Nedir Bu Mustafa Kemal Atatürk Düşmanlığı?

Geçen Bir grup gencin konuşmasına şahit oldum birisi Atatürk'ü sevmediğini söylüyor diğeride sevmemekle kalmayıp küfür ediyordu açıkcası onları o şekilde görünce içim acıdı Neden sevmiyorsun diye sorsan hep aynı cümleler yok osmanlıyı kaldırdı yok şeriatı kaldırdı yok camileri hayvanla doldurdu yok alkolikdi yok müslüman değildi yok yahudiydii vs vs hep ezberlenmiş yalan yanlış sözler...

Yaşlı insanlara Atatürk dediğin zman gözleri dolarken şlimdiki nesil ne olduda Atasına küfür eder oldu...

1|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Ailelerin sığ yobaz düşünmesi ve o şekilde çocuklarını büyütmesi

3|2
    0|0
    • bana yakınlarım atatürkü sevmem gerektiğini söyledi ama ben 16 yaşında araştırdıkça nefret ettim ne olacak şimdi senin varsayımın? senin gibi aileden kaynaklandığını düşünenleri görünce çımla gülüyorum. Özgür düşünen insanları küçümsemeyin, siz bile sırf Türk olduğunuz için bazılarını sevmeniz gerekiyormuş gibi davranıyorsunuz, asıl sığ ve yobaz olan siz olmuyor musunuz? Kürt ailede doğan farklı Türk ailede doğan farklı düşünürse bu saygı duyulacak bir ideoloji olmaz ki. Biraz cesaret edin, insanlara "sığ düşünceli" diyene kadar cidden kendinizin ne kadar sığ düşündüğünüze bir bakın.

• @cokoko gerçekten kör cahilsin bide bilgiliymiş gibi burda kelime oyunları yapıyo durumun çok vahim zaman kaybısın :D

• 2ay

@cokoko Senin gibi kara derili angut araplar ATA konusunda yorum yapamaz !! Neden? Sen TR olamazsin ve de senin IQ Arap maymun seviyesinde de ondann:) Sen Arap Muhammed ya da maymun Araplar konusunda yorum yap! Bende seni zaten insan degil de Arap maymunu olarak kabul ediyorum ve de senin gibileri Suriyeye ISIDe sermaye olarak yollamak gerek ki orada 10 15 ISIDci seni iyice bir "Siksin" LOL

En İyi Erkek Görüşü

• Kanları bozuk bro

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimse sevmek zorunda değil, düşmanlığın sebebi dayatılmasındandır. Ben eskiden severdim dayata dayata beni bile soğuttular.

Artık ir kesim şunu öğrenmelli. Ne kadar askeri de olsan sen ne kadar önder görsen de kimse senle aynı düşünmek zorunda değil :)

0|1
    0|0
    • Zaten aynı düşünülmüyor maalesef bu lafı kullanmak istemezdim ama tam karşılığı (Nankörlük) oluyor glb Saygı duyulmalı diye düşünüyorum

• Osmanlıyı kaldırmadı batmakta olan yanlıs bir rejimi değiştirip hepimizi kurtardı ama tabi bu vatandaşlar osmanlının devam edip babalarınım bir süre sonra iç savaş şu bu derken ermeni olmasını istiyorsa diyeceğim yok. Şeriat kalkmalı zaten ben bunu savunuyorum modernleştik artık eskiden olmayan imkanlar var, bazı şeyler değişmeli. Zaten Türkiye %100 müslüman bir ülke olmadıkça şeriat saçmalıktır. Bu topraklarda sadece müslüman kanı yok hep birlikte kazanıldı. Camileri hayvanla dolduranlarsa belli 50 kamerayla camiye girenlere iletsinler bunları. Alkol tüketebilir sonuçta alkolun zararlarını kendisi de biliyordu ve koskocaman adam bilinçli bir şekilde adabıyla iciyordu bu kimseyi ilgilendirmez. Müslümandı Atatürk ama müslüman olmasa dahi kimin dini kimi ilgilendirir? Şu an dinini özgürce yaşıyorsa onun sayesinde. Yoksa kiliseden başka bir şey göremezlerdi bu toprakta.

Ama naparsın işte anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az.

Atatürk'ü az tanıyan sevmez çok tanıyan sever.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sevip sevmeme konusuna bişey diyemem kimse kimseyi sevmek zorunda değilde saygı önemlidir ölmüş bir insana küfür etmek son derece yanlış kaldıki vatana millete faydaları dokunmuş bir insana he yanlışı yok mu oda var ama yanlış şeyler.

0|1
    0|0
  • Yalan yanlis sozler demek yerine argumanlarini cokertin. Adamlar nutuk gibi donemin kitaplarinda ataturkun çevresindeki insanlarin onun hakkinda overek soylediklerinden kurdugu partinin prensiplerinden yaptigi konusmalardan esinlenerek boyle düşünüyorlar. Aldiklari argumanlar faruk nafiz gibi ataturk yalakalarindan geliyor zaten sizin de okudugunuz seyler bunlar.

0|1
    0|0
  • Yalan yanlış derken?
    Hepside doğru ama. klasik sözler söylüyor olabilirler. peki siz? Siz hep farklı şeyler mi söylüyorsunuz? Atatürk denen kişi , osmanlının kalbini attığı yere atılmış bir atom bombasıdır. şuanki düzen ise onun eseridir.
    Bak bakalım etrafına , suç işlemekten korkan insan var mı? Her gün tecavüz kapkaç hırsızlık cinayet haberleri... hırsızlık yapan adamın , timsaha tecavüz eden insanın iyi halden salındığı bir dönemdeyiz. ülkeyi ingilizler onlar bunlar alsa ismimiz yabancı olurdu hepimizin ırzına geçilirdi bilmem ne. zaten geçilmiyor mu şuan? Bak bakıyım ortada namus denen birşey kalmış mı? Siteyi iki saat gez ondan sonra konuş. söyle bakayım òzümüz olan islamdan eser kalmış mı? Sözde müslüman ülkeyiz. orda burda kardeşlerimiz katlediliyor. başımızdakiler zulmedenleri lanetliyoruz diyorlar. icraat yok. anca laftalar. bunlar hep sizin atatürkte atatürk demenizden ötürüdür. bir kez açıpta kitabın kuranı okumuş olsan şu söylediklerini yazarken için acırdı. tamam diyeceksin ülkeyi kurtardı diye. belki inanmazsın ama osmanlı zaten bitmişti. her yer işgal altındaydı. islamı bu sekilde bitiremeyeceklerini bikiyorlardi ve uzun vadeli planlarini uygulamaya basladilar. yahudi haim nahum u arastir. bir yahudinin itiraflarinida arastir. bak bakalim sonra su soylediklerine. bu ulke islamla alakasi olmayan bir ulkedir. ornekleri ise her yerde mevcuttur. kandiran kendini kandirir kardesim. arastiran adam hatta arastirmasina bile gerek yok. bir geri ze kali bile olsa kurani okuyunca anlar neyin ne oldugunu. daha da uzatmayacagim. anlayan anladi demek istedigimi. allah sonumuzu hayretlesin..

0|0
    0|1
    • 2ay

Osmanli ümmet ideali üzerine kurulmustu, sonra noldu? Dagildi gitti. Dagilmasinin önemli nedenlerinden biri de yobazlikti. Her bes yilda bir "seriat isterük" diye nara atip kelleler uçuran yobazlar, Osmanlinin ordusunu ve egitim sistemini modernize edip çaga uydurmasina engel olmuslardi. çikarci yobazlar yüzünden matbaanin bile Osmanliya girisi 200 yil gecikmisti. Senin gibi hatunlar haremde 10 tane erkek tarafindan pardon ama ""sikirilirdi"" sonrada kul kole olurdun, hak adalet yoktu! Senin IQ de herhalde maymun Araplar seviyesinde ki bunlari idrak edemiyorsun! Avrupada OSMANLI hasta adam olarak bilinirdi! 2. ci Adulhamit senin gibi sermayeler icin ""Genel EV"kurdu ve gelen "sikti gidin sikti Simdi. AKP ayni yobazlik üzerinde yeni bir rejim, yeni bir devlet kurmaya çalisiyor. Sözde demokrasi, özde Islami fasiszm! Bu hasta arap zihniyeti din iman diye devleti ve milleti berbat etti ! Bu adam Arabistanda filan mi? Millet her yerde resmen isyanlarada, her yer ISIDci militan!

• 2ay

Yalnız ben erkeğim.
      Şimdi , sen virüslü bir kafaya sahipsin.
      İslama karşıda bir düşmanlığın olduğu aşikar.
      O yüzden sana ne dersem diyeyim sen aynı şeyleri sayıklamaya devam edeceksin. akp yanlısı değilim. osmanlı her şeyde de doğru idi demiyorum. yanlışları elbetteki vardı. fakat senin tabirin farklı zaman dilimleri için geçerli tabirler. haremlerin eğitim öğretim için açılmış olması gibi. avrupada hasta adam olarak bilinmesinin tek sebebi, son zamanlarını yaşıyor olması ve senin gibi düşünen ittihakçılar tarafından indirilmeye çalışılmasından òtürüydü. zaten abdulhamidin de sözü var benden sonra bu devleti 10 yıl idare etsinler ,100 yıl idare ettik desinler diye.9 yıl sonra devlet dağıldı. şimdi, asıl meseleye gelelim. rabbim kitabında siz islam düşmanlarının sonunu gayetde güzel belirtiyor., peygamberimiz hakkında arap tarzı küçümseyici ırkçı kelimelerinizi de kendinize saklayın. zira siz azdıkça azan bir sapkın haline gelmişsiniz. görüşünüz bu olabilir fakat saygı olmasi gerekir.

• 2ay

Ve sizde de bu yok.. yani hem ahiret hayatında hemde dünya hayatında değer gòrmeyecek düşünce biçimine sahipsiniz. o yüzden muhatabım değilsiniz. alın size engel. sizin derdiniz başka cunkü

• Aptallar işte yav kürdüyle alevisiyle lazıyla çerkeziyle türkiyedeki türklüğü bütünlüyoruz biz ve atamız o bizim sevmemek nedir müslüman değilse gerçekten benim umrumda değil bu alkolikse günahı kendine osmanlıyı kaldırdı diye isyan ediyolar yıkılalı kaç sene olmuş hala neyin derdindeler osmanlıyı bende severim çok güçlü bir devletti ama şu an ismin osmanlı olmasını istemem açıkcası artı isyan edenlere çok çalışın ülkeye faydalı olun osmanlı gibi güçlü olalım desek hepsi üşenir :)

0|1
    0|0
  • Yeni nesil bitik kardeşim, onlardan hiçbir şey beklemeyeceksin. Eskiden ben de ifrit oluyordum bu çocuklara ama artık aldırış etmiyorum, düzeltemeyiz.

0|1
    0|0
  • nankör insan çok

0|1
    0|0
  • beyinsizler.

0|0
    0|0
  • şimdi buna cevap veririm vermesine de kaldırırlar siyasi görüş diye

0|1
    0|0
  • bir 100 yıl geriye gidebilsek Atatürk ü tarih sahnesinden çekip bugüne geri gelsek görürlerdi ne halde olacağımızıda. anlamazlar. dünyanın sayılı liderleri bilim adamları düşünürleri askerleri bile Atatürk için güzel sözler söylerken böyle düşünen insanlara birşey diyemiyorum.

0|2
    0|0
  • Kolay değil bir toplum 50 yılda hem dininden hem vatanından yozlaşması

1|2
    0|0
Yükleniyor...