Müslümanları dost edinmeyin derseniz islamofobi olur ama kafirleri dost edinmeyin derseniz din olur.. doğru değil mi?

müslümanları dost edinmeyin derseniz islamofobi olur ama kafirleri dost edinmeyin derseniz din olur.. doğru değil mi ?
çok çok doğru değil mi ya... ben şidmi bir agnostiğim ve bunu saklıyorum en yakın arkadaşlarım bu gibi şeylere çok tepkilidir hatta ateist bir arkadaşını sırf bu yüzden sildiğiini söyleyip bayağa küfretmişti... ben şimdi o kıza sen müslümansın bu yüzden arkadaşım olamazsın desem nasıl olur? kesinlikle masum olan o olur dimi toplum açısından... bende bildiğin faşist olurum ama o yapınca sorun olmuyor değilmi?
bu nasıl bir çelişki

Güncellemeler:
kafirleri dost edinmeyin diye kuranda yazar arkadaşlara komik olmaın :D

1|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• onların dini bile ateistlerle arkadaş olmamaları gerektiğini söylüyor ve biz bu din hakkında eleştiri yaptığımız zaman saygısız oluyor. azıcık kafa olsa zaten bu dinin emrettiği birçok şeyi yapmazlar boş ver sen onları.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben islamfobiğim. Müslümandan dost edinmiyorum.

3|1
    0|0
    • keşke bende başlayabilsem o yaptığına etrafım onlala çevrili yapcak bişey yok ama hiçbiri dostça yaşamayı kabul etmiyor illa konu dönüp dolaşıp oraya geliyor saygı ekleyen ama saygı göstermeyen insanlar...

• Saygı yersiz. İnanca saygı duyulmaz ben de duymuyorum.

Eğer akrabamsa ve kalbi kırılmasın istemiyorsam konusunu açmam. Ama tutup da salak saçma konuşursa o zaman muhammede ve etrafındakilere söylediklerimle dumur edebiliyorum.

Beynini, bilgisini, gözlemini kendine rehber edinmeyen, 1400 sene önce indiği zannedilen kabile diniyle bana konuşan adama saygı duymam, ondan saygı da beklemem.

• Maide 51 den haberi olmayan tatlı su müslümanları çıldırmış kudurmuş

1|0
    0|0
  • İnsanlara bakacagina peygamberimizin hayatina baksaydin kafan karismazdi. Kafirden dost olmaz diyen cahildir o ayri konu ama hep insanlar üzerinden dini yargiliyosunuz bu da sizin hataniz. İnsan hata yapabilir din kusursuzdur

0|0
    0|0
    • hahaha kurana bak sende kuranda yazan budur :D daha kendi kitabınızda ne yazıyor bilmiyorsunuz

• Sana He He kodumun teröristi seni

• terörist mi ben senin anana koyyım sçmık

• "İslam dini ve Kuran güzel - iyi, müslümanlar değil." Yusuf İslam

Bu söz üzerine biraz düşün..

0|0
    0|0
    • asdfghh kafirleri hristiyanları allaha inanmaynları dost edinmeyein diye kuranda yazar siz hangi dine mensupsunuz ya da bilmediğim başka bir kuran daha mı var?

• tabi canım tabi em, rleri dinler değil ebem veriyor zaten ebemi suçlarım ozaman çok sağol

• Ebenden önce suçlaman gereken kişiler var. ;)

• Çünkü müslümanlık tescillenmiş son din'dir. Kafirlerin yapabileceği birşey var mı yok ! Biz onları dost edinmediğimiz zaman onlar ahirette hesap soramazlar, ama biz onları dost edinirsek ahirette Allah bize hesap sorabilir.

0|0
    0|0
  • Doğru tespit.

0|0
    0|0
  • Doğru değil insanı dinine göre sınıflandırmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Adamım soyadına baksana zındık ne beklersinki

0|0
    0|0
  • Bence doğru

0|0
    0|0
  • Üzüm üzüme baka baka kararır ateist birinin yanında düşünceleri değişe bilir ondan mütevellit

0|0
    0|0
    • benim sorumun cevabı bu değil ben dinsiz olarak onu dışlasam hemen bana faşist ayrımcı dersiniz... o yapınca adı din mi oluyor?

• Bizde dışlamıyoruz ki dışlama yok

• Bende deyim en azından yanlışsa günaha girmeyim

Kızlar Ne Diyor 2

• Musluman olmayan bir insan bizi dinden cikarmaya teskil edebilir. Benim boyle cok fazla arkadasim oldu bu nedenle boyle insanlarla artik arkadaslik kurmayi tercih etmiyorum. Tercih meselesi 😊

0|0
    0|0
    • ama ben bir müslümana böyle birşey desem islamofobik ayrımcı vicdansız olurum ya da tüm avrupa amerika ülkelerindeki mğüslümanları dışarı atsalar öyle olurlar dimi ha bua arad amadem öyle neden mğslğmanlar hep kafirlerin ğlkesine göç halinde ya o çok sevdikleri müslüman ğlkelere gitseler ya :)

• Ne açıdan dostluk diyor peki bunu düşündün mü?

0|0
    0|0
Yükleniyor...