Zekasına güvenenler, yaratıcı olanlar bu modele bakar mısınız? Siz ne önerirsiniz?

Bir mineral var. Buna elektrik verince bir yüzü sıcak oluyor bir yüzü soğuk. Bu mantıkla bir yanı hamam bir yanı buzdolabı olan bir sistem üretmişler mesela... Sizce buradan hareketle başka neler üretebiliriz, bunu hangi alanlarda kullanabiliriz?

Güncellemeler:
Daha fazla fikir lazım

1|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Madem böyle bir mineral bulundu/keşfedildi veya yaratıldı, elektrikten alınan enerjiyi 2'ye katlayarak, aktarabilecek bir sistem yaratılabilir. İtiş ve çekiş güçlerinin aynı anda verilmesi, petrolün içindeki enerjiyle dahi mümkün değilken, kıytırık elektrik gücüyle bunu başarabildilerse, sıcak ve soğuk prensiplerini birbirinden iterek, petrolün dahi sağlayamadığı enerji sağlanır. Bu da yenilenebilir bir enerji kaynağı olan elektrikle, sıradan bir otomobille saatte 200 kilometre hıza çıkmak demektir. Hayali mi, real mi bu bahsettiğin?

0|0
    0|0
    • bu gerçek abi, gözlemlenmiş bir olay ve tübitaka suncaz. anlattıkların ilginç fakat ben anlayamadım tam olarak :) biraz açar mısın

• Mineral dediğin taş gibi bir şey mi? Pili neresine bağlıyorsun, düzeneği siz mi yaptınız?

• abi levha halinde mineral kabloyla basıyon elektiriği böyle oluyor. basit devre işte

Kızlar Ne Diyor 4

• Nasıl bir mineral lan bu?
    Harbici mi?

0|0
    0|0
  • Evlerin dış cephesinde , saunalarda

0|0
    0|0
  • Düsündüm de, bulamadim maalesef. 😌

0|0
    0|0
  • benim elektrikçi arkadaşlarım var bence onlar daha iyi bilir