Sokak dilencilerinin ne kadarının samimi olduğuna inanıyorsunuz?

Geçen kadının biri güzelliğinin de sadakasını ver o da lazım demiş arkadaşıma. Dün de bana biri öyle dedi. Adamlar dilencilikte çığır açmış. :) Ama hepsi için demiyorum tenİh ederim. Özellikle yalandan hastayim diye para isteyen mahlukları kastediyorum.

1|1
14|30

En İyi Kız Görüşü

• Evet aynen ablacım ya... :( Çok üzülüyorum ben böyle yapmalarına.

1|0
    0|0
    • Gerçekten yardima ihtiyaç duyanlara yardım et ama. :(

• Kötü şeyler olduğu kadar iyi şeylerde var gülüm hayatta. Allah iyilerle karsilastirsin.

Erkekler Ne Diyor 30

• Yüzde doksandokuzu zengin..
    Kastettiğim geri kalan yüzde bir de dilenci değil zaten.. Kıyıda köşede öylece oturup kendi dünyasına dalan garibanlar..
    Genelde semtin tanınan kişileridir ve pisikolojileri bozuktur.. Ben sadece onlara veririm..
    Yoksa öyle kendini acındıran ve askıntı olup ısrarla isteyen tiplere vermem..

1|0
    0|0
  • Hiç birisine inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Bir çoğu bebekler kucağında uyusun diye bir miktar votka içiriyor ve sonunda ölüyor ama öldükten sonra bile o bebeği bir müddet kucağında tutuyorlar bunuda o insanlara çete başları yaptırıyor. Neden çünkü bebek ağlar zırlarsa rahat edemezsib dileneceksin ya! Bana samimiyetten bahsetmeyin.

1|0
    0|0
  • Yüzde sıfır :)

1|0
    0|0
  • Maalesef hiçbirine güvenim kalmadı. Nereye baksan varlar. Çocuklara lafım yok belli ki onları kullananlar var.

1|0
    0|0
  • %1 belki bayram arifesinde tanıdık bir esnafa gelen velet 50 tl bütünletip esnaf abi işler nasıl diye sorunca çok iyi abi bugün enayi çok dediği gün inancımı yitirdim esnaf abi arabaları yandaki otoparkta acıbademde de apartmanları var bunların dediğin zaman da yıkıldım :)

1|0
    0|0
  • Yerli dilenciler kalmadı piyasada

1|0
    0|0
  • 50 kurus 1 lira ne denk gelirse veririm ama üşenmessem

1|0
    0|0
  • Kımın dogru ve yalan soyledıgını bılemeyız fakat hıc vermemek bence en dogrusu acıyıp para verıyoruz acımasak para vermesek ertesı gun hıc bır dılencı kalmaz

1|0
    0|0
  • Madem ki rızkı taksim eden O’dur, o haIde şikâyet küfürdür. Sabır gerekir. Sabır, genişIiğe uIaşmanın anahtarıdır. AIIah’tan başka herkes düşmandır. Sen asıI dostu düşmanIara şikâyet eder, haIinden sızIanırsın öyIe mi? Padişah köIeye şikayet ediIir mi? AkıIIı oI.

1|0
    0|0
  • Sokak saticilari haticinde para vermiyorum

1|0
    0|0
  • Onceden parasizliktan dilenen vardi,
    Simdi ticarete doktuler

1|0
    0|0
  • bir günü cumadan çıkışta bir kadın kocası bide çocuk ellerinde kağıt kanserim falan dileniyordu sonra cumadan dağıldılar dükkanın önünde doğan arabaya binip gittiler bizden zenginler

1|0
    0|0
  • yüzde %99.99 unun samimi olduklarına inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Hiç birinin ya hepsi senden benden varlıklı para isteyen utanır sıkılır zaten bunlar gözümuzün içine baka baka paraaaa paraaaa diye goytlerini yirtyor

1|0
    0|0
  • cok az

1|0
    0|0
  • bence hiç biri samimi değil
    günü birlik yaşayan bir romandan daha beterler

1|0
    0|0
  • Hiç, ama cebimde bozuk varsa genellikle veririm

1|0
    0|0
  • o arası beni ilgilendirmez ben Allah rızası dediği için veririm

1|0
    0|0
  • Hiçbirinin samimi olmadığını biliyorum, inanmayı geçtim.

1|0
    0|0
  • Hiçbirine güvenim yok yaşadığım yaşlı teyze olayından sonra

1|0
    0|0
    • Nasıl bir olay

• Kütüphanede ders çalıştık mola verdik bahçeye inmiştik yaşlı teyzede gözleri kör güya gel gel oğlum dedi gözlerim görmüyor hiç ekmek parası versen olur mu (teyze seçtiğine söylüyor bunu) bende acıdım tabi pek inanmadım ama verdim bozukluğu göğsüne bir attı madeni paraların sesini duyacaksin sonra inancım kalmadı hiçbirine

• Yaşlılari da alet ediyorlar ne diy m ya

• Pek inanmıyorum

1|0
    0|0
  • eskiden para verirdim şimdi vermiyorum hepsi yolunu bulmuş

1|0
    0|0
  • Geçenlerde uşak ta kadın dilenci den 34 bin 102 tl çıktı banka hesabından hiç samimi değiller

1|0
    0|0
  • Bunu sen bilemezsn

1|0
    0|0
  • Engelli olursa yardım ederim, aileliyle ve açsa yemek veririm.

1|0
    0|0
  • kimin ne olduğu belli olmaz

1|0
    0|0
  • hiç birine inanasım gelmiyo

1|0
    0|0
  • ben akşama kadar tegahumda bekliyorum para kazanamıyorum adamlar akşama kadar 50 kişiden 1 tl alsa ayda 1500 tl ediyor :D devlete vergi yok bizzim gibi saflarda para versin neymiş günah. he canım günah :D

0|0
    0|0
  • evet o an ona ben yardım ediyorum gidiyor de mi belkide kandırmış oluyor belkide benden daha da iyi durumu ama eminim ve asla şübhem olmaz o bilmez baş üstünde olan beni ve onu yaratan herieşy görüyor herşey yazılıyor birgün hisaplaşacaz. beni kandırdığı için cezasını alacak bende karşıma çıkıp muhtacım diyene yardım eli uzattığım için sevabı alacam..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bazılarına para veresim geliyor bazılarına vermeyesim geliyor

1|0
    0|0
  • Dilenciye para vermem. Hatta simit bile almam. bir gün babamla otururken kadının biri geldi bir ekmek parası dedi. Babamda ekmeğe mi ihtiyacın var deyip kadını karşıma oturttu gidip kadına ekmek aldı verdi kadın ne dese beğenirsiniz keşke çayda alsaydın abi? Çay istedi..

1|0
    0|0
  • Dün yolda bir suriyeli cocukla karsilastim. Kucuk biraz, kelimeleri guzel kullanamiyor ama guzel oldugumdan falan bahsediyor. Ama yerinde durmuyor kiz, baya eglenceli ve inanilmaz sirin bir sey. Giderken opucuk attim bana uzaklasana kadar opucuk atiyor. Ama boyle tatli bir kiz cocugu olamaz ya, para dahi istemedi. Niye anlattim bilmiyorum ama cok tatliydi ya

1|0
    0|0
    • Bende öyle bir Suriyeli kızla tanıştım adı da Songül mavis mavis gözleri vardi. Böyle geldi yanıma elini uzatti içim gitti. Sonra gözlerim doldu geri çeviremedim. Sonra bir gün yine karşılaştık yağmur yağıyordu gulerek geldi yağmur rahmet rahmet dedi. Döndü ve etrafimda. Ben o günden sonra cocuklarin masumiyetine asla laf ettirmem. Hatta kızan oluyor çikışıyorum. Cocuksa gelen yanına ver Allah bilsin yeter. :(

• Keske hep bizler gibi insanlar olsa

• Çoğuna inanmıyorum ama selpak satan yaşlı teyzelere inanıyorum. O yaşta başka işleri mi yok tüm gün sokakta dilenecekler.

1|0
    0|0
  • Gerçekten muhtaç olan insanların hakkını yiyorlar. Onlara dilenci denmez, dolandırıcı desen yeridir.

1|0
    0|0
    • Evet haklisin dolandırıcı çetesi var resmen. Ve bir adami yeminle kaç kere farklı yerlerde gordum.

• Hiçbirine inanmam

1|0
    0|0
  • Hiç birine inanmıyorum ama yine de Allah bilir ihtiyaçlı insanlar bu kadar rahat olmuyorlar kendilerini belli ediyorlar

1|0
    0|0
  • Hicbiri samimi gelmiyor

1|0
    0|0
  • İnanmiyom ben onla ra

1|0
    0|0
  • bana oyle deseler ben kesin para verirdim guzel taktik

1|0
    0|0
  • Allah onları ıslah etsin