Bu selektör yapmak ne anlama geliyor?

iki şoför birbirine geçerken yapıyolar bu ayrı bir mevzu bir nevi selamlaşma dili kendi aralarında, benim anlamadığım yolda kendi halinde yürüyen bir bayana bu selektörü yapınca ne anlıyorlar ya da ne mesaj vermek için yapıyorlar kuzum Allasen? Bu selektör yapmak ne anlama geliyor?

Güncellemeler:
soruyu anlamayanlar için mealini yazıyorum, diyorum ki iki şöförün ya da uzun yolda yapanların yaptığını SORMUYORUM. Yolda kendi halinde yürüyen kadına diyorum yolda tek yürüyor, niye yapıyorlar diyorum ANLADINIZ MI !

0|0
6|53

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş şöyle diyetim bizim ev biraz işlek bir caddede yoldada işe çıkan ırıspılar var genelde araba lar durduklarında ırıspıları sellektör yaparak çağırıyorlar.. bazende durakta mini etekli i bayan gördüklerinde ırıspımı acaba diye ilerden sellektör yapıyorlar. zaten ırıspıysa bayanda geliyor.. benim bildiğim bu umarım anlamışsındır...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sellektor yapmak bir çok anlama geliyor bazen sovmek bazen teşekkür etmek bazen yol vermemek bazen yol vermek uzun yolda radar var demek gece uzun far yakanlara söndür demek vs vs yolda durduk yere kaldirimdan yürüyen bayana ki hiç denk gelmedim taksici disinda😂😂Sellektor yapiyorsa bu taciz olur

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 52

• Ben geliyorum farkında ol, öküzlük yapıp yola atlama mesajı vermek için erkeğe, kadına ve diğer araçlara yapıyorum. Normal kullanım amacı da budur zaten. Gece korna çalmamak için kullanılır.

1|1
    0|0
  • Dalgın ise yola fırlamasın arabayı fark etsin olası bir kaza engellensin...

1|0
    0|0
  • tanıdıksa selam :D veriyor
    tanımıyorsa :D yavaş lan yavaş ilerde radar var ya da çevirme var

normal trafik akışında kullanıyorsa kör noktadan gelen araçlara uyarıda bulunmak için

Işıklarda yapıyorsa hadi lan kalksana ş*refsiz yeşil yandı :D

1|0
    0|0
  • Sehirler arasi yolda karsi seritten yapiliyorsa radar var demek. arkadan yapiliyorsa ya yuru ya da kenara kay hizli seridi mesgul etme demek. siz bayanlarin en sol seride gecip 40 la gitmeye bayilmanizdan kaynakli cok maruz kaldiginiz isaret sekli :D

1|0
    0|0
  • Uc durumda sellektor yaparım;
    * sol seriti kendine has bir yol zannedenlere
    * karsi seritte birazdan bir radar olacak uyarisinda
    * gece bir yerden ugurlanirken ( korna yerine )
    :)

1|0
    0|0
  • İletişim kurmaya çalışıyor sizinle kendince...

Doğada bir çok canlı vardır ve bir çok canlının iletişimi ve karşı cinse kur yapması farklıdır...

1|0
    0|0
  • seni uyarıyorum

1|0
    0|0
  • Apla bende bilmiyorum ya her önüne gelen yapıyor

1|0
    0|0
  • işte sözle taciz edemezse farlarla taciz ediyorlar illaki :D

1|0
    0|0
  • Yavasla la oglem ilerde radar var demek 😂 Ayni seritteyse onumden cekil burasi hiz serifi demek

1|0
    0|0
  • abla hadi koca poponu kaldir da yuru
    Demek oluyor

1|0
    0|0
  • Yolu ortalayan hanzolara yapıyorum baktım çekilmiyor izerine kırıyorum kaçıyor hemen.😅😅

1|0
    0|0
  • kardeş radar var yavaş git demek

1|0
    0|0
  • çık yoldan diye
    ne bu ego üstüne alınma derdim bir yakınım bu soruyu bana sorsa

1|0
    0|0
  • Yaya olarak görse laf atacak, arabayla devam ettiği için sellektör yapıyo. bir nevi laf atma gibi işte

1|0
    0|0
  • Apla burada sürücünün demek istediği ''yavru seni gideceğin yere kadar atabilir istersen ya da boşsan atla arabaya demek'' ;)

1|0
    0|0
  • laf atmanın farklı yolu

1|0
    0|0
  • Durduk yere yapılıyorsa dikkat çekmek maksadı

1|0
    0|0
  • "dikkat et ben geliyorum" demek için yapmıştır.

1|0
    0|0
  • selektör bir nevi anlaşma biçimi evet teşekkürde olur küfürde ama kendi halindebir kadına yapıldığında tam bir ororspu çocuklugudur arkadaşım sen üzerine alınma onlar analarına yapıyorlar o sinyali

1|0
    0|0
  • Gunduz yapiyorsa radaar gece ise uzunlari sondur demek

1|0
    0|0
  • arabam boş gel istersen demek istiyor

1|0
    0|0
  • Gel seni istediğin yere bırakayım veya istersen benim eve geçip film falan izleriz diyo.

1|0
    0|0
  • Uzun far he.. karsidan gelen radar var derdir.

1|0
    0|0
  • geliyorum yolu aç

1|0
    0|0
  • Acelesi olan ölüzler yol istiyor

1|0
    0|0
    • Sol şerit akan ve hızlı olan serittir yavaş gideceksen sağdan git kendi hatan millete hakaret edemezsin

• Acelelik bir durum değil Soldan yavaş gitmeyeceksin sağdan git ortadan git soldaysan ve yavassan sellektor hakkin

• @denizznby artık arabamı getirmiyorum yerli araba kiralıyorum onlar gibi davranıyorum arabamı getirdiğimde sarı mercedese döndü bilmem izlemişmişim İlyas salmanın bir Filiminde

• Göz kırpıyor..

1|0
    0|0
  • Nasrettin hocanın göle yoğurt mayalaması gibi bir şey ya tutarsa 😉

2|0
    0|0
  • sol şerdi tıkamayı bırak sağa çekil de geçelim diyorlar.

1|0
    0|0
  • Göz kırpıyorlar akıllarınca.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Abazalık etmek için yayaya yapılır genelde. ya da dikkatsiz olduğunu farkeden sürücü kaldı ki bu ara herkes kulaklıkla gezer oldu bende bazen korna yetersiz kalıyor dikkatli olması için selektör yapıyorum

1|0
    0|0
  • Yaşları büyüyüp kendileri buyuyemeyen ergenlerin uğraşı

2|0
    0|0
  • benım arkadas sol serıtte gıderken mılletı saga kacırmak ıcın yapıyor

1|0
    0|0
  • Radar var diye yapiyor

1|0
    0|0
  • Yol vermek