Savaşlar yapıcı mıdır yoksa yıkıcı mı?

Arkadaşlar münazara konusu olarak savaşlar yapıcı mıdır yıkıcı mıdır konusunda yapıcılığı savunacağız.
http://savaslar-yikicimidir-yapicimidir.nedir.org Şu linkteki bilgiler dışında aklınıza gelen önemli bilgiler varsa yazar mısınız lütfen yapıcılık hakkında. Görüş bildirecek olanlara şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
Güncellendi...

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Teknolojik gelismeye ön ayak olmaları, tarihte toplumlar arası iletişime yol açmaları, baskın medeniyetlerin gelişimlerini daha geri yerlere yaymasina ön ayak olmaları örnek olabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Savaşta silah tank top taşımaz sadece Ordu'lar bir fikir ve düşünceyide taşır eğer bu fikir evrensel ve savaş zalime karşı yapılıyorsa bu o coğrafya için yapıcıdır
    Örneğin Moğol istilası ve Atilla yıkım yapmıştır çünkü savaş amacı bir Fikiri empoze etmek değil Dünya'ya hakim olmaktı ve dünya cahiliye çağına girdi bu savaşlardan sonra büyün kütüphaneleri yakıp tahrip ettiler insanlar yüzlerce yıl geri gitti

1|0
    0|0
  • yapıcı savaş görmedim

1|0
    0|0
  • Kanımca daha çok yıkıc>dır. 2. Dünya savası 75 milyon civarında insanın ölumune yuzlerce sehir ve kasabanın yok olmasına ulkelerin her anlamda zarar girmesine sebebp olmustur. Yapıcı tarafı ile deneme yanilma payiyla bazi buluslara ve sömurge devletlerin bagimsiz olmasina sebep te olmustur.

0|0
    0|0
  • Savaşlar şu an yıkıcı ama eskiden yapiciydi

1|0
    0|0
  • Amaci onemli

0|0
    0|0
  • bu sitenin reklamını yaparak üye kazandırmaya mı çalışıyorsun doğru söyle :)

1|0
    0|0
    • Hayır sadece üyeler kopyala yapıştır yaparlarsa aynı bilgileri vermesinler diye yaptım. Google'a yazınca ilk başta bu çıkıyordu o yüzden bunu attım zaten ilk defa görüyorum bu siteyi. 😊

• hmm peki.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...