etmek istiyorum çocukluğuma:

https://www.youtube.com/watch?v=SxHs20vMFQ8

0|0
    0|0
  • Evet gerçekten küçüklükte olan rahatlığımı özlüyorum. Geleceğe dair edişen olmuyor. Ders çalışsamda oluyordu çalışmasamda.

0|0
    0|0
  • Masumiyet

0|0
    0|0
  • Şu sokaklarda oynamayı bırakta derslerine bak azcık derim

0|0
    0|0
  • Çocukluğum, seni öldürdüğüm için üzgünüm.
    Yolda geçen ilk çocuğada çocukluğunu doyasıya yaşa diyeceğim.

0|0
    0|0
  • s@lak s@lak şeyler yapıyorsun. kes şunu utandırıyorsun

0|0
    0|0
  • Nerelere gittin beni terk ettin :D

0|0
    0|0
  • Allah uzun ömür versin çocuk ben

0|0
    0|0
  • kutlu olsun

0|0
    0|0
  • cocuklar dunyada en masum varliklardir.. lutfen onlarin masumiyetini oldurmeyelim...

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    50

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 51

• türk çocuktur yaşamaz babasız,
    karanlıkta kılavuzsuz, lambasız.
    artık çiftlik değildir memleket,
    malikane yazılmaz taşında,
    tepesinde kahramanlar olunca.
    bu memleket daim gitmez ileri,
    ilk sıraya aristokratlar dolunca,
    paslı kalmış kalbindeki cevheri.
    tutun kızlar tutun birleşsin eller,
    çalın sazlar çalın kırılsın teller,
    dönün kızlar dönün kıvrılsın beller,
    uzun siyah saçlar tel tel dökülsün!
    https://www.youtube.com/watch?v=xc9DHRzOt94

0|0
    0|0
  • Seni özlüyorum la kerhaneci derdim biraz argo oldu ama sonuna da iyi bir şey ekleyim çocukluk güzeldi :D

0|0
    0|0
  • Büyümeyin mümkünse böyle kalın.
    Büyüdükçe sevimsiz oluyorsunuz.

http://i.hizliresim.com/7gykVN.gif

0|0
    0|0
  • O kızını bana verecek olan teyzelere sesleniyorum :D
    Hayatınız kolpaymış :D

0|1
    0|0
  • Ben genelde bayrak tasırdım ya boy uzun diye hey gibi günler hey.

0|0
    0|0
  • Özledim onu

0|0
    0|0
  • nerden nereye be kuzum

0|0
    0|0
  • Sokaklarda oyun oynamanın zevkini, büyüklerime saygıyı, küçüklerime sevgiyi sonuna kadar öğrenip doyasıya güldüğüm çocukluğum. Nasıl özlüyorum...

0|0
    0|0
  • Peter Panı sever bütün çocuklar büyüyünce kötü olursun saflığını temizliğini yitirirsin sen büyüdükçe daha bir şerefsizce dönmeye başlar çünkü dünya sende ayak uydurursun

0|0
    0|0
  • Çocukların Bayramı Kutlu Olmasın temenni Ediyorum.

0|0
    0|0
  • Ne zamparaydın beyaa

0|0
    0|0
  • Korkma güzel günler seni bekliyor derdim. Yalan da olsa çocuklar gülmeli..

0|0
    0|0
  • Yavrum bu ülkeyi terket ingiltere yerleş oralarda çocuk bayrami yoktur ama insan cani değerlidir. turkiste bayram vardir ama ebeni ikerler

0|0
    0|0
  • Çocuğum sen sen ol ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN ilke ve ınkılaplarına sahip çık !

1|0
    0|0
  • neden kutlandığını bir türlü anlayamadığım zorunluluktan katıldığım bayramlar. Öğrencilerin sirk palyoçosu olarak kullanıldığı bayramlar...

0|0
    0|0
  • Beni güneş'te bekletip saatlerce onlar koltuk'ta gölge'de oturup su içerken biz ip gibi dizilir iken onlar keyif yapıyordu. Neyse yaşasın 23 Nisan

0|0
    0|0
  • Asla büyüme, hep gül

0|0
    0|0
  • Olm eni sonu olecez ona gore yasayin

0|0
    0|0
  • adile teyze

0|0
    0|0
  • büyüdün büyüdün de ne oldu şimdi?

0|0
    0|0
  • Çocukluğuma bişi söyleyemem hala çocuğum :D

0|0
    0|0
  • "Oğlum sen büyüyerek çocukluk yapmışsın."

0|0
    0|0
  • "Senin Ben Dalağını S2m Böbreğin Kıskanmasın" Demek İsterdim Herhalde

0|0
    0|0
  • guzelllllllllllll

0|0
    0|0
  • Disimin dustugu gundu cok aglamistim :)

0|0
    0|0
  • Ben hiç çocuk olamadım sanırım.

0|0
    0|0
  • "Muslukçu Tahir amca, topumu patlatmıyacaktın.''

0|0
    0|0
  • bence git sevdiğini söyle yoksa mahalleden taşınacak ve bir daha onu göremiceksin ve onu hep yüreğinde kafanda götüreceksin ve bu da sana ızdırıp olacak soyadı kesinlikle unutma tıpkı adını unutmadığın gibi git konuş

0|0
    0|0
  • senin ben ak neden böyleydin

0|0
    0|0
  • o liseye gitme salak çocuk.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21
Yükleniyor...