Asker eş konusunda kararsız olanlar?

Asker eş konusunda kararsız olanlar?

Şahsi fikrim askerlerle evlenmekten korkmak saçmalıktır geri gelememe durumu var vs denir ama kimin elinde yaşam senedi var ki? Bir askerde mühendiste ecelini engelleyemez. Memur bayanların bir askerle evlenmesi daha rahat olur tayin acisindan ama bir ev hanimi da gayet bir askerle evlenebilir. Ablam ögretmen enistem astsubay şu an doguda gorevde ablam normalde tayn isteyecekti fakat enistem doguya gitmesini istemedi ablam izmirde kaldı. Esiniz askerde olsa doktorda olsa ölüm gunu gelince ölür bu yuzden es secerken meslege gore secmemenizi tavsiye ederim :)

1|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu düşüncelerinden dolayı kutlarım seni. Malesef kızlarımız bu düşünceden bir hayli uzaktalar artık ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• askerle evlenmekle geri gelip gelmemesi arasındaki mantığı anlayamadım. ülkede 750 bin asker var şehit düşme ihtimali trafik kazası ile aynı neredeyse. ama asıl sorun askerlik zor ve psikolojik olarak etkileyen bir meslek asker eşi olmak hiç kolay değil, bu durumu kaldıramayacaklar çıt kırıldım olanlar hassas olanlar asker eş seçmesin.

1|0
    0|0
    • Katiliyorum iyi bir sabir gerektiriyor geri gelememe konusu ise genelde cogu insan bunu one suruyor gidipte donememek var diyor anlaminda yazdim, yanlis ve sacma oldugunu belirttim

• Asker ile evlenmek ayrıcalıktır.
    Herkes bir askeri taşıyamaz. Beklemek, dua etmek, onu düşünmek herkesin yapabileceği bir şey değil.
    Askerle, polisle evlenmek önce sağlam bir karakter sonrasında çelik gibi sağlam psikoloji ve sinir gerektirir

1|0
    0|0
  • eşi seçerken bu şekilde seç
    o zaman peygamber efendimizin nasihatını dinle
    seçeceğiniz eşlerinizi bu kıstaslara göre seçin
    1. güzel ve yakışıklı
    2. soylu soplu
    3. mallı müklü
    4. imanlı
    ama siz imanlı olanını seçin der
    ve bol namaz bol dua ve sabret

1|0
    0|0
  • Ben korkmuyorum artık :) herşey güzel olacak :) ölüm heryerde var.

1|0
    0|0
  • silahları görünce aklıma BF4 geldi bir el atıp çıkayım sonra halletmem gereken rapor var

1|0
    0|0
  • Resim aşkı baya baya anlatmış :)

1|0
    0|0
  • Babam emekli asker, bende askerim, kardeşimde asker. Evlenmek istemeyenler kimmiş? Halt etmişler.

1|0
    0|0
    • 13 senedir memleketin her karış toprağında görev yaptığım için gurur duyuyorum. Allah hepimize bu üniforma içinde kanımızın son damlasına kadar savaşıp şehit olmayı nasip etsin.

• @Akbaba06 Allah sizi korusun Türk milletinin basindan eksik etmesin saglikli bir hayatiniz olur insallah

• Haklısın. Biraz dusundurur tabi insani da sonucta eceller O'nun elinde

1|0
    0|0
  • helal olsun sana bee valla senin bu sorundan sonra kesin evde kalmam artık ben :)

1|0
    0|0
  • Mesleğe göre eş mi seçilir

1|0
    0|0
  • Ölü yıkıyorum. benimle de sevgili olun

Meslek seçmeyin

0|0
    0|0
    • Hhaha meslek secmemeyi geri gelip gelmeme konusuna takilanlar icin soyledim bir dokturanda askerinde yasam garantisi yok demek istemistim herneyse 😃

• @Akbaba06 kaliteli kullanacagim sana ")

• Lütfen birinci sınıf yerli pamuk olsun ;)

• Helal olsun sana

1|0
    0|0
  • Sen hiç korkuyu iliklerine kadar hissettin mi? Korku dediyse ölüm değil geride kalanların haline. Doğuda durum haberde vs gördüğün gibi olmuyor hersey daha farklı. Ölüm nerde olsa olabilir ama pisi pisine ölmek var. Askeriye de hala eski G3 silahları var 3 4 ateş et tutukluk yapabiliyor

0|0
    0|0
    • Korkuyu iliklerime kadar hissetmedim doguda ki durumu haberlerden degil yasayanlardan dinliyorum pisi pisine konusunda silahin kucuk bir payi var pisi pisineyi pkkyi buyuten akpyi iktidara oturtmadan once dusunecekti cok degerli Turk milleti.

• G3e iyi bakarsan en iyi silahtır. 13. senedir bir kere tutukluk yaptığına şahit olmadım.
      Askerde ölmek pisi pisine ölmek değildir ŞEHİTLİK mertebesi sandığın gibi bir mertebe değil çünkü.
      Bugüne kadar bu vatanın ayakta kalması için can vermiş aziz şehitlerimize pisi pisine öldü demeye hakkın yok.

• @Akbaba06 👏👏👏 cok dogru

• Valla ben secicem kres ogretmeni istiyorum
    Varsa bir el at

0|0
    0|0
  • her an ölüm haberi gelebilir ben kız olsam istemezdim dayanamazdım

0|0
    0|0
    • Gorusune saygi duyuyorum ama sacma cunku herkesin her an olum haberi gelebilir kaza yapar araba carpar ustune bina coker deprem olur ayagi takilir basini bir yere carpar bir yerden duser vs vs yani olum illa catismada gerceklesecek diye bir kaide yok olum herkese her yerde her an gelebilir dunyada kimse kalici degil 😊

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesinlikle haklısın. İnsanlar eceli geldikten sonra işinde de ölür evde ayagı takılır kafasını vurur da ölür. Böylr seylere takılmayın gencler.

1|0
    0|0
  • Nasip birazda

1|0
    0|0
  • Evet herkes heran ölebilir ama elinde silahla gezmek apayrı

0|0
    0|0
    • Insanin silahi kullanmasi icin asker olmasina gerek yok kullanmasani bilen vatandasta ruhsati oldugu surece kendini koruma amacli belinde tasir

Yükleniyor...