Cehennem ebedi midir?

Hayırlı Cumalar cehennem hayatı sonsuza dek mi sürer?

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman ise yaptıklarının cezasını çeker ondan sonra Cennet'e girer ama Müslüman değil ise sonsuza dek Cehennemde kalır.

0|1
    0|0
    • Ya bu çok ağır değil mi diye düşünüyorum bazen

• Anladım saol kardeşim

Kızlar Ne Diyor 10

• Müslüman olanlar ve iman edenler için günahları kadar Cehennem azabı vardır. Daha sonrasnda Allah affederse Cennet'e gireceklerdir. Kafirler, Allah'ı inkar edenler ise sonsuza kadar Cehennemlik olacaklardır.

0|1
    0|0
  • Allah bilir ama sen ibadetlerini yerine getiriyosan arada bir günah isliyorsan ama bu gunah buyuk bir gunah olacak kadar degil kucuk ufacik seylee olablr iste herneyse günahin kadar cehennemi tadacaksin.

0|1
    0|0
  • Cennet gibi o da sonsuz

0|1
    0|0
  • Günahlarından arınınca cennete gidersin 😄

0|0
    0|0
    0|0
    0|0
  • Kafir gibiler için evet

0|0
    0|0
  • Münafıklara evet

0|0
    0|0
  • Cehenem diye bisey yok

0|0
    0|0
  • yok geçici orası

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Cehennem ebedi de senin içinde hardal tanesi kadar dahi iman varsa bir gün elbet cennete girersin inancımıza göre ancak cehennemin bir günü de dünyanın 80 gününe tekabül ediyor. Cehennemde 1 gün kalmak bile insana yetmez mi?

Hayırlı cumalar.

0|1
    0|0
    • Hayırlı Cumalar abi bazen akıl erdiremiyorum buna

• Hayırlı cuma lar
    İmansız ölenler için sonsuz azap hükmü vardır evet.
    Allah imanlı ölmeyi nasip etsin bizlere

1|1
    0|0
  • Müslüman olanlar günahını çekecek ve temizlendiğinde cennete gidecek ama inkar eden sonsuza dek cehennemde kalacak

0|1
    0|0
  • kafamı kurcalar ama cevabım şu herkes suçu günahı kadar ceza çeker fazla değil sonra ne olacak bilemiyorum cennete dönüş yok ama bildiğim kadarıyla

0|1
    0|0
  • İslam dışındakiler için evet.

0|0
    0|0
  • cennet de cehennemde ebedi değil, halidun sözcüğü kullanılır kur'an da ve bu kelime direk oalrak sonsozu demek değildir, sonsuz gibi bir zaman anlamında yani kısacası sonsuzluk Allah'a mahsus sen kimsinki sonsuz bir yaşam süreceksin böyle düşünmek bile saçmalık

0|0
    0|0
  • Ahir zamanda zaman kavrami yoktur, bu nedenle sonsuzluk denen seyde yoktur.. Musluman gunahi kadar yanar cezasini ceker, kafirler asla cikamaz...

0|0
    0|0
  • Hayırlı cumalar. Kimine evet

0|0
    0|0
  • Cehennemde ateş olduğunu saniyosaniz tekrar düşünün derim. bazi cahallar :) odun kömür ateşinden bahsediyo. ateşini bu dünyadan cehenneme sen götürsün... iyiliğin mutluluklara kötülüğün yıkıma dönüşeceği bir aleme gideceğiz

0|1
    0|0
  • Kafirler için evet ölürken imanın zayıf değilse şeytana satmazsan müslüman ölürsen gunahlarin bedeli kadar kalırsın cehennemde

1|0
    0|0
  • kafirlere sonsuza kadar sürecek

0|0
    0|0
  • Kafirler için evet

0|0
    0|0
  • inananlar için günahları boyunca cehennem vardır

0|0
    0|0
  • Allah bilir