Gerçek islam bu değil? Bu değilse nedir?

Kuranın türkçe meailni bile okumayan türklerin ışid ve araplar için gerçek islam bu değil demesi komiğime gidiyor 😂 😂

0|2
2|12

En İyi Kız Görüşü

• Tavsiyem uzerine Kuran'ı Türkçe okuyan annem bir düre sonra okumayı bırakır. Anne neden bıraktın hani Allah ne demiş merak ediyordumçn. Annemden cevap:Bunlar yanlış çevirmiş resmen hikaye anlatıyor, aynı şeyleri tekrar edip duruyor. Ben doğrusunu Arapçasından okuyayım anlamasam da okur hep sevap :)))

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayır bu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Maide 32 Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırıya gitmektedirler.) Bu ayeti bilen bir insan Bütün Kuranı okusa da okumasa da bir şey değişir mi Masum bir insanı öldürmek İslamla bağdaşır diyebilir İslamda var diyebilir mi?

2|1
    0|0
  • İslam gerçek değilki zaten sahtesi doğrusu olsun.

0|1
    0|0
  • gülüyorum sizlere... bir hatada islamı degil kişiyi yargıla sen cok mu okudun da konuşuyorsun ya da okudun da çok mu yargıyla okudun anlamıyorum... eger müslümanlık kafa kesmek olsaydı sen şu an yaşamıyordun eger kafa kesmek dogru olsaydı bütün müslümanlar kafa keserdi.. Dünyadaki en büyük zülmü müslümanlar görüyor en büyük savaşlar O öve öve bitiremediginiz devletlerden cıkıyor sonrada gelip müslümanlıga atıp tutuyorsan buda senin adamlıgın. Müslümanlık hoşgörüdür insanlara değer vermektir temiz yaşamaktır ahir zamandayız bunu yapan çok az kişi var yani bozuk olan din degil aciz insanlardır insanlar bozuk..

0|1
    0|0
  • Gerçek islam bu değil, hmm bu hiç değil bu da degil bu da bizim köyden değil. Müslümanlardan beklediğim diyalog.

0|1
    0|0
  • Hayırdır bütün müslümanların ne okuyup okumadığını nerden biliyorsun? Ortada kişi yok iddia yok kanıt yok elle tutulur bişey yok yuvarlak yuvarlak cümlelerle tüm Müslümanları nasılda kolay itham ediyorsun. Cahillik işte bu. Kişi kendine bakacak önce. Yaşına bakılırsa dünyada çok şeyin komiğine gitmesi ve seni güldürmesi normal zaten, bilmemek cahillik mutluluktur.

0|0
    0|0
  • Okumadiklarini nereden biliyorsun?
    Ortaligi karistirmak icin aklina takilan sorulari bana sor bir zahmet !

0|0
    0|0
  • Batı'da kilisenin uygarlığa teslim olduğu bir dönem var. O da sanayi devrimi, ardından gelen Fransız İhtilali. Kilise bu tarihten sonra dedi ki, bundan sonra dünyayı adam etme işlerine girişmeyeceğim. Kilise bu tarihten sonra aktif siyasetten çekildi ve maneviyata yöneldi. Ama İslam modernleşme yaşamadığı için siyasi alanda kalmaya devam etti. Şimdi çok zor durumda. Eğer Amerika'da Trump seçimleri kazanırsa ciddi gelişmeler olacağını düşünüyorum. En azından ben oyumu Trump'a vereceğim...

0|0
    0|0
  • Aptallik işte bizde o aptallik gibi okumuyoruz. Sadece onlar değil bizlerde okumuyoruz suç bizde de var okumak şart. Kuranin ilk ayeti ikra yani oku ❗

0|0
    0|0
  • Hangi mealinden bahsediyorsun? Kimin çevirdiği?

0|0
    0|0
  • okudum gerçek islam bu değil

0|1
    0|0
  • Gercek islam isid ve araplar mi peki?

0|0
    0|0
    • kuranı okumamış adam arapları müslüman sanar hatta islamın temsilcisi falan hayır araplar müşriktir üzerlerine elleriyle işlediklerinin azabı yağıyor ama gel görki gözü kör insanlar gerçek islam işiddir diyecek kadar aymaz ve aptal

Yükleniyor...