Yakınımı kaybettim, Allaha inancım azaldı lütfen yardım edin?

İnancımın azalmasından kastım, Allaha, dine, Kuran-ı Kerim'e inanmamak değil. Hepsine imanım tam şüphem yok. Ama bir anda bu dünyayı Allah'ın güç gösterisi gibi görmeye başladım. Madem Allah bizi çok seviyordu neden bu dünyaya geldik, neden cennetine almadı bizi? İmtihan olduğunun da bilincindeyim ama hükmedebildiğin bir şey yaratıp ona sınırlı bir irade verip sonunu bildiğin halde oyuncak gibi bu dünyaya göndermenin ne manâsı var? Allah bizi neden yarattı? Sonsuz güç ve kudret sahibi bir varlığın bizi yaratması bizden kulluk istemesi enaniyet degil midir? Bir de ufacik iman eden her insan eninde sonunda cezasini cekip cennete gidecek ama iman olmayan kesinlikle gidemeyecek diye Kuran-ı Kerim'de acikca belirtiliyor. Atiyorum sen muslumansin imanin var ama tecavuz ettin, caldin, iftira attın cezanı cekip cennete gideceksin fakat ateistsin ama iyi bir insansın herkesin yardimina kosuyorsun hak yemiyorsun gidemeyeceksin, sirf inanmiyorsun diye ne kadar iyi bir insan olursan ol gidemeyeceksin bu da Allah'in iyiliginden merhametinden de ote egosunu gostermez mi? Ne olur bana kizmayin inanin ben kendime cok kiziyorum ve de cok korkuyorum dinden cikmaktan fakat yakinimi kaybedeli 4 gun oldu cenaze gomulurken bu dusunceler aklima girdi hala cikmiyor. Lutfen bana yardimci olun.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Allah herseyi bilir bizi dunyaya gondermesi bir sinav ilahi adalet zamani geldigi zaman ben iyi biri olabilirdim beni sinamadan neden cehenneme gonderdin dememiz icin dunyaya gonderildik ve Şu an sinavin tam ortasindasin cennete gitmenin sarti iman etmek ateist oldugun zaman en basda yaradani allahi inkar etmissin bu senin iyi bir insan olman biseyi degistirmez dusun ogretmensin cocuk cok tenbel ders calismaz sen eminsinki bu cocuk sinavdan basarisiz olacak yuzde yuz eminsin onu sinav yapmadan dersde birakmak dogrumu yanlismi belki snavini gececek oda sana sormayacakmi tamam tenbelim basarisizim beni sinava almadan sinifda borakman dogrumu haydi cevapla

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Basin sagolsn

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bir ateistin inanmaması küfürdür yani Allah yok demesi en büyük suçtur o yüzden ebedi cehennem. müslümanın onları yapması gerçekten müslümansa çünkü münafıksa daha da beter durumu. münafıklık belirtisi namax kılmanın ağır gelmesi mesela. 2. bu konu bu kadar basit değil istersen yardımcı olmak isterim sana. ya da video önerebilirm

0|0
    0|0
  • Eğer Allah bizi yarattıktan sonra direk cennete ve ya cehenneme gönderseydi emin ol cehenneme giden insanoğlu ahiret günü diyecekti "Yarabbim ben iyi kulundum sen beni imtahan edip bana bir şans vermedinki versen ben cennetlik olacaktım" işte dünya bunun için var öbür tarafta size şans verdim değerlendiremediniz diyecek...
    Müslümanlık dünya üzerinde tutmayacak bir avuç gerçek müslüman kalınca kıyamet kopacak zaten müslümanlık dünyada egemen olsa niye kıyamet kopsun değil mi?

0|0
    0|0
  • Çok basit bir açıklama olmuş kusura bakma ama imanın tam diyemezsin artık sorgulamaya başladıysan.

0|0
    0|0
    • Beni anlamadın, varlığını sorgulamıyorum ki varlığından şüphem yok

• Yakınını kaybetmen senin imtihanınmış ama kaybetmişsin. İnsanlar evlatlarını kaybediyor da sorgulamıyor. Neyse insanlık hali olur öyle.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...